FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Magnat Monitor 220 - agonie sau extaz ?
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Ce parere aveti de aceste boxe - MM 220 ?
Buna
18%
 18%  [ 42 ]
Foarte buna
12%
 12%  [ 29 ]
Proasta
6%
 6%  [ 14 ]
Foarte proasta
4%
 4%  [ 10 ]
Nu le-am ascultat - nici o parere
59%
 59%  [ 138 ]
Voturi totale : 233

Autor Mesaj
bogdi



Conectat la: 04 Ian 2007
Mesaje: 206
Locatie: Bistrita | Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 10:12 pm    Titlul subiectului: Magnat Monitor 220 - agonie sau extaz ? Raspunde cu citat (quote)

modedit by nicumur - rog votati doar daca ati ascultat boxele, nu din auzite sa review-uri - daca nu le-ati ascultat, aveti optiune separata.


Uita de eltax-uri, sunt mari intradevar, dar sunetul reprodus este penibil (am ascultat concept 500 care sunt cu 200 ron mai scumpe). Eu am avut maganturile m220 si am fost foarte multumit de ele din toate punctele de vedere sunetul cald, detaliat, dinamica, bass bun daca gasesti o pozitie corecta in camera(nu prea aproape de perete ca incep sa rezoneze), cu cablurile corecte am scapat si de coloratiile pe inalte. Le-am amplificat cu HK-ul din semnatura, a fost o imperechiere fericita.
Parerea mea e sa iei un amplif de aici de pe forum, ca sunt amplificatoare de la bune in sus, si sa mergi pe magnaturi.
Schimbarea x-fi-ului cu maudio e o idee buna dar te sfatuiesc sa o faci mai tarziu, acum investind intr-un amplificator bun.
Succes.

_________________
Liquid Sound A1 | Neotech BTC Dual Shielded | HP Pavilion dv9500t | Monitor Audio BR5 (SE VAND!) | Cat5 diy Speaker Cable - Bass | Real Cable INNo CU+AG - Highs
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 10:12 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Serby



Conectat la: 01 Feb 2004
Mesaje: 1436
Locatie: Kronstadt

MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 10:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Recomand cu incredere Magnat Monitor 220 Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Delta04



Conectat la: 14 Iul 2007
Mesaje: 517
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 10:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cel mai bun raport pret calitate pentru Magnat Monitor 220. Ca posesor a acestor incinte, le recomand. Wink
_________________
Receiver: Yamaha RX-V361| Front: Magnat Monitor 220 | Rear: Sony SS-B1000 | Center: Magnat Monitor 210
LCDTV: Samsung LE32B530
Inca putin si fac DXCC-ul, hi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Pigoo



Conectat la: 12 Ian 2008
Mesaje: 111
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 11:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc pentru sfaturi . eram intr-o dilema.. dar se pare ca si de data asta am primit numai laude de bine pentru magnaturile 220 (pentru a 10-a oara Razz)
o sa merg cu incredere pe ele . + un amplificator sansui 2x70
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tavi21s



Conectat la: 19 Feb 2007
Mesaje: 5
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Ian 18, 2008 11:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspunsuri, o sa raman in principiu pe magnat 220. Acum tot ce mai trebuie e sa gasesc un amplif SH cat de cat ok pt ele pana in vreo 4 mil aprox. Daca ati avea vreo sugestie din ce a-ti mai vazut sau stiti as fi recunoscator.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Doggfather



Conectat la: 08 Oct 2006
Mesaje: 26
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Ian 19, 2008 12:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Delta04 a scris:
Cel mai bun raport pret calitate pentru Magnat Monitor 220. Ca posesor a acestor incinte, le recomand. Wink


+ 1 Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Dum Ian 20, 2008 2:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Concluzie! - plimba patul (preferabil inainte si inapoi cat mai rapid) si baga capul intre ele! Si mi-a placut expresia
Citat:
Eu as zice sa le departezi cat poti de mult
Laughing

Va sugerez sa va faceti "FAN CLUB MAGNAT M 220" sau poate o noua sectiunea a forumului! Very Happy
Eventual va adunati si la o bere, povestiti impresii, schimbati informatii despre cabluri, socializati, faceti si o cotatie bursiera a pretului la Magnat, etc.
Sus
Shtef



