FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Noua generatie de televizoare
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 05, 2009 7:47 pm    Titlul subiectului: Noua generatie de televizoare Raspunde cu citat (quote)

http://www.pcworld.com/article/156829/toshibas_cell_tv_ups_the_hd_ante.html

Toshiba a scos un panel de 55" cu rezolutia de 3840/2160 pixeli Cool

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Dec 05, 2009 7:47 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
ViMe



Conectat la: 26 Mai 2008
Mesaje: 98
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 06, 2009 7:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laser video display sau Laser TV

"A laser video display, or laser TV, is a rear-projection television that replaces the conventional high-intensity discharge lamps with three colored lasers. The image on the screen is produced like a conventional rear projection system, by scanning the light source across the screen using optoelectronics." -- http://en.wikipedia.org/wiki/Laser_video_display

Pentru ultimele stiri, puteti urmari:
http://laser-tv.org/
http://www.lasertvnews.com/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djxilaa



Conectat la: 19 Sep 2009
Mesaje: 37
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Lun Dec 07, 2009 12:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu sunt singuriii ...multi dezvolta asa ceva Cool de ceva timp
http://www.youtube.com/watch?v=LF5wosF6BjY
March 09, 2008

_________________
Ideas For Life
Owned
LcdTv Samsung 37B651 ~~ Wharfedale Diamond 9.5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
xplaur



Conectat la: 19 Aug 2004
Mesaje: 222
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Dec 21, 2009 1:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

1080p e inca bebe in fasa, chiar si in cele mai dezvoltate state, iar astia se gandesc la avioane?
_________________
Daca citesti printre randuri risti sa raspunzi pe langa!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
djxilaa



Conectat la: 19 Sep 2009
Mesaje: 37
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 6:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.youtube.com/watch?v=yBd5ON0OV54&feature=player_embedded#at=54
Laughing Laughing Laughing

_________________
Ideas For Life
Owned
LcdTv Samsung 37B651 ~~ Wharfedale Diamond 9.5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 8:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu trebuie sa radem, ca deja si pe la noi e asa ceva in case.Chiar alaltaieri am luat 4 dvd cu filme si unul cu muzica, JMJ - Oxygen, Life in your livingroom, variante 3d.Le vad cu ochelari, aproximativ ca la Multiplex.My Bloody Valentine e destul de real. Mr. Green
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 9:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Toader, poti detalia cum vezi filmele 3D?
Pe LCD, pe monitor, sau cum?

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 11:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Momentan pe monitorul calculatorului, dar vazand cum se vede la un prieten pe un LCD de peste 30 de inch, ma bate gandul sa-mi iau asa ceva, cu toate ca nu sant mare cinefil.Filmele care le am sant My Bloody Valentine, Final Destination, un desen animat, The Polar Expess, muzica lui JMJ si mai ceva.Le-am cumparat impreuna cu niste ochelari cu rama de carton.Ambele perechi au lentile in verde si rosu, dar difera putin nunatele de rosu si verde de la unu la altul.Sant ptr anumite filme, din ce mi-a spus respectivul si intradevar, cu unii nu vezi 3d, pe cand cu ceilalti da.Zice ca mai sant de un fel, dar astia acopera 90% din filme.Le-am luat mai mult de curiozitate, caci filmele sant banale, sangeroase la culme, de-a dreptul oribile Laughing .My Bloody Valentyne intradevar se apropie cel mai bine de senzatia de la Avatar, vazut la cinema, dar si streseaza compul destul.Ptr cei care au sistem home sinema decent, se merita asa ceva.Se apropie bine de cinema 3D.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
thefirstdj



Conectat la: 24 Feb 2005
Mesaje: 271
Locatie: Constanța

MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 11:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar ochii nu te dor?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 11:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pe mine, nu. Poate dupa, o mica ameteala, cam ca la Avatar.Dar e nesemnificativ.Poate ca o vizionare mai indelungata, dauneaza.Tin minte ca era prin revista Chip pe la inceputul deceniuluiprezentata tehnologia asta, in special ptr jocuri 3d, prezentat ca noutate, si se recomanda purtarea ochelarilor doar vreo 15 minute. Cred ca asta va fii viitorul.Cred ca se va impune mai repede decat sperau cei care produc asa ceva.E interesant ca experienta, dar nu cred ca e practic sa fie transmise emisiuni tv in asa format, sa stai zilnic cu asa ceva pe ochii, ca ma gandesc ca ii bate gandul si la asa ceva. Mr. Green Probabil ca pe termen lung o fi obositor si poate daunator.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 08, 2010 1:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai este si alt aspect. Tehnologia 3D in aceasta varianta o consider discriminatoare, dintr-un punct de vedere.
Eu unul cunosc foarte multe persoane cu probleme de vedere si nu ma refer aici la "clasicele" miopii sau hipermetropii. Pur si simplu aceste persoane nu pot percepe 3D.
Cred ca mult mai spectaculos si mai provocator pentru spectator ar fi ceva in genul HoloDeck din StarTrek, desi asa ceva nu cred ca poate fi realizat prea curand Wink Very Happy

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Ian 09, 2010 8:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un film ce mi l-as dori in 3D:Microcosmos.Altul ar fi Wild Nights - A night underwater.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 27, 2010 5:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.panasonic.com/3D/watch-IA8St57xnx4.aspx
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djxilaa



Conectat la: 19 Sep 2009
Mesaje: 37
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Vin Feb 05, 2010 2:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.engadget.com/2010/01/28/samsungs-3d-blu-ray-player-available-for-preorder-on-amazon-3/
Rolling Eyes

_________________
Ideas For Life
Owned
LcdTv Samsung 37B651 ~~ Wharfedale Diamond 9.5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mie Feb 10, 2010 5:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OK, un tv ceva mai pamantean...sau cu alte cuvinte se gaseste acum in magazine. Noua serie 8000 de la Samsung. Considerat unul dintre cele mai bune LCDuri al momentului raport calitatate/ pret. Am avut ocazia sa vad modelul de 55 inch inca indisponibil in Europa. Am ramas impresionat! Nu l-am vazut la lucru cu semnal TV sau BR ci doar o prezentare de jocuri noi pe XBox in HD. In schimb am vazut pe un model de 40 inch din aceeasi serie semnal BR si imaginea era f buna. In comparatie cu imaginea de plasma a lui Pana....era peste. Ramane de vazut daca au rezolvat si problema ghost-ingului, umbrele ce apar la miscare cu semnal HD.
_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community