FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Sindromu' Incompetentei Vanzatorului Audio - S.I.V.A.
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 21, 2009 12:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din ce stiu, intercont ii scot albumele. poate cu ei trebuie sa vorbesti.
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Ian 21, 2009 12:05 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
realn



Conectat la: 13 Apr 2009
Mesaje: 5

MesajTrimis: Lun Apr 13, 2009 2:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O experienta, de data asta placuta. Am trecut pe la MediaGalaxy de la Unirii. Ma invirteam pe acolo, era un stand de prezentare, era si muzica, 2 baieti tineri. Cand colo, vad niste boxe Klipsch. Nu prea sint luat de microb, insa de Klipsch auzisem. I-am intrebat cat costa, cum se aude, daca au nu mai stiu ce model (nu il aveau, se face numai in USA, trebuia comandat). Toate astea au fost urmate de o auditie de vreo ora, incepind cu Klipsch si un amplif, si pe urma am facut cam toate configuratiile posibile. Ascultam si eu, ascultau si ei, ne bucuram impreuna. Cand o sa imi iau boxele alea, de la ei o sa le iau.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rmaucigasha



Conectat la: 04 Apr 2009
Mesaje: 12
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 13, 2009 2:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am patit si eu usor sau poate am fost eu nesimtit. La Altex in Obor ascultam un player expus Sony la castile mele Sennheiser HD205 si dupa ce ma satur sa il testez prins oarecum in mrejele muzichiei imi zice un dubios: "daca ti-ai da castile jos ai auzi alarma" intrucat am declansat se pare alarma. Alarmele alea sunt mai mult sensibile decat utile. Evident am raspuns "care e problema? testam aici ceva, am stat aici dupa cum m-ai vazut" la care dumnealui "testezi testezi dar nu tragi de fire". In fine nu stiu cat de ok este dar ma amuza ce mi-a spus nenea. Adica vezi Doamne! trebuie sa dau castile jos ca sa aud alarma ca eu am venit sa testez playerul fara sa audiez Shocked . Ar fi fost frumos sa testeze dumnealui o masina stand in picioare si privind la ea. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 15, 2009 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asta e riscul cand se testeaza "scule" alaturi de foenuri, aparate de epilat, aragaze si frigidere! vandute de oameni cu mare pricepere in (orice) domeniu!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 15, 2009 9:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dan.C a scris:

Eu am cumparat numai de la AOY, exceptie fiind o pereche de B&W pe care le-am luat SH. Mi se par de mega bun simt, mi-au facut tot timpul reducere de 5-10%, fac buyback, ai o oferta LARGA de produse, preturile sunt foarte bune. Personal am facut auditie la Real Acustic de NAD si Mission, apoi le-am comandat de la AOY, care evident le-au achizitionat de la RealAcustic :)


f bine gandit!!! de ce sa luam direct de la importator, unde am putea obtine si o reducere substantiala, cand putem lua de la a n-a mana, pt a plati - normal - in plus, si unde ideea de discount nu exista!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 25, 2009 10:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-aduc aminte ,am intrebat la MediaGala......XIA de produse proasto-chineze, Xia are ceva legatura cu Mama China , daca au SACd sau DVD-A.S-a uitat una la mine cu o privire tampo-bovina si a inceput sa chicoteasca cu colegele ei de tampenine ,,hihihihi'' bineinteles dupa raspunsul ''n-aaaaavem asa ceva''.Glasul ala cartieresco-cocalar de fetitza de coltul blocului.Aveau doua titluri si ea ha bar nu avea .I-am aratat si a zis ''AAAAAAAAAA". ATAT Shocked Ramai prost ce specimene.
_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 19, 2009 8:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mahonyhiphony a scris:
Mi-aduc aminte ,am intrebat la MediaGala......XIA de produse proasto-chineze, Xia are ceva legatura cu Mama China , daca au SACD sau DVD-A.S-a uitat una la mine cu o privire tampo-bovina si a inceput sa chicoteasca cu colegele ei de tampenie ,,hihihihi'' bineinteles dupa raspunsul ''n-aaaaavem asa ceva''.Glasul ala cartieresco-cocalar de fetitza de coltul blocului.Aveau doua titluri si ea habar nu avea .I-am aratat si a zis ''AAAAAAAAAA". ATAT Shocked ramai prost ce specimene.