Conectat la: 14 Ian 2005
Mesaje: 389
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 20, 2008 11:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un review, o comparatie facuta de o revista de specialitate pentru Magnat-uri exista pe undeva? Inafara de review-ul german postat pe site-ul lor nu am gasit nimic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Pigoo



Conectat la: 12 Ian 2008
Mesaje: 111
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mar Ian 22, 2008 2:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mi-au ajuns boxele , sunt ok , nu stiu de ce le tot laudati voi asa tare.. dar se aud cu 10% mai tare decat technics-urile care le aveam eu de 20-30 w la 8ohmi , si cam la fel la fidelitate . astept sa se faca rodajul , poate mai se schimba treaba .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mar Ian 22, 2008 2:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pigoo a scris:
mi-au ajuns boxele , sunt ok , nu stiu de ce le tot laudati voi asa tare.. dar se aud cu 10% mai tare decat technics-urile care le aveam eu de 20-30 w la 8ohmi , si cam la fel la fidelitate . astept sa se faca rodajul , poate mai se schimba treaba .


Deh Cool
Probabil ca, daca pe acelasi amplificator se aud cu 10% mai tare Rolling Eyes esti fericit Laughing
Daca in schimb se aud cam la fel la fidelitate esti nefericit Laughing
Sus
Pigoo



Conectat la: 12 Ian 2008
Mesaje: 111
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mar Ian 22, 2008 3:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai amplificatorul mai duce.. e deabia la treapta 10 din 30 la volum .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mar Ian 22, 2008 3:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma autocitez:
Citat:
Va sugerez sa va faceti "FAN CLUB MAGNAT M 220" sau poate o noua sectiunea a forumului!
Eventual va adunati si la o bere, povestiti impresii, schimbati informatii despre cabluri, socializati, faceti si o cotatie bursiera a pretului la Magnat, etc.

Pe bune, o rubrica speciala! Dance
Sus
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Joi Ian 24, 2008 6:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

btecus a scris:
catalinmetal,
nu tot ce zboara se mananca, in cazul nostru - nu tot ce e nou e bun...
unitrele, desi au in jur de 20 de ani..suna mai clar si mai frumos decat toate gunoaiele din magazine la un loc (combine, sist x.1, boxe stand floor etc)...nu vorbim aici de boxe de mii de euro ca precum ai vazut, omul nu are atatia bani...iar pe boxulite din alea de 15/30 cm cum am mai vaz pe forum nu merita sa arunci banii...un om tehnic isi face in functie de cati bani are cel mai bun raport calitate-pret...si asta se obtine cu scule bune la mana 2 luate, atentie, NU de la jecmaitori care vor sa scoata pielea de pe om

scuze, nu pot sa nu remarc...dar la faza cu kashtanul care nu e decat un gunoi, tiai cam batut joc de om..


As fi curios care sunt acele boxe care sunt facute de rusine de catre Unitrele alea de acum 20 de ani Rolling Eyes
Magnat Monitor 220 (care costa 3 milioane perechea) sunt la ani-lumina de jafurile alea de Unitra Confused (asta apropo' de boxe mici) - sa nu mai vorbesc de boxe de podea Cool
Sus
btecus



Conectat la: 03 Noi 2005
Mesaje: 151
Locatie: brasov

MesajTrimis: Joi Ian 24, 2008 8:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal

team luat un pic cam tare, imi cer scuze..


nicumur
boxele de care vorbesti sant numai niste amaraciuni cu difuri de 2 bani de plastic....niste rebuturi la un pret de nimic pe care nu au reusit sa le vanda "audiofililor" ...sant variantele mini ale celor din magazine (vezi eltax, jbl, sony etc) pe care comerciantii incearca sa le bage pe gat "cumparatorilor de weekend"...nici vorba de sunet cald, dinamic si in primul rand REAL...cu un bas de 10 cm diam care isi da duhul iesind si intrand in cutie nu vei obtine niciodata ceea ce trebuie sa auzi. sar clasa f bine in categoria satelitilor spate ale unui sistem suround cu care orice manelar se lauda ca "crapa zona"...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
chris



Conectat la: 02 Aug 2004
Mesaje: 186
Locatie: Caransebes

MesajTrimis: Joi Ian 24, 2008 8:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca ai gresit forumul Sad
_________________
statie : HK-680
boxe : Monitor Audio - B2 (OFC/TDC-2mm)
cd Denon DCD-1015; WD TV Live
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul
Pagina 1 din 12

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community