FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sony HDR-TG3E, ajutor!

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Dum Dec 20, 2009 10:50 pm    Titlul subiectului: Sony HDR-TG3E, ajutor! Raspunde cu citat (quote)

Va salut, am acest tip de camera si nu inteleg cum salveaza ce am filmat pe memorie.
Adica dupa filmare daca intru in meniul camerei, pot reda ce am filmat cu el, dar cand il leg la calculator nu gasesc nicaieri materialul filmat.
Ce saracie am gresit sau unde si ce trebuie setat?
Fotografiile le vede, le pot descarca.
Am citit manualul de n ori dar nu zice concret de problema asta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Dec 20, 2009 10:50 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
R



Conectat la: 29 Noi 2006
Mesaje: 30
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 2:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fisierele se afla stocate intr-un subfolder si au extensia *.TS (transport stream).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 3:28 pm    Titlul subiectului: Re: Sony HDR-TG3E, ajutor! Raspunde cu citat (quote)

Discover a scris:
Va salut, am acest tip de camera si nu inteleg cum salveaza ce am filmat pe memorie.
Adica dupa filmare daca intru in meniul camerei, pot reda ce am filmat cu el, dar cand il leg la calculator nu gasesc nicaieri materialul filmat.
Ce saracie am gresit sau unde si ce trebuie setat?
Fotografiile le vede, le pot descarca.
Am citit manualul de n ori dar nu zice concret de problema asta.

Camera filmeaza in format AVCHD (Advanced Video Coding High Definition), care nu este "vazut" de computerele care nu au instalat codec-ul.
Mai multe detalii despre AVCHD ai aici:
http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD
Instaleaza softul ei si o sa-i poti vedea continutul si descarca filmele. E vorba de Picture Motion Browser, care trebuie instalat INAINTE de a lega camera la computer prin USB, altfel Windows isi ia un driver implicit si s-ar putea sa n-o vada corect.
Nu stiu ce manual citesti, dar la pagina 27 a versiunii engleze e descrisa pas cu pas procedura.
Descarca de aici manualul in romana :
http://support.sony-europe.com/dime/camcorders/msc/msc.aspx?site=odw_ro_RO&m=HDR-TG3E
Atentie, sunt doua manuale, pe tine te intereseaza primul, cel de 1,22 MB, adica asta:
ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/HDRTG3Eshort_IM_RO.pdf, unde la pagina 26 ai procedura completa.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community