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 19, 2009 8:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mahonyhiphony a scris:
Mi-aduc aminte ,am intrebat la MediaGala......XIA de produse proasto-chineze, Xia are ceva legatura cu Mama China , daca au SACD sau DVD-A.S-a uitat una la mine cu o privire tampo-bovina si a inceput sa chicoteasca cu colegele ei de tampenie ,,hihihihi'' bineinteles dupa raspunsul ''n-aaaaavem asa ceva''.Glasul ala cartieresco-cocalar de fetitza de coltul blocului.Aveau doua titluri si ea habar nu avea .I-am aratat si a zis ''AAAAAAAAAA". ATAT Shocked ramai prost ce specimene.

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
apanoiu



Conectat la: 17 Feb 2004
Mesaje: 483
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 19, 2009 12:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mediagalaxy este cu produse de consum, aduc doar ce se vinde, nimeni nu vrea sa stea cu produse aiurea pe stoc.
Eu de ex am avut nevoie de o mistrie pt facut colt interior si nu am gasit pe nicaieri. Explicatia: "Am avut una si a stat pe stoc 1 an..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 19, 2009 4:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi amintesc ca ma vanturam intr-o zi in mall la Vitan si din plictis l-am rugat pe unul din baietii din zona hifi sa-mi testeze niste boxe Dali si inca niste trancote de care nu-mi amintesc cu precizie, poate ceva C.A. Spre surprinderea mea, omul a fost foarte dragut, a mutat boxele din asa zisa zona high-end in zona de auditii multimedia si a facut tot ce a putut sa-mi fie de ajutor. Mai mult, a incercat sa-mi ofere si cateva informatii de specialitate. Very Happy
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Oct 20, 2009 7:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DA, nu stiu ce o fi de vina, poate criza, dar in ultimul timp de cate ori ma bag la cate un magazin gen mediagalagy, altex, etc., vanzatorii sunt tare draguti, i-mi dau informatii despre produsele care ma intereseaza, daca nu stiu cheama pe altcineva, mi se ofera alternative la acel produs, adica se poarta asa cum ar trebui. Very Happy
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
danb



Conectat la: 10 Feb 2004
Mesaje: 1234
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Oct 20, 2009 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

(OT) or fi pus microfoane la camerele de supraveghere :)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cheloo



Conectat la: 15 Iun 2008
Mesaje: 221
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 20, 2009 5:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
DA, nu stiu ce o fi de vina, poate criza, dar in ultimul timp de cate ori ma bag la cate un magazin gen mediagalagy, altex, etc., vanzatorii sunt tare draguti, i-mi dau informatii despre produsele care ma intereseaza, daca nu stiu cheama pe altcineva, mi se ofera alternative la acel produs, adica se poarta asa cum ar trebui. Very Happy


Sunt oameni si oameni intre oameni....intamplator lucrez intr-un magazin media galaxy din bucuresti....ideea este ca meseria de vanzator nu o poate stapani oricine...e nevoie de rabdare,mult calm si bineanteles convingere..una este sa te servesc si alta este sa iti vand...
toate bune

_________________
Ascultator de muzica
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Oct 20, 2009 6:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cheloo a scris:

...intamplator lucrez intr-un magazin media galaxy din bucuresti


Acum se explică gramatica ta și faptul că nu poți scrie o frază cap-coadă corect în limba română...Media Galaxy a angajat toți analfabeții.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cheloo



Conectat la: 15 Iun 2008
Mesaje: 221
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 20, 2009 6:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
cheloo a scris:

...intamplator lucrez intr-un magazin media galaxy din bucuresti


Acum se explică gramatica ta și faptul că nu poți scrie o frază cap-coadă corect în limba română...Media Galaxy a angajat toți analfabeții.


Ricky la jigniri si atacuri la persoane esti primul pe lista.felicitari!!!.De jignit stiu si eu sa jignesc dar eu cedez primul lasandu-te pe tine sa faci singurul lucru care sti mai bine....

_________________
Ascultator de muzica
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Urmatorul
Pagina 25 din 26

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community