FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
RCF, Mackie sau JBL?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
floxy



Conectat la: 02 Iul 2006
Mesaje: 57
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Lun Apr 26, 2010 11:08 am    Titlul subiectului: RCF, Mackie sau JBL? Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua tuturor

Deschid acest subiect in idea ca gasesc cativa forumisti care sa-si exprime parerea cu privire la cateva modele de boxe active. Mai precis:
- RCF ART 315A;
- Mackie SRM 450 V2;
- JBL EON 515;
- JBL PRX 515.

Sunt interesat de achizitia unora dintre ele insa sunt curios si de comentariile catorva persoane care le-au auzit, testat, etc...

Rog moderatorii sa stearga comentariile care nu au legatura cu acest subiect si totodata sa ma anunte daca cumva mai este deschis vreun topic pe aceasta tema in forum.

Stima!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Apr 26, 2010 11:08 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
floxy



Conectat la: 02 Iul 2006
Mesaje: 57
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Dum Iun 27, 2010 2:44 pm    Titlul subiectului: JBL PRX500 Series Raspunde cu citat (quote)

Am luat decizia de a cumpara JBL PRX500 Series, modelul PRX515. Le-am testat doar in show room-ul vanzatorului. Acolo am zis ca merita pretul cerut de vanzator.
O sa revin cu pareri dupa primul eveniment la care vor fi puse la treaba cu adevarat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cristigheran



Conectat la: 29 Iul 2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Iul 29, 2010 4:29 pm    Titlul subiectului: RCF !!! Raspunde cu citat (quote)

Salutare!
Eu as recomanda cu caldura RCF. Am doua RCF ART 312 A de vreo 4 ani si n-am avut batai de cap.
De un an am si doua ART 722 tot active. Mult mai usoare pentru ca au difuzoare cu neodynium ... iar sunetul excelent.[/url]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
simmsoc



Conectat la: 30 Sep 2010
Mesaje: 2
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 01, 2010 12:02 am    Titlul subiectului: Re: RCF, Mackie sau JBL? Raspunde cu citat (quote)

floxy a scris:
Buna ziua tuturor

Deschid acest subiect in idea ca gasesc cativa forumisti care sa-si exprime parerea cu privire la cateva modele de boxe active. Mai precis:
- RCF ART 315A;
- Mackie SRM 450 V2;
- JBL EON 515;
- JBL PRX 515.

Sunt interesat de achizitia unora dintre ele insa sunt curios si de comentariile catorva persoane care le-au auzit, testat, etc...

Rog moderatorii sa stearga comentariile care nu au legatura cu acest subiect si totodata sa ma anunte daca cumva mai este deschis vreun topic pe aceasta tema in forum.

Stima!


eu mi-am luat acum 2 ani 2 mackie SRM450v2, iar sunetul e inca perfect, desi au fost supuse multor "incercari" Very Happy! RCF sunt destul de bune, insa mai depinde si de unde vrei sa le folosesti, daca mai ai si un amplificator ceva. iar JBL, chiar n-am incercat pana acum Question nu stiu ce sa zic.de ce nu cauti sa gasesti un loc un de sa le poti testa chiar tu? pentru ca una e sa le auzi ce pot si cat pot sa duca, alta e te bazezi doar pe spune. incearca http://muzicastore.ro, poate te mai dumiresti cu ceva Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community