FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
vinil
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
micky_avallon



Conectat la: 31 Aug 2010
Mesaje: 7
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Ian 14, 2011 12:40 pm    Titlul subiectului: Viniluri tari din colectia personala Raspunde cu citat (quote)

Inainte de a posta aici m-am uitat putin pe ceea ce au altii pretios in colectie.
Trec si eu aici citeva titluri:
Beatles - Help! (soundtrack - varianta americana "de-atunci")
Led Zepp - cam toate, cu un "plus" pentru III (varianta "gatefold")
Angelo Branduardi - alla fiera del est - merita ascultat acest individ
The Band - The Last Waltz
Bob Dylan - Desire

samd

probabil voi reveni...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Ian 14, 2011 12:40 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
discoman2008



Conectat la: 31 Ian 2011
Mesaje: 2
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 3:25 pm    Titlul subiectului: Viniluri rare si conversie analog->digital Raspunde cu citat (quote)

Stiu ca este cam off-topic dar nu am gasit tema la repezeala pe acest forum.
Are un prieten SASKIA & SREGE - TOULOUSE LAUTREC,a primit coletul din Belgia saptamana trecuta,intrucat nu gasiseram piesa niciunde pe tot netul.
Pe Youtube e doar un link,dar e incompleta si se aude prost.
Am facut conversia spre digital cu Audio Recorder For Free,Cool Recor Edit si cam lipsesc bashii.Matrita initiala am tras-o in format wav apoi si in MP3.
Ulterior am mai imbunatatit-o cu SonySoundForge 8.0 dar am senzatia ca se poate mai bine.Ce-i lipseste este poate acea functie ``Fx`` care la unele programe permite compensarea pierderii unor frecvente,cred ca mai ales cele joase.
Ce ma sfatuiti?
Aaaa....sa nu uit:o piesa foarte rara pe care trebuie la fel s-o imbunatatesc(dar nu am avut vinilul niciodata),este SALVO-STOP!STOP!
Nu se gaseste pe net decat daca vrei sa cumperi vinilul.


Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
discoman2008



Conectat la: 31 Ian 2011
Mesaje: 2
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 31, 2011 3:30 pm    Titlul subiectului: Viniluri rare si conversie analog->digital Raspunde cu citat (quote)

Scuze:``Saskia & SERGE-Toulouse Lautrec ``.(1983)
Si am uitat sa spun ca as putea reinstala CUBASE cu care am incerca sa ma joc odata,dar daca nu am un tutorial video sau sa ma ghideze cineva,nu stiu daca as reusi sa obtin ceva de calitate.


Discoman. Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community