FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
conectare stb1001h (zyxel) la monitor

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
altuser08



Conectat la: 14 Apr 2009
Mesaje: 3
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 16, 2010 9:40 am    Titlul subiectului: conectare stb1001h (zyxel) la monitor Raspunde cu citat (quote)

Va salut,
Un amic si-a luat de la romtelecom pachetul dolce interactiv(pe cablu)+ internet. Problema a aparut la conectarea receptorului zyxel stb1001h, monitorul are numai mufa d-sub, stb are numai mufe de iesire video compozit + audio(rca) si hdmi.
Cu sunetul nu-i problema, conectea boxele direct prin adaptor de cablu, cum fac cu video?
As gasi vreun adaptor hdmi-vag(d-sub)? Am vazut diferite poze pe internet, nu stiu daca se poate cumpara din Romania, daca merita dpdv al raportului calitate/pret.
Alta problema ar fi comutarea monitorului intre pc/ stb; aici s-ar putea pune un comutator video-audio, am gasit ceva la 33 lei, totusi nu cred ca-i solutia cea mai eleganta.
Am apelat la forum in speranta ca voi primi ajutor, multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Apr 16, 2010 9:40 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
xplaur



Conectat la: 19 Aug 2004
Mesaje: 222
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Apr 26, 2010 2:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te-ai gandit sa schimbi monitorul?
_________________
Daca citesti printre randuri risti sa raspunzi pe langa!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community