FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Este Panasonic urmasul lui Pioneer KURO ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
crc



Conectat la: 23 Iun 2010
Mesaje: 1
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 23, 2010 3:54 pm    Titlul subiectului: Este Panasonic urmasul lui Pioneer KURO ? Raspunde cu citat (quote)

Salutare,
Vreau sa ating un subiect mai delicat, si anume, a reusit Panasonic cu modelele de varf de anul acesta, sa ii calce pe urme apreciatului Pioneer Kuro?
Unele guri spun ca in urma preluarii tehnologiei de catre Panasonic, deja s-au atins performantele lui Kuro, incepand cu seria G20 ( Infinite Black ). Aceeasi, spun ca seria V20 ( Infinite Black Pro ), chiar este peste Kuro.
Alte guri spun ca de-abia cu seria V20 au ajuns sa fie comparabili.
Ce pareri aveti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iun 23, 2010 3:54 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Iun 24, 2010 3:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In general gura lumii adevar graieste.
Sa nu uitam ca Panasonic fabrica si plasmele Kuro, Pioneer oferind in ele procesarea proprie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andreitentean



Conectat la: 15 Mar 2010
Mesaje: 87
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iul 16, 2010 1:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Panasonic VT20 modelul de 50 de inchi a castigat la CES premiul pt cel mai bun produs din show !!! Atentie , nu cel mai bun TV, cel mai bun produs.
Se pare ca este cel mai rezolutiv TV ever made pana acum.

_________________
andrei@skn-tuning.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Vin Iul 16, 2010 9:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Panasonic nu si-a propus prin seria VT si V sa intre in domeniul High Eng asa cum era Pioneer Kuro. Este totusi o diferenta sa pret. Probail ca tocmai acesta a facut sa scada vanzarile la Pio si de aici decizia de a renunta complet la productie.
A aparut de carand primul review care include si ceva masuratori de lab. (pt modelul V20, seria 3D nu ma intereseaza):
http://www.avforums.com/review/Panasonic-V20-TX-P50V20B-50V20-HDTV-Plasma-Review.html
Personal am sperat ca V20 sa nu mai prezinte ventilatoare ca seriile vechi si sa se descurce fara. Din pacate pt modelul 50V20 sunt prezente 4 bucati, un mic neajuns fata de multe plusuri ale acestui produs f bun.
Singura problema problema reala este in opinia mea ca aceste produse evolueaza atat de rapid incat in cativa ani sunt complet depasite.

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Sam Iul 17, 2010 10:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu stiu da este sau nu urmasul ; in un magazin de televizoare , erau toate alimentate de la un semnal mai bunisor ; am ramas cu gura cascata in fata panasonicului , cu toate ca nu stiam ce televizor este .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
enderlabs



Conectat la: 18 Apr 2007
Mesaje: 65
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 1:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

steliani a scris:
Panasonic nu si-a propus prin seria VT si V sa intre in domeniul High Eng asa cum era Pioneer Kuro. Este totusi o diferenta sa pret. Probail ca tocmai acesta a facut sa scada vanzarile la Pio si de aici decizia de a renunta complet la productie.
A aparut de carand primul review care include si ceva masuratori de lab. (pt modelul V20, seria 3D nu ma intereseaza):
http://www.avforums.com/review/Panasonic-V20-TX-P50V20B-50V20-HDTV-Plasma-Review.html
Personal am sperat ca V20 sa nu mai prezinte ventilatoare ca seriile vechi si sa se descurce fara. Din pacate pt modelul 50V20 sunt prezente 4 bucati, un mic neajuns fata de multe plusuri ale acestui produs f bun.
Singura problema problema reala este in opinia mea ca aceste produse evolueaza atat de rapid incat in cativa ani sunt complet depasite.


Corect. Din pacate V20-ul nu este doar VT20 fara 3D. Panasonic a avut grija sa scoata si alte functii bune prezente in VT20.

Nici pe mine nu ma intereseaza 3D-ul si ma orientasem spre V20, dar se pare ca daca vrei cel mai bun TV al momentului trebuie sa te uiti spre VT20.

Ramane priblema pretului....si cum ai spus tu in Ian 2011 producatorii ne vor surprinde din nou Smile)

_________________
YM : ender_labs
GMail : enderlabs
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
steliani



Conectat la: 16 Sep 2008
Mesaje: 182
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Oct 25, 2010 11:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am avut ocazia sa vad si sa testez simultan cele doua modele de la Pana, V20 si VT20. Diferentele de ordin tehnic nu sunt mari, procesare D si fast phosphors. Probabil ca mai sunt si altele dar nu le-am gasit. Nu stiu daca ptr cine nu foloseste 3D suma de 4-500E se justifica dar probabil ca VT este varianta mai buna.
Dar nu trebuie neglijat ca Panasonic este singura firma care mai investeste serios in tehnologia “plasma” in timp ce toti ceilalti mari producatori prefera LCD. De altfel Pana scoate din ce in ce mai multe modele de LCD Tv cu diagonale tot mai mari asfel incat te intrebi daca nu pregateste usa din dos…
Asteptam un review pt ultima generatie de LED back light LCD pt a face o compatie directa intre cea mai buna plasma a momentului si LED. Cred ca stiti ca Sony KDL-52HX900 a luat premiul EISA pt cel mai bun tv ( LCD) 3D. Din cate stiu, aceasta este variant Americana din link-ul de mai jos. Diferenta de pret este destul de mare intre Pana VT20 si Sony HX900 de aprox 1000 de E dar se pare ca daca ne uitam dupa cel mai bun tv al momentului ( din punct propriu de vedere) trebuie din nou sa decidem: Pana (plasma) sau LCD?

http://www.televisioninfo.com/content/Sony-XBR-52HX909-3D-LED-LCD-HDTV-Review-1776.htm

As mai adauga faptul ca LG a scos pe piata recent cel mai mare OLED Tv (organic LED) de 15" la pretul de 2000E. Scump, dar cei care l-au vazut declara ca este pe departe cea mai buna imagine. Gros de numai 3,2mm, arata directia in care este posibil sa se indrepte fabricantii. Ramane costul...

_________________
steliani
and I still haven't found what I'm looking for
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community