FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Amplificator sau reciever ? SH sau nou?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 4:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Z 5500 intra la categoria trabant si wartburg
_________________
It is a great thing to know the season for speech and the season for silence.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 4:27 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 4:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iar Genius e Lastun cu gaura jos ca in Flintstones. Laughing
HIL a scris:
cosmin wv nu-mi iau nici mort. Z 5500 nici atat.

Atunci mai strangi bani. Wink

_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 7:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fine Arts A-9000 suna excelent pe boxe Grundig ,eu l-am ascultat pe boxele astea si am fost foarte multumit.
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/grundig-super-hifi-box-1500a-professional-90-60-watt/2412791

CC a scris:

In acest domeniu subiectiv, ar trebui definit in primul rand ce inseamna pentru tine sunet bun.
Fiecare are propria scara de valori, si pentru unii un amplificator bun incepe la 500 euro, pentru altii la 1000 euro, pentru altii peste 2000 euro samd....


Corect!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 7:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In sfarsit incep sa apara raspunsurile. Asta vroiam sa aud. Ca cineva a ascultat trancota si nu a fost dezamagit. Mersi fllufy.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 8:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ah pai asa am ascultat si eu o gramada de trancote care nu m-au dezamagit... dar nu pe boxe de mii de euro. Pe boxe de cateva sute un amplif SH de cateva sute va suna perfect, in general boxele respective nefiind capabile sa sune (mult) mai bine de atat nici pe Accuphase...
_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 9:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cosmin asta vroiam sa aud. Pareri cu privire la diferite scule ce se vand pe site-uri de second hand f cunoscute, cu pret de pana in 1000-1500 ron. Am dat si eu cateva lincuri si am primit foarte putine comenturi cu privire la ele de unde am tras concluzia ca nu merita (probabil). Vreau sa ascult muzica nu sa fiu fudul cu aparatu dar vreau sa se auda bine sa aiba inalte, medii si bas toate la un nivel decent.

De exemplu un cunoscut mi-a zis ca acesyt aparat ( SONY TA-FA5ES,135W,MOSS-FET,18KG,TRAF TOROS JAPAN) pe niste boxe decente suna mai mult decat satisfacator daca nu esti genul maniac.

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 9:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin m-am uitat si eu de curiozitate la sculele de care vorbeai tu si ce sa vezi ? Costel_s vinde la anul de gratie 2007 un naim 3 cu numai 480 euro negociabil. Pana la urma nu l-a vindut cel putin aici pe forum. Parca nu e chiar atat de negru dracu.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 11:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce sa inteleg despre asta ? E suspect de ieftin?
http://www.okazii.ro/catalog/40569647/amplificator-revox-b251.html

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 11:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar de acest amplificator ce parere aveti ? Nu a dat nici o specificatie cel care il vinde si nu am gasit nici pe net. Daca stiti despre el va rog sa ma ajutati . amplificator musical fidelity elektra e11
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 11:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.musicalfidelity.com/downloads/archived-manuals/English/e11.pdf
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Apr 29, 2010 12:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin multumesc de raspuns. Ai auzit de el ? Nu stiu ce sa cred. Am citit pe un forum de afara cateva randuri despre el si ziceau ca e in clasa A suna foarte bine dar sta oarecum slabut la capitolul bas pe anumite genuri muzicale gen rock. In schimb ziceau ca e sublim pe jazz, simfonica, folck.
Astept o parere despre el daca a auzit cineva.

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Apr 29, 2010 10:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HIL a scris:
...
De exemplu un cunoscut mi-a zis ca acesyt aparat ( SONY TA-FA5ES,135W,MOSS-FET,18KG,TRAF TOROS JAPAN) pe niste boxe decente suna mai mult decat satisfacator daca nu esti genul maniac.


Eu am detinut FA50ES vreo 3-4 ani. Are un sunet detaliat, basi inalte cum spui tu, control bun, dar cam lipsit de muzicalitate. L-am comparat prin '98 cu Kenwood K7090, si l-am preferat pe cel din urma dpdv al muzicalitatii. Sony-ul e mai detaliat, dar la ascultare indelungata e mai obositor. Probabil cu boxe si sursa f bine alese poate sa fie si el satisfacator.

Referitor la clasa A, e cam greu cu banii astia (500 euro) sa gasesti asa ceva. Eu ascult un DIY in clasa AAB (adica AB cu 1A curent de mers in gol) acum si sunt extrem de multumit.

_________________
It is a great thing to know the season for speech and the season for silence.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Joi Apr 29, 2010 10:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HIL a scris:
Dar de acest amplificator ce parere aveti ? Nu a dat nici o specificatie cel care il vinde si nu am gasit nici pe net. Daca stiti despre el va rog sa ma ajutati . amplificator musical fidelity elektra e11

Detinatorul amplificatorului activeaza pe acest forum, ii poti cere detalii despre amplificator prin mp.
Sus
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Apr 29, 2010 10:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dani4utd nu am stiut ca activeaza pe forum. Oricum nu mai stiu cum il chema, dar daca vede postul meu il rog sa-mi dea un mesaj pe privat
De asemenea ii rog pe cei care vand scule si activeaza pe forum sa imi faca oferte. Multumesc

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Apr 29, 2010 10:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

CC multumesc de raspuns. Cat crezi ca face SONY TA-FA5ES,135W,MOSS-FET,18KG,TRAF TOROS JAPAN daca este in stare foarte buna sa zicem 9/10, vanzatorul zice 10/10 dar eu sunt mai rezervat.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
Pagina 4 din 10

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community