FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ajutor Legat de o intrare optica la un sistem PANASONIC PV86

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
SpYderBVG



Conectat la: 21 Ian 2010
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 11:28 am    Titlul subiectului: Ajutor Legat de o intrare optica la un sistem PANASONIC PV86 Raspunde cu citat (quote)

Salut! Am un sistem HOME THEATRE de la panasonic PV860 (DVD player cu set 5boxe+subwoofer, amplificator incorporat). intrarea optica a acestuia nu accepta decat semnal stereo (am incercat sa vad un film HD de la laptop dar semnal audio pe intrarea optica din parti, asa ca am sunat la panasonic si mi-au spus ca semnal DTS acest sistem nu reda decat de pe discuri). Cum as putea face sa pot reda semnal DTS prin acest sistem.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 11:28 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 12:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred ca se poate.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SpYderBVG



Conectat la: 21 Ian 2010
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 12:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma gandeam la vreo modificare prin placa lui electronica daca s-ar putea face
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SpYderBVG



Conectat la: 21 Ian 2010
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 2:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sau vreun soft care sa-mi redea semnalul DTS in PCM sau dolby digital ca asa imi acepta sistemul sa decodeze. Deci ca sa-mi decodeze semnalul digital pe 5 canale ar trebui sa-i trimit semnal PCM sau Dolbi Digital. Daca filmul are sunetul in format DTS, cum sa fac sa trimit semnalul in format dolby digital sau PCM la sistemul meu
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dragos_mst



Conectat la: 06 Aug 2005
Mesaje: 40
Locatie: constanta

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 3:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

receiver 5.1 Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
globe



Conectat la: 30 Dec 2007
Mesaje: 74
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 22, 2010 2:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AC3Filter poate sa iti encodeze in ac3...adica dolby digital.

http://ac3filter.net/projects/ac3filter

Dar nu stiu ce player folosesti pe laptop, iti recomand media player classic homecinema.

http://ac3filter.net/files/docs/ac3filter_1_30b/ac3filter_eng.pdf

Citeste pdf-ul asta, ar trebui sa te lamureasca.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
SpYderBVG



Conectat la: 21 Ian 2010
Mesaje: 5

MesajTrimis: Vin Ian 22, 2010 10:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sarumana GLOBE, cred ca ce mi-ai trimis tu e perfect. O sa incerc in weekend desi nu cred ca o sa am timp, oricum dupa ce incerc o sa scriu aici daca a mers
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SpYderBVG



Conectat la: 21 Ian 2010
Mesaje: 5

MesajTrimis: Lun Ian 25, 2010 10:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

a mers! Mersi inca odata globe. M-am chinuit 3 ore sa il fac sa mearga sambata seara de-mi venea sa arunc laptopul si sistemul pe geam si duminica dimineata am zis hai sa mai incerc odata si am dat un reset la setari am selectat 5.1 si use spdif si a mers.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community