FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cass Deck Technics M226 vs. AKAI GX-F31 ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
pifanu



Conectat la: 16 Dec 2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mie Dec 16, 2009 2:03 am    Titlul subiectului: Cass Deck Technics M226 vs. AKAI GX-F31 ? Raspunde cu citat (quote)

Am capatat 2 deck-uri cu defecte minore si nu stiu pe care merita sa-l repar: AKAI-ul sau Technics-ul ?
E vb de AKAI GX-F 31 si Technics M226.
AKAI-ul sigur e mai destept, nu stiu daca se si aude mai bine (ca de tras... who cares ?)
Ma poate ajuta cineva si cu recomandari pt reparatii ?
Mai am si alte troace... asa-mi fac linie hifi Smile
Thx
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Dec 16, 2009 2:03 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
dany67



Conectat la: 15 Sep 2006
Mesaje: 79
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Dec 16, 2009 8:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca Technics-ul se aude mai bine,nu l-am ascultat,dar am avut F31,si pe redare e cam"infundat".Intr-adevar arata mai misto,dar daca ai probleme la partea mecanica e mai greu,ai pe undeva printre rotite un potentiometru,care mie mi-a dat de furca,plus ca se cam incinge.Dar,daca as avea de ales,parca tot F-ul l-as vrea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pifanu



Conectat la: 16 Dec 2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mie Dec 16, 2009 10:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Thx,
Mie mi se pare ca F31 suna "sec". technicsul l-amm ascultat f putin, are parca un sunet mai cald.
dar sunt amintiri
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
GF9898



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 86
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 10:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pastreaza Technics-ul pentru auditii iar la Akai fa-i vant pe okazii...ramai si cu scula si cu bistari Very Happy
Akai F-31 se vinde bine daca ai un pret decent (@60 euro)
Eu am avut si GX75MKII care a fost detronat de un RS-M45 la capitolul redare.
Putine Akai au fost reusite din punct de vedere al redarii.

_________________
caut boombox-ghettoblaster la fel cu cel din videoclipul Madonnei "Hung up"http://www.youtube.com/watch?v=Mb8iP3jow6w
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ALEKS



Conectat la: 05 Mar 2005
Mesaje: 287
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 11:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AKAI-urile arata bine si au o multime de facilitati. In rest destul de prastie la sunet, cel putin pe redare.

ALEKS

_________________
AKAI Electric Company Ltd.
Lumea Tuburilor
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
pifanu



Conectat la: 16 Dec 2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mar Dec 29, 2009 1:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce-i drept, akai-ul nu suna grozav, dar tragea ff bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community