FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
DENON avr 1910

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cagape



Conectat la: 07 Ian 2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 9:58 pm    Titlul subiectului: DENON avr 1910 Raspunde cu citat (quote)

am cumparat un DENON AVR 1910 care pretinde ca vede ORICE SEMNAL ANALOGIC si-l transforma in digital pe iesirea HDMI. chiar asa scriu ei cu caps, ORICE.

Are intrare sat/cbl pt video cu mufa RCA.

e prea stupid sa ma gandesc la un adaptor pt mufa de cablu? sau imi trebuie neaparat receiver digiTV de la furnizorul de cablu pe care sa-l bag in receiverul meu.

numai ca se complica totul. tuning-ul ar trebui facut inainte de intrarea in receiver......, si ar trebui si sunet pe langa video... sunt cam in ceata. poate se pricepe cineva sa ma descalceasca si pe mine.

tinand cont ca are upscaling pt orice semnal analogic, tare as vrea sa bag si cablul pe receiverul asta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 07, 2010 9:58 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
savu_superstar



Conectat la: 20 Noi 2009
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 08, 2010 12:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate sunt eu mai greu de cap dar nu ma prind f clar ce vrei sa faci?
Vrei sa bagi antena de TV direct in Receiver??

Nu cred ca merge, ma indoiesc ca exista un Tuner TV in Denon 1910. Eu am Reciver HD de la UPC si l-am tras prin AVR ca sa am si upscaling si sunet prin boxele dedicate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cagape



Conectat la: 07 Ian 2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Ian 08, 2010 5:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

yep. trebuie tuner înainte de receiver. ma gândeam eu.

în alta ordine de idei, scula e super și merita luata la banii ăștia (2000 RON). e impresionant ce scoate din vechile dvd-uri precum și din orice DivX.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
HDSoso



Conectat la: 11 Dec 2008
Mesaje: 41
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin Ian 08, 2010 7:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu am incercat sa fac chestia asta insa box-ul de la UPC avea doar iesire Scart, receiverul nu avea, mai trebuia un convertor asa ca m-am lasat pagubas. Am trecut apoi la UPC HD, noul box are iesire HDMI si asa am scapat de bataile de cap.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cagape



Conectat la: 07 Ian 2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Ian 08, 2010 9:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

super. si eu am tot UPC.
e in regula atunci pt ca am 4 intrari HDMI la receiver.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
savu_superstar



Conectat la: 20 Noi 2009
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 08, 2010 11:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca ai UPC dute rapid si ia abonamentul HD si ai iesire HDMI din el. In felul asta ai scapat de toate bataile de cap si abonamentul nu e o avere (1 mil daca nu ma insel).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community