FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Oameni de criză
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 4:05 pm    Titlul subiectului: Oameni de criză Raspunde cu citat (quote)

Andrei Gheorghe și Dan Bittman la ministerul finanțelor, în perioadă de criză acută. Fraților, am început să văd luminița de la capătul tunelului. Urmează Adrian Enache și Cotabiță.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 4:05 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 4:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca Udrea e ministru, de ce nu ar fi si astia mari finantisti???
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 4:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

În plus, tovarășul ministru Vlădescu, folosind un limbaj elevat, de adevărat demnitar al statului român, descrie starea psihică a domnului Andrei Gheorghe după trei zile la minister în modul următor: "Era muci". (Și pe ăștia îi plătesc eu din banii mei să mă scoată din criză).
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 7:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
.. descrie starea psihică a domnului Andrei Gheorghe după trei zile la minister în modul următor: "Era muci". (Și pe ăștia îi plătesc eu din banii mei să mă scoată din criză).

Pai se pare ca avem o problema, pe care ''intelighentzia'' nu o poate rezolva. Deci - mai putzine fumuri/alcool si poate, dar doar poate, cuiva ii va pasa. Considerand ca de fapt nu ii pasa nimanui de nimic, propun ca nici sa nu se mai astepte ceva...de la nimeni. Deci - fuck the politik poltergeist.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 9:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca titlul topicului ar fi trebuit sa fie: oameni de (sa faci) criza Razz
_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dorin



Conectat la: 04 Dec 2006
Mesaje: 182
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 13, 2010 10:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De ce sunteti carcotasi...poate asta e sansa Romaniei...sa facem toate gesturile notorii superstitiosilor ca in locul lor nu sunt Guta, Salam, Lesko sau Costi Ionita Rolling Eyes
_________________
...how can you have any pudding if you don't eat ya meat...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 15, 2010 2:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dorin a scris:
...sa facem toate gesturile notorii superstitiosilor ca in locul lor nu sunt Guta, Salam, Lesko sau Costi Ionita Rolling Eyes

Nu e timpul pierdut, de abia s-a dus putin peste o luna din cei cinci ani Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Schindler



Conectat la: 10 Sep 2008
Mesaje: 84
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Sam Ian 16, 2010 4:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ei au nevoie de marionete, nu de oameni competenti. In felul asta pot fura fara grija.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Ian 19, 2010 11:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok, flacăra violetă a cuprins România. Personal, nu prea aș lua în râs chestiile astea, dar, ca de obicei, când o chestiune serioasă ajunge în piața publică, ea devine lucru de batjocură. Toți se leagă de Geoană, că adică e prost că poate crede în așa ceva. Într-adevăr e un mare prost că a adus așa ceva în discuția publică. Eu aș pune totuși problema altfel: Să zicem că toată treaba cu atacurile energetice e un mare bullshit, cam care e, totuși, treaba individului Aliodor Manole, care face parte din tot felul de organizații parapsihologice de doi lei și a scris împreună cu nevastă-sa o grămadă de maculatură parapsihologică, deci care e treaba lui pe lângă președintele României, Băsescu Traian? De ce se fâțâie toată ziua pe lângă el? Și, mai ales, din banii cui e plătit și ce funcție are la Cotroceni?
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Mar Ian 19, 2010 12:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher esti durere! Crezi ca intrebarea :din banii cui e plătit ? poate avea alt raspuns decit din banii romanilor care platesc impozite? (ar fi o minune ca intrebarea ta sa poata sa aiba macar ipotetic un alt raspuns dar din pacate are doar raspunsul de mai sus)
Cred ca nici un roman din 22 de milioane nu crede ca matelotul il plateste din salarul lui.
Asta meritam, sa fim condusi de un marinar berbec care tine linga el (pe banii statului) un papagal care prosteste lumea cu tot felul de energii si flacari si un prostanac care ii mai si ridica mingea la fileu (si ii face reclama nu saga!!) acelui papagal. Multi oameni naivi cad in plasele unor astfel de papagali cu flacarile si timpeniile lor, dar cei mai aiurea ca si matelotul a luat aceeasi plasa.

Zilele trecute mai aparuse la rampa (publicind in ziarul sau) si tembelul isteric de Vadim si zicea ca marinarul are cancer si moare in citeva saptamani.

