FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Player universal Dune BD Prime 3.0
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Feb 16, 2010 11:45 pm    Titlul subiectului: Player universal Dune BD Prime 3.0 Raspunde cu citat (quote)

A vazut cineva in specificatiile acestui aparat daca citeste SACD si DVD-A Shocked ?
Eu personal nu am vazut.....poate ma insel ....
Se spune ca e cel mai tare de pe piata player universal Rolling Eyes

_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Feb 16, 2010 11:45 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
fs6870



Conectat la: 08 Iul 2008
Mesaje: 65
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 10:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu citeste DVD-A si nici SACD. Nici de pe disc si nici imagine iso.

In rest este ok, poate putin cam galagioasa unitatea bluray.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 10:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cel mai competitiv facilitati vs pret este acesta:
http://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp-83SE/

Aparatul este extrem de versatil: citeste si DVD-A si SACD - si foarte important, trimite semnal DSD bitstream prin HDMI - lucru care il fac foarte putine playere de SACD. Asta iti da un avantaj enorm: sa folosesti un decodor extern high-end pt. SACD.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 11:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar acest OPPO il pot numi player universal ?.....NU citeste MKV , ISO , nu are hard sau posibilitatea unui extern ...etc
_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

scorpions a scris:
Dar acest OPPO il pot numi player universal ?.....NU citeste MKV , ISO , nu are hard sau posibilitatea unui extern ...etc


Asa este, dar poate citi AVCHD. Iti convertesti mkv-urile (pirat presupun Twisted Evil) si creezi imagini ISO ale discurilor originale (tot 100% legal - aaa, pardon, o copie legala de backup a discurilor proprietate personala Twisted Evil) in AVCHD si ai rezolvat.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 11:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stie cineva de unde il pot cumpara acest OPPO 83SE ?
_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 12:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

scorpions a scris:
Stie cineva de unde il pot cumpara acest OPPO 83SE ?


Nu știu, încearcă pe ”Goagăl” - sigur găsești ceva. Poate reușești să cumperi online cu livrare în România.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 12:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca este destul de complicat sa se converteasca un container de tip .MKV intr-un format de tip AVCHD.

Invers este foarte usor...

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 12:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
Cred ca este destul de complicat sa se converteasca un container de tip .MKV intr-un format de tip AVCHD.

Invers este foarte usor...


Este foarte simplu si asa. Cu tsmuxer (are si GUI) se poate - chiar foarte repede.
Intr-adevar, este mult mai comod sa ai un storage cu toate filmele intr-un loc, asa intentionez si eu de altfel.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalin_bm



Conectat la: 18 Ian 2007
Mesaje: 492
Locatie: BR

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 1:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PS3 media center prin TSmuxer converteste un container .mkv in timp real.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 1:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si daca nu avem un PS3, cat dureaza conversia unui MKV de, sa zicem 8 Gb? Rolling Eyes
BD playere care sa stie ambele formate video si audio concurente (BluRay si HD-DVD, si SACD si DVD-A) sunt rare si foarte scumpe.
Personal as recomanda generatia urmatoare de BluRay playere Panasonic care vor citi MKV si vor permite conectarea unui HDD extern prin USB.
Panasonic BD stiu AVCHD, DVD-A, BD-A si, cand vor sti si de MKV-uri or sa fie intr-adevar un concurent serios la orice alt player universal.

Ar mai fi si Popcorn Hour C200 de luat in seama...
http://www.popcornhour.ro/specificatii_tehnice_popcorn_hour_c-200.php

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cheloo



Conectat la: 15 Iun 2008
Mesaje: 221
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 2:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi se par cele mai bune aparate alaturi de LG desi ultimele nu mi le-as lua din cauza fiabilitatii
_________________
Ascultator de muzica
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 4:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu zic ca nu e bun popcorn C-200 dar ce faci ca nu stie SACD si DVD-A ....OPPO prinde aceste formate .
_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 4:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

scorpions a scris:
Eu nu zic ca nu e bun popcorn C-200 dar ce faci ca nu stie SACD si DVD-A ....OPPO prinde aceste formate .


In opinia mea SACD si DVD-A merita numai pentru cine are multe discuri din categoriile respective. Altfel, la ce bun in afara de satisfactia psihologica, sa stii ca ai player care reda aceste formate ? Rolling Eyes

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scorpions



Conectat la: 13 Feb 2009
Mesaje: 307
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Feb 17, 2010 4:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

INTREBARE . Cum asculti muzica surround ? :shock:
_________________
cat traiesti - inveti ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
Pagina 1 din 5

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community