FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Toni Tecuceanu a fost rapus de noua gripa

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 10:44 pm    Titlul subiectului: Toni Tecuceanu a fost rapus de noua gripa Raspunde cu citat (quote)

Cronica Carcotasilor a pierdut un membru indragit de multa lume.Imitatorul lui Becali, Vadim si actor de teatru si film a fost invins de noua gripa.D-zeu sa-l odihneasca in pace.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 10:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/tony-tecuceanu-de-la-cronica-carcotasilor-a-murit-din-cauza-gripei-noi.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
SoundaholiC



Conectat la: 08 Oct 2006
Mesaje: 184
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 10:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

RIP era foarte comic Sad
_________________
2xPanasonic SA-XR10+Triangle Comete EX bi-amping+Jamo SW410E+Elac Cinema 05
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MINANA



Conectat la: 09 Oct 2009
Mesaje: 42
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Ian 06, 2010 10:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

IMI PLACEA LA NEBUNIE CUM IL IMITA PE VADIM. DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 3:37 pm    Titlul subiectului: Re: Toni Tecuceanu a fost rapus de noua gripa Raspunde cu citat (quote)

Toader a scris:
a fost invins de noua gripa..


Să nu fim naivi...

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 3:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca tot este de noua gripa, sa va arat ce am primit pe mail Laughing

"

Am intrat doar ca sa va informez de un lucru extrem de grav, legat de moartea lui Toni Tecuceanu.
Se intampla sa cunosc pe cineva ai carui parinti se cunosc foarte bine cu parintii lui Toni.
El se VACCINASE deja impotriva gripei porcine! Si asta nu e deloc o informatie "la misto", "alarmista" sau facuta sub influenta "teoriei conspiratiei".
El a murit din cauza complicatiilor cauzate tocmai de acest vaccin.
Vaccinul contine nanoparticule care, in mod normal, ar trebui sa reduca numarul reactiilor adverse, sa-l faca usor de produs si sa eficientizeze reactia vaccinului prin faptul ca dimensiunile foarte reduse ale acesotrra, de ~25 nanometri, le face sa fie asimilate rapid de celulele organismului.
Vaccinul anti-porcina contine un anumit tip de nanoparticule care, dimpotriva, provoaca efecte adverse foarte bruste si care se concluzioneaza, deoseri, cu moartea pacientului.
Iata si un mic articol edificator:

Un studiu clinic confirmă efectele mortale ale prezenței nanoparticulelor în organismul uman
Respectata revistă European Respiratory Journal, în articolul „Expunerea la nonoparticule este asociată cu emfizemul pleural, fibroza pulmonară și granulomul pulmonar”, publicat în numărul din luna septembrie, descrie testele realizate în anul 2008 la spitalul de elită Beijing Chaoyang, în ceea ce privește efectul prezenței nanoparticulor în organismului uman. Studiul a fost realizat pe șapte femei, cu vârsta între 17-47 de ani, care au fost expuse, prin natura muncii lor, acțiunii nanoparticulelor o perioadă de 5-13 luni. Femeile au avut același loc de muncă. Ele au fost internate în spital cu probleme ale sistemului respirator: emfizem pulmonar, lichid pleural în exces ce inhiba funcția respiratorie, afecțiuni ale inimii (emfizem pericardial) și afecțiuni cutanate (eczeme, prurit al feței, mâinilor, brațelor). Niciuna din ele nu a fumat vreodată și nu a făcut parte din vreun grup cu riscuri privind afecțiunile pulmonare.
În ciuda strădaniei doctorilor, două dintre cele șapte femei au murit în urma unor complicații. Una din ele a murit după 21 de luni de tratament, iar cealaltă la câteva săptămâni după intervenția chirurgicală. Concluziile doctorilor s-au bazat pe examinarea amănunțită a locului de muncă și pe observațiile clinice în urma examinării pacientelor. Li s-au făcut testele imunologice, au fost examinați indicatorii bacteriologici, virusologici și tumorali, s-au realizat bronhoscopii, toracoscopii interne și intervenții chirurgicale asistate video.
Examenul patologic al țesutului pulmonar al pacientelor a evidențiat inflamație pulmonară nespecifică, fibroză pulmonară și granuloame de corpi străini pe pleură, simptome similare cu cele observate la animalele pe care s-au realizat teste cu nanoparticule. Au fost observate nanoparticule în citoplasma și carioplasma (nucleoplasma) celulelor pulmonare epiteliale și mezoteliale, precum și în lichidul pleural. Investigațiile medicilor nu au depistat infecții, tumori maligne, afecțiuni ale sistemului imunitar sau alte afecțiuni care ar fi putut să constituie cauza simptomelor prezente la femei. Pe baza tuturor acestor date, medicii au concluzionat că problemele de sănătate ale acestor femei au o cauză comună: expunerea pe termen lung prin inhalarea și contactul cu pielea a nanoparticulelor de poliacrilat, la locul de muncă. Studiul medicilor din Beijing este primul studiu clinic asupra efectelor nocive (toxice) ale nanoparticulelor asupra organismului uman.

