FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Reinscriptionare aparate

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Soul



Conectat la: 25 Apr 2007
Mesaje: 250
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 9:32 pm    Titlul subiectului: Reinscriptionare aparate Raspunde cu citat (quote)

In ultimul timp se pare ca sunt urmarit de ghinion, spun asta pentru ca am facut rost de un amplificator Akai AM-U41 si de un tuner AT-S61 aparatele sunt impecabile, insa in dorinta de a le curata putin am ster fetele acestora cu un servetel umed, nu contine alcool, ma rog habar nu am avut ca acele nenorocite de inscrisuri sunt de fapt niste abtibilduri nenorocite si nu este vopsea sau ma rog... altceva mai dur, treaba e ca mi s-a compromis total sigla AKAI la statie si partial la tuner unde a mai ramas decat AK. La statie am mai afectat in mica masura si altceva insa minor, tunerul a scapat decat fara AI , din pacate nu-mi vine deloc sa rad si acum parca imi stau in cap, e pacat de ele pentru ca sunt ca noi, nu au fost absolut deloc surubarite, nu stiu ce as putea face? ma poate ajuta cineva?
_________________
Nimic mai mult decat nimic...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 9:32 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
stormglass



Conectat la: 14 Noi 2004
Mesaje: 127
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 6:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este ciudat!
Chiar in perioada asta ma ocup si eu tot cu asa ceva si tot la un Akai. E vorba de un mag. GX747 de care am grija ca de "ochii din cap", nu-l sterg decat cu o carpa curata usor umezita in apa dublu-distilata; si cu toate astea am patit-o si eu. Pur si simplu au cazut bucati din inscriptionarea de pe capacul culisant frontal. Se pare ca e o boala tipica la aparatele Akai cu masti frontale argintii fabricate la sfarsitul anilor 70 inceputul anilor 80.
Urmareste topicul de mai jos pe care l-am deschis pe un alt forum tot in
ideea de a repara inscriptionarea.
http://www.elforum.ro/viewtopic.php?f=61&t=52174
Astept de la un membru de pe forumul respectiv sa-mi vina un sablon pt. reinscriptionare.
In prealabil trebuie reproiectata inscriptionarea. Eu am facut o macheta in Corel care a iesit exact ca inscriptionarea originala, pe care am trimis-o respectivei persoane care face sablonul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Soul



Conectat la: 25 Apr 2007
Mesaje: 250
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 7:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie practic imi trebuie sa refac sigla Akail la tuner numai aceasta a fost afectata, iar la statie sigla power si cam atat, mai bine le lasam asa, treaba e ca erau cam murdare si ma refer la ceva ingalbenit, acum imi pare rau ca nu am fost mai atent, nu ma asteptam totusi sa fie asa de prost inscriptionate, toata seria asta a fost de toata jena construita, sunt frumoase si cu o puternica incarcatura nostalgica, in rest niste gunoaie! Chiar nu stiu daca statia are ceva calitati mai speciale, tunerul receptioneaza bine si suna bine, imi pare rau ca nu au fost surubarite si nu sunt zgariate, practic daca eram mai atent puteam spune ca sunt exact ca noi, aia mi-a fost bafta, ce sa mai fac, le am de aseara si noaptea trecuta nu am inchis un ochi de ce m-am ofticat de prostia facuta, poate o sa gasesc vreodata ceva defect in caz ca nu voi reusi sa refac stricaciunile, sincer nu ma indur nici sa ma despart de ele, le-am luat pot spune cadou, probabil ca o sa iau si un f71 ca sa fie tacamul complet, am avut si f91 dar cred ca a fost cea mai mare dejamagire, nejustificat de scumpe si gunoaie ca durabilitate, in plus orice ai desface la ele le remontezi cu un car de nervi Laughing , dar ce sa faci... sunt totusi fermecator de aratoase. Am avut si eu doua 747 pe care le-am vandut pe acest forum, sa le stapaneasca sanatos cine le are, sincer regret ca m-am despartit de ele, acum probabil o sa fac sacrificii imense pentru a achizitiona un astfel de mag, multumesc pentru suport!
_________________
Nimic mai mult decat nimic...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community