Very Happy parca vad ca apare flacara violet si in audiofilie!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Ian 19, 2010 12:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vlad, bineînțeles că e plătit din banii noștri, eu doar am spus cum aș pune eu problema, că văd că toți au sărit pe prostănac, dar nimeni nu întreabă "ok, dar ce face mai exact parapsihologul la Cotroceni, pe banii publici?" Deci eu am spus cum aș pune eu problema Wink
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Mar Ian 19, 2010 4:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiu Very Happy si eu am vrut ca replica sa fie a la Caragiale. Trebuia sa scriu poate: esti durere monsher! Ca in textele unde se intreaba doar ca sa se sublinieze ceva nicidecum ca nu s-ar sti raspunsul.

Pai mocofanu' ala isi face pe bani publici, vila , masina si piscina! A gasit si el niste fraieri pe care i-a impresionat cu niste prostii si acum suge cit il tin tevile, pina cind matelotu' si gasca lui isi vor da seama ca este un rahat si ii vor trage un sut in fund.

Asa suntem noi romanii credem ca tot ce zboara se maninca si nu invatam ca si avionul si elicopterul zboara dar nu se maninca. Imi aduc aminte de cineva care credea in deocheat si imi spunea: cum tu nu ai fost deocheat niciodata? Si eu i-am zis: ce-i aia? (ca de auzit am auzit dar .... nu am simtit).

Oricum nici lui tatuca iliescu nu-i fac cinste "calitatile" atribuite cu orice ocazie lui geoana (mai ales acum cu flacara ), dar macar taie ferm orice incredere in aceste practici energetice. Am avut si eu coleg in prima facultate care umbla cu prostii din astea si chiar m-am mirat ca era un tip destul de istet, dar na oameni suntem si cind putem obtine un avantaj sau simtim ca putem sa ne cataram pe o scara (scara ierarhica bineinteles) inaintea celorlalti credem in orice mijloc care ne ofera asa ceva.

Pacat ca nu are cine sa-l aduca pe papagalul ala cu enerigiile lui la o emisiune TV si sa-l faca de tot rahatul ca apoi de rusine sa se retraga in birlogul lui.

In rest Rycher nu pot sa spun decit ca inca un rahat (cu incuviintarea matelotului) a ajuns sa suga bani romanilor si cu parere de rau va ramane o perioada la "supt" pina va primi un sut in fund.

P.S. Oricum matelotu' nu poarta asa o mare vina ca deh, marinar fiind a auzit de triunghiul bermudelor si de acolo i se trage increderea in energii poate. Vina cea mai mare o avem noi ca nu vociferam in legatura cu "sugatorul" din coasta lui care maninca rahat cu energiile lui. Nu mai zic de televiziuni care pot influenta prin emisiuni facute pe aceasta tema care ar grabi sutul in fundul acelui papagal cu barba.[/b]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mar Ian 19, 2010 4:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
care e treaba lui pe lângă președintele României, Băsescu Traian? De ce se fâțâie toată ziua pe lângă el?


Sa le dea de gandit celor care cred in paranormal si alte astfel de prostioare. Nu glumesc. Unii chiar isi fac probleme.
Chestia asta s-a mai facut si prin alte parti si alte timpuri. Hitler era un mistic, iar englezii s-au pris si i-au bagat prin anturaj tot felul de profeti care sa il invete de "bine" .

Va dati seama cam la ce se gandea staful lui Geoana in timp ce Aliosa dadea ochii peste cap si se scremea pe acolo ?
Va mai dati seama cam ce presedinte era sa avem daca iesea Geoana ?
Vai de flacara noastra !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Ian 19, 2010 4:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bună comparația cu Hitler, Dane! Tu ai făcut-o, nu eu. Wink
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mar Ian 19, 2010 6:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vlad_2770 a scris:

Pacat ca nu are cine sa-l aduca pe papagalul ala cu enerigiile lui la o emisiune TV si sa-l faca de tot rahatul ca apoi de rusine sa se retraga in birlogul lui.

Ar fi inutil, a aparut la TV insusi hyper-mega-guru Bivolaru si oricat de penibil a fost nu si-a pierdut nimic din aura de hyper-mega-... in ochii bizonului. Cu prostia omeneasca degeaba te pui...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 1 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community