(n.n. ne intrebam daca nu cumva “complicatiile pulmonare” suferite de ultimii pacienti decedati zice-se din cauza gripei porcine, nu se datoreaza chiar acestor nano-particule – trecute in prospect cu titulatura de “excipienti”, cu atat mai mult cu cat nimeni din mass-media “oficiala” nu se grabeste sa ne informeze daca nu cumva cei decedati din pricina gripei porcine tocmai se vaccinasera impotriva ei – cum se pare ca este cazul regretatului actor Toni Tecuceanu de la emisiunea TV “Cronica Carcotasilor”)

Astfel, n-au facut decat sa transforme moartea unui om survenita in urma unei complicatii cauzate de vaccin intr-o modalitate de a instaura panica printre oameni. Drept urmare, cozile de la Matei Bals si celelalte spitale vorbesc de la sine. Accesul foarte redus la informatii si ignoranta de care dau dovada oamenii sunt mana cereasca pentru acesti criminali.

A, si faza cu injectarea vaccinului de catre Streinu-Cercel nu a fost decat un teatru ieftin. Sunt doctori care stiu ca el si-a injectat un simplu ser fiziologic si care nu au dorit sa-si faca vaccinul. Iar statisticile care nu apar in media vorbesc de faptul ca doar 25% din cei decedati au murit de fapt de gripa porcina, restul decedand din cauza unor complicatii sau a unei boli deja existente, caruia gripa i-a pus capac. Asa zisa pandemie nu exista, sunt mai multi oameni care mor din gripa obisnuita!

Aveti foarte mare grija si sfatuiti-i pe cei dragi sa NU isi faca vaccinul! Nu trebuie decat sa urmati regulile elementare de igiena si o alimentatie cat de cat echilibrata si veti fi ok.

Multa sanatate pentru 2010!










http://www.razbointrucuvant.ro/recomandari/2010/01/11/framantarile-lui-paul-tecuceanu-despre-cauzele-mai-mult-decat-dubioase-ale-mortii-fratelui-sau-toni-nu-cumva-este-doar-o-manipulare-fara-scrupule-plus-alte-opinii-care-pun-la-indoiala-probitat/

Paul Tecuceanu (Romania Vorbeste): Durerea unui frate…

Romanii au o vorbă: “mortul de la groapă nu se mai întoarce”. Așa este, oricât de mult mi-aș dori, nu îl voi mai vedea niciodată pe fratele meu în aceasta lume. Acest gând este trist, dureros, sfâșietor, însa trebuie să-l accept. Si il accept, dar tot nu am liniște. De când fratele meu a părăsit această lume, îmi vin în minte tot felul de întrebări… “De ce Toni nu s-a dus din timp la doctor?”, “De ce, când speram că își revine, a murit?”, “De ce Dumnezeu a vrut să-l ia de lângă mine atât de devreme?”. Niciun răspuns…

Încerc sa fiu tare, însă sunt neliniștit. Îmi amintesc exact toate vorbele pe care medicii mi le-au spus în cele 11 zile în care Toni a fost internat la terapie intensivă, la Institutul “Matei Balș”. Ceva nu se leagă! Informațiile pe care le-am primit se bat cap în cap. Profesorul Adrian Streinu-Cercel afirma răspicat: “Toni Tecuceanu a murit de gripa porcină”. Degeaba, nu am liniște.

