FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Vechiturile o sa aibe pret ca si colectie pentru muzee ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MyAndrei



Conectat la: 08 Apr 2010
Mesaje: 40
Locatie: Maramures

MesajTrimis: Vin Apr 23, 2010 5:26 pm    Titlul subiectului: Vechiturile o sa aibe pret ca si colectie pentru muzee ? Raspunde cu citat (quote)

Detin cateva zeci de placi de vinil cu muzica populara si povesti + un picap in stare buna.

P.S- Si un radio vechi de vreo 40 si ceva de ani Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Apr 23, 2010 5:26 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Vin Apr 23, 2010 6:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Detin

numai te lauzi, sau vrei sa faci avere?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MyAndrei



Conectat la: 08 Apr 2010
Mesaje: 40
Locatie: Maramures

MesajTrimis: Vin Apr 23, 2010 7:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
Citat:
Detin

numai te lauzi, sau vrei sa faci avere?


Vreau sa fac avere Very Happy...daca nu acum in timp...Pana nu de mult nu stiam ca sunt asa de apreciate placile de vinil Surprised
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Soul



Conectat la: 25 Apr 2007
Mesaje: 250
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Vin Apr 23, 2010 8:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu tot ce zboara se mananca, lucrurile de valoare si rare acum vor avea valoare si vor fi la cautare si peste ani, banalitatile vor fi gunoi indiferent cati ani vor trece deci... Laughing
_________________
Nimic mai mult decat nimic...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Sam Apr 24, 2010 2:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

I-ai zdrobit inima si i-ai sfaramat iluziile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MyAndrei



Conectat la: 08 Apr 2010
Mesaje: 40
Locatie: Maramures

MesajTrimis: Sam Apr 24, 2010 11:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
I-ai zdrobit inima si i-ai sfaramat iluziile.



nici intr-un caz Laughing sunt tanar am 22 de ani si sunt sigur ca peste inca vreo 15 ani acestea o sa aibe o valoare si mai mare plus ca am si un ceas rusesc si ala de pe vremuri indepartate Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Soul



Conectat la: 25 Apr 2007
Mesaje: 250
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Dum Apr 25, 2010 1:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca ai varsta asta cumpara cateva "jucarele editie limiata" si sigur te inscrii in competitie peste 15 ani.
_________________
Nimic mai mult decat nimic...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
M&M



Conectat la: 02 Mar 2007
Mesaje: 320
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Dum Apr 25, 2010 1:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Prietene? Tu stii ce compari acum? Un televizor Sony, CRT, profesional, folosit in studiouri cu un televizor CRT "no name" si te astepti ca sa le creasca valoarea in timp sub aceeasi functie matematica, nimic mai gresit.

Peste 50 de ani, un Mercedes "Cobra" sau un "Bot de Cal" (cunoscatorii stiu), o sa fie masina de colectie, daca e bine intretinuta, in schimb, o Dacie 1310, m-as mira sa fie altceva decat acoperis modern pentru colectia mea de carutze vechi Cool ,asta daca apuc 2060, bineinteles.

Sau? [...] cine stie, daca nu ne trezim la realitate, pana in 2060 am putea ajunge din nou la carute.

Pe de alta parte, eu inca mai cumpar CD-uri cu Celine Dion si MJ, pe sub tejghea, la piata, de la nenea ala de la care canta manelele, cat e ziua de mare. Recunosc, e pacat, mai iau si cate un Gutza, imi poarta noroc, sa nu se faca pete verzi pe CD-urile piratate original, trase cu LightScribe.

Abia astept sa le pot vinde peste 50 de ani si eu ca doar scrie CD pe ele si mai am si un radio Bucur, vechi, astept sa se mai invecheasca, ca un vin bun si-l voi scoate la "degustat" cand unda radio va zburda vesela din bluetooth in bluetooth zicandu-mi : "Generos buchet, pacat ca e atat de generos incat si-a dat toata aroma"

Nu ma lua in seama, inca nu s-au deschis farmaciile..... Laughing ...prozac.... si alte mizerii....

Respect!

_________________
Vand: Aparat foto Sony DSC-H5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Dum Apr 25, 2010 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MyAndrei a scris:
szacaz a scris:
I-ai zdrobit inima si i-ai sfaramat iluziile.
sunt tanar am 22 de ani si sunt sigur ca peste inca vreo 15 ani acestea o sa aibe o valoare si mai mare plus ca am si un ceas rusesc si ala de pe vremuri indepartate Smile


să vezi ce bine o să meargă ceasul ăla în talcioc peste vreo 230 - 240 de ani. Serios.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
MyAndrei



Conectat la: 08 Apr 2010
Mesaje: 40
Locatie: Maramures

MesajTrimis: Lun Apr 26, 2010 5:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

M&M a scris:

Nu ma lua in seama, inca nu s-au deschis farmaciile..... Laughing ...prozac.... si alte mizerii....

Respect!



Salut.
da cam ai dreptate intre comparatia masinilor si faptul ca, citez :"cand unda radio va zburda vesela din bluetooth in bluetooth zicandu-mi : "Generos buchet, pacat ca e atat de generos incat si-a dat toata aroma" mi-a placut asta cu unda radio Laughing

P.S- Sunt primul an la asistenti medicali generalisti si daca vrei pot sa iti recomand si eu cate ceva Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community