FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Dolce Interactiv - ati incercat?
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
AWDRobert



Conectat la: 23 Mai 2008
Mesaje: 139
Locatie: Otopeni

MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 9:34 pm    Titlul subiectului: Dolce Interactiv - ati incercat? Raspunde cu citat (quote)

Ati incercat acest servicu?
Ma intereseaza in special canalele HD?
La ce rezolutie se transmit? La ce debit?

_________________
Robert
Sa auzim numai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 9:34 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
xymzar



Conectat la: 16 Iul 2004
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mie Ian 20, 2010 2:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cam tarziu raspund, da am eu.
Canalele HD sunt 720p.
Se vad bine.
Dar vezi ca inca sunt ceva probleme cu aceste serviciu
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AWDRobert



Conectat la: 23 Mai 2008
Mesaje: 139
Locatie: Otopeni

MesajTrimis: Mie Ian 20, 2010 9:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

xymzar a scris:
Cam tarziu raspund, da am eu.
Canalele HD sunt 720p.
Se vad bine.
Dar vezi ca inca sunt ceva probleme cu aceste serviciu


Dezvolta te rog.
Este HBO HD?
Este si paytv? daca da - este HD?
Ce viteza are conexiunea ta dsl?
Ce fel de probleme are serviciul?
Cu toate ca am citit pagina web nu-mi este clar - ai la dispozitie toate canalele listate acolo? la ce pret?

_________________
Robert
Sa auzim numai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
xymzar



Conectat la: 16 Iul 2004
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mie Ian 20, 2010 10:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Momentan sunt doar 4 canale HD (ProTV, HBO, RVR si Sport.Ro)
PayTV nu este.
Eu am VDSL de 20.
Blocarile foarte dese ale stb-ului (eu am Zyxel) la schimbarea canalelor.
De exemplu acum am vrut sa trec de pe ProTV HD pe TVR HD sa ma uit la patinaj sunt la reset nr 8 Very Happy .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
xymzar



Conectat la: 16 Iul 2004
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mie Ian 20, 2010 10:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aici nu exista "edit" ?
Hai ca a mers la restart nr 9.
Acum ma uit pe TVR HD la patinaj, se vede superb.
De fapt doar pe canalele HD ma uit restul nu ma intereseaza.

Nu stiu ce sa zic daca merita sa te bagi sau nu, eu am luat ca oricum am facut prelungire la "fix" pentru doi ani.

Gasesti in link-ul de mai jos multe raspunsuri la intrebarile tale
[url]http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=582972&st=522[/code]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
xymzar



Conectat la: 16 Iul 2004
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mar Feb 02, 2010 11:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru a fi corect, la ora actuala functioneaza aproape perfect.
Nu mai sunt probleme cu blocarea stb-ului, chiar am incercat sa il blochez si nu am reusit. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 03, 2010 7:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Groaznici sunt cei de la RTL...

Inspirat de posturile voastre am sunat la 1930 sa-mi comand si eu serviciul...O frantura din dialogul extrem de inteligent cu operatorul (din memoria proaspata)

RTL - ...dar stiti ca o sa aveti ambele servicii in paralel...Dolce si Dolce Interactiv
EU - Adica o sa platesc 2 abonamente?
RTL - Da
EU - Pai ce sa fac cu 2 abonamente, ca eu am un televizor
RTL - Pai de asta v-am spus...
EU - Si nu exista nici o solutie?
RTL - Ar exista, sa anulati contractul de Dolce cu o luna inainte de expirare si apoi sa va faceti abonament la Dolce Interactiv
EU - Cum adica, nu pot sa fac schimbarea printr-o singura comanda, ca un upgrade?
RTL - Nu

Concluzia

Maine ma duc sa vorbesc cu cineva de la un magazin, poate ma luminez...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
xymzar



