FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Noua generatie de televizoare
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 11, 2010 10:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

steliani a scris:
... In comparatie cu imaginea de plasma a lui Pana....era peste.


E de bine sau de rau?!

_________________
"It is never too late to have a happy childhood".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Feb 11, 2010 10:34 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 11, 2010 11:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

steliani a scris:
Noua serie 8000 de la Samsung. Nu l-am vazut la lucru cu semnal TV sau BR ci doar o prezentare de jocuri noi pe XBox in HD.


Sa nu fi ramas impresionat de imaginea din jocuri crezand ca si pe imagini reale acest LCD bate plasma. Prajiturile frumoase si colorate nu sunt neaparat cele mai gustoase, atentie mare la artificialitatea imaginii LCD-urilor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Vin Feb 12, 2010 10:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiu ce inceseamna semnal comercial si de ce in general un TV se vede f bine in magazin si mai prost acasa. Nu ma entuziasmez imediat la vederea unui produs. Faptul face ca dupa redecoratiile pe care le-am facut acasa, am montat plasma pe perete. Astfel s-a departat cu 1 metru si acum a intrat la apa...pt filmele pe BR si chiar pt DVD dupa upscaling. In mod normal imi fac temele pt a cumpara un nou TV candva anul asta. Am in casa un Pana 46PZ85 care este un tv decent; semnal de BR de la un Denon 2010. Am o ideea asupra unei imagini de calitate. Normal m-am uitat dupa o plasma de 52..dar Samsung mi-a atras atentia. Ok, sunt mai muti factori de luat in consideratie: pret, aspect, design, fiabilitate, f important pt mine: procesarea imaginii BR adica semnal 1080p 24Hz. Am obiceiul de a cumpara revste: in megatestul celor de la What HiFi modelul de 46 din seria 8000 a iesit invingator peste toate celelalte tv-uri. Au fost in teste si doua plasme de la Pana alturi de alte tv de la LG, Philips, Sony, JVC si noul Toshiba 46SV685. Samsung a reusit sa domine. Normal am vrut sa-l vad cu ochii mei. Daca greierasul citea cu atentie vedea ca in magazin era si un 40 inch din seria 8000 care era legat la semnal tv si apoi la cerere la BR player. Tv are doar 2 cm grosime, aspect placut, culori naturale si vibrante. Miscarea este buna dar nu am putut vedea din cele cateva minute din filmul Australia daca sunt sau nu probleme cu ghost-ingul.
In consider un TV bun care trebuie vazut de cei care isi pot permite aprox 1800 E pt model de 46 inch. Restul este chestie de gusturi si alegeri personale.
De la Pana, noua plasma serie Z este prea scumpa si pretul de 5000E pt 55 inch nu prea se justifica in cazul meu.

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mie Mar 24, 2010 5:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ceva ce nu stiam, se pare ca ceva a mai ramas de la Pioneer...Pana a cumparat tehnologia si patentele pt plasma. De vazut si testat seria V20, dar nu numai.
link:
http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1266224400

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mie Mar 24, 2010 5:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intrucat Pana le producea televizoarele a fost o miscare logica din partea lor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community