Fratele meu a fost internat la spital în noaptea de 24 spre 25 decembrie 2009 în stare gravă. Plămânii i-au fost afectați aproape în totalitate. Doar vârfurile plămânilor mai erau sănătoase. Medicii au spun încă de atunci că șansele de supraviețuire sunt mici, iar după simptome erau convinși că este vorba de gripă porcină.



I s-au făcut două teste, iar rezultatele au fost negative. Abia după ce i s-a luat a treia oară din secreție, rezultatul a fost pozitiv. Inițial, medicii mi-au spus că Toni avea virusul AH1N1 în organism de opt zile. Apoi, profesorul Adrian Streinu-Cercel a anunțat că acest virus se instalase în organismul fratelui meu de trei zile. Mai mult, uneia dintre ”bebelușele” de la Cronica Cârcotașilor i s-a spus, de către medici: “Toni Tecuceanu nu are gripă porcină”. Ciudat, nu? Asta nu e tot! Răcit fiind, Toni a petrecut foarte mult timp alături de cârcotași. Oana Ioniță chiar a mâncat din mâncarea lui. Au mâncat unul după altul. Au respirat același aer. Au mers în aceeași mașină. Totuși, niciunul dintre ei nu s-a îmbolnăvit, deși medicii au anunțat ca în lume este pandemie și că gripa porcină are contagiozitate foarte mare. În plus, cu câteva zile înainte de a fi internat la spital, Toni a acordat un interviu unui jurnalist de la Adevărul timp de trei ore. Întâlnirea a avut loc în casa fratelui meu, care nu se simțea deloc bine. Cu toate acestea, ziaristul respectiv nu a contractat nici el boala. Nimeni dintre cei ce au intrat în contact direct cu el, în perioada de trei zile de când zicea profesorul Adrian Streinu-Cercel că Toni contactase virusul, nu a fost infectat cu virusul AH1N1.

Pe parcursul zilelor în care Toni a fost internat la terapie intensivă la “Matei Balș”, medicii mi-au spus ca, în afara plămânilor, celelalte organe ale fratelui meu nu sunt afectate. Apoi, după necropsie, m-au anunțat că toate organele i-au fost afectate. Alta ciudățenie, nu? Si, totuși, lucrurile bizare nu se opresc aici. În ziua în care fratele meu a încetat din viață, doctorii mi-au spus ca a murit, cel mai probabil, din cauza unui infarct. Apoi, după efectuarea necropsiei, am întrebat: “Care a fost cauza decesului?”. Mi s-a răspuns că încă nu se știe cu exactitate și că în foile oficiale au trecut ”Insuficienta cardio-respiratorie acută, bronhopneumopatie acută bilaterală și obezitate-gradul II”. Am întrebat de infarct… “Cauza decesului o puteți afla peste trei săptămâni, după ce vom analiza totul la microscop. Daca a fost vorba de infarct, vom vedea la microscop”, a fost răspunsul, cel puțin ciudat, care mi-a fost oferit.

Acum, după moartea lui Toni, toți romanii dau navală la spitale pentru a se vaccina. Se vorbește de “Fenomenul Tecuceanu”…Oare e un fenomen sau doar o manipulare fără scrupule? Nu știu…

Profesorul Streinu-Cercel susține că vaccinul nu are efecte secundare. Eu am aflat, din surse medicale, că acest vaccin nu este prea indicat, că după un an începe sa atace organismul. Probabil, nu voi primi niciodată răspunsuri la aceste nedumeriri, însa nu vreau ca moartea fratelui meu să fie folosită în scopuri murdare.Eu nu am putere, însă sunt convins că Bunul Dumnezeu va face lumină în acest caz. (Paul Tecuceanu)


"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristim



Conectat la: 10 Aug 2004
Mesaje: 323
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 4:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, dupa un an incepe sa atace ultimul neuron ramas in cap Very Happy.
Sigur e vreo conspiratie ceva, americanii sau rusii, evreii sau bin laden vor sa ne omoare cu vaccinul asta facut la cantacuzino. De fapt nenea strainu cercel s-a vaccinat cu apa chioara ca sa pacaleasca poporul...

_________________
C.E.C cd3300(putin modificat)/Myryad Z140/Elac FS68
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community