Conectat la: 16 Iul 2004
Mesaje: 22

MesajTrimis: Joi Feb 04, 2010 10:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Avand in vedere ca Dolce interactiv este full gratuit pana la 31 martie eu zic sa nu renunti la Dolce clasic.
Inca nu este momentul sa te bazezi dor pe interactiv.
Ce faci daca "crapa" pentru 15 minute interactivul cand este un meci de CL?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 04, 2010 1:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si la magazin am gasit acelasi raspuns, mie mi se pare aberant sa nu poti sa-ti upgradezi un serviciu la altul superior
Oricum, am semnat azi pt interactiv si am noroc ca mai am putin din contractul normal...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 05, 2010 12:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Impresii amestecate despre acest serviciu...
- programele HD sunt putine
- pachetul nu contine nici un program de natura/stiinta, fie HD fie non-HD
- suficiente bug-uri ca sa-ti strice dispozitia - de ex la un moment dat nu vezi pe ecran ce cifre tastezi din telecomanda ca sa schimbi canalul
- raspunsul la comenzi este greoi
- s-a blocat de vre-o 2 ori intr-o singura dupa-amiaza+seara

Cele bune ar fi:
- programele HD, alea care sunt
- si canalele SD se vad mai bine decat pe analog, sunet mai bun deasemenea
- functiile de pauza si derulare, desi pe canal HD au generat un blocaj

Ca si resurse, un program HD mananca cam 0,8MB/s iar unul SD cam 0,3MB/s

Nu stiu care va fi strategia celor de la RTL, dar parca vad ca o sa coste o caruta de bani sa ai acces si la programele pe care nu le-au bagat deloc in grila pana acum (Discovery, NG...)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 05, 2010 2:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Merge un pic mai bine de la ultimul update de firmware de saptamana trecuta ! Eu il folosesc de 4 luni de cand in zona in care stau a fost primul loc in Bucuresti unde l-au testat, la inceput era jenant, insa se vedea mai bine, acum au gatuit un pic teava . . . nu cunosc motivele . . . La intrebarea mea de ce, ei au spus ca nu este adevarat, insa le-am spus ca intre zyxel si fibra optica am un router care acceseaza un programel care le vad transmisia de pachete si au amutit, firesc ca era o minciunica insa sa nu se dea de gol au inceput sa basbaie !

Una peste alta se pare ca echipe intregi lucreaza non stop la stabilitate, un prieten bun din RTL mi-a spus ca tocmai au achizitionat saptamana trecuta un program smecher de sute de mii de euro prin care vad si regleaza pachete de date ptr fiecare ip, asadar fiind asa preocupati ma gandesc ca va fi ceva calitate in curand !

Una peste alta Amino este peste device-ul actual insa acela costa 100 euroi Sad si nici nu este in stoc daca il ceri . . . Ar merita ceva banuti, caci ceva amici il au deja si cica nu se blocheaza deloc Smile

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 05, 2010 1:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Amino am luat ca receiver, il au la RTL din Dorobanti

Update de firmware...cum il faci?

Exista un mod dea trimite feedback echipei de dezvoltare de la RTL? sunt mici chestii enervante, de ex iti cere PIN chiar daca ai un singur user (nu vad rostul), daca nu butonezi repede (cele 3 cifre ale programului intr-o secunda) ai rata schimbarea canalului, etc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
xymzar



Conectat la: 16 Iul 2004
Mesaje: 22

MesajTrimis: Vin Feb 05, 2010 4:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi ca exista optiunea de a "scoate" pin-ul am gasit cand am butonat prin meniu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 05, 2010 10:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Update-ul se face singur, cand receiver-ul il simpte in retea ! A fost facut unul major saptamana trecuta, care de altfel a schimbat un pic si interfata, de atunci pot spune ca nu se mai blocheaza asa des si imaginea este cursiva fara vreun blocaj de frame . . . insa tot Amino cu HDD ramane o optiune decenta si mult mai buna ca Zyxel

Sa nu uitam ca Amino au traditie in asa ceva de multi ani, pe cand Zyxel este singurul lor device de acest gen facut . . .

Alta prostie este ca cei de la RTL nu te lasa sau nu iti pun la dispozitie posibilitatea de a cumpara un alt receiver si ei sa ti-l traga in banda, am gasit afara TrendNet la 55 euro, mult peste acel Amino insa fara HDD !

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
thefirstdj



Conectat la: 24 Feb 2005
Mesaje: 271
Locatie: Constanța

MesajTrimis: Vin Feb 05, 2010 10:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ttsto a scris:
...un program HD mananca cam 0,8MB/s...

Ce HD mai este ala la 0,8MB/s?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community