FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Amplificator sau reciever ? SH sau nou?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 9:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil nu e vorba de bun simt aici. E simplu: oamenii sunt dati afara de la locurile de munca, firmele dau faliment pe capete iar putinii care mai au niscaiva leva prin buzunare se uita mult mai atent inainte de a cumpara.

Uite aici e vorba de nesimtire: traim in romanica si la noi vanzatorii sunt cu adevarat nesimtiti. Uitati-va la preturile de supermarket si ziceti-mi ca nu am dreptate. La noi pe criza se scumpeste mancarea. Frumos nu ? Exemple sunt cu duiumul si daca nu o sa se inteleaga ca trebuie sa ne schimbam stilul, asta o sa ramanem, o tara de ratati. La noi o camera la hotel de 2 stele e 180 ron pe noapte si te mananca gandacii.

Toate ofertele de pret pe care le-am facut sunt dupa preturile de afara mai putin oferta facuta lui nicu_martin, oferta pe care nu m-am asteptat sa o ia in serios. Totusi o regula a capitalismului spune ca vanzarea are loc atunci cand cererea se intalneste cu oferta. Sa vedem care va fi pretul la care regula de mai sus se va aplica.

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 9:22 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 11:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HIL - te rog sa uiti de orice oferta de-a mea si sa nu-mi mai pomenesti numele pe viitor pe acest thread - multumesc anticipat.

P.S. - Efectele crizei se discuta in alte threaduri/forumuri.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 3:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oricum pentru ca sa inteleaga adminii de aici ce inseamna un forum adevarat sa arunce o privire la forumurile toyota sau honda de exemplu. Acolo oamenii sunt ajutati cu adevarat. Nu exista ranchiuni de genul asta ba din contra exista multa solidaritate. Cand cineva solicita o informatie o primeste prompt si cu multa prietenie. Oricand ai nevoie de un sfat cineva ti-l poate oferi.[/quote]

Subscriu la asta.Forumul Toyota e de oameni cu bun simt mai mult decat ok.

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 7:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mahonyhiphony a scris:
Oricum pentru ca sa inteleaga adminii de aici ce inseamna un forum adevarat sa arunce o privire la forumurile toyota sau honda de exemplu. Acolo oamenii sunt ajutati cu adevarat. Nu exista ranchiuni de genul asta ba din contra exista multa solidaritate. .

Pentru ca acolo toata lumea detine Toyota sau Honda. Daca toti am avea Accuphase, era liniste si aici.
Sus
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 8:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

culmea dani4utd sunt bine primiti oricare. De exemplu intre toyota avensis si honda acord e mare rivalitate. Iar un membru toyota a avet dauna totala la masina si ulterior si-a luat handa acord. Cu toate asta e membruu in conmtinuare a forumului si nimeni ni-i poarta pica. Dar crede-ma ca lumea e muuult mai aerisita. Acepta ca si altele sunt masini bune nu numai toyota.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 8:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HIL a scris:
daca nu o sa se inteleaga ca trebuie sa ne schimbam stilul, asta o sa ramanem, o tara de ratati.
ai dreptate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 8:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va salutm, daca tot a vnit vorba de criza asat mondiala si de tara noastra frumusica, sa va impartasesc si voua o discutie ce am purtat cu un amic care lucreaza de catva ani in Germania.
L-am intrebat cum se descurca sau cum sau descurcat nemtii cu criza asta? raspunsul a fost cat de simplu posibil: - guvernul deacolo a aruncat o grmada de bani pe piata sprijinind firmele mici si mijlocii, si ca urmare zilele lucratoare au scazut de la 5 la 3, dar salariatul a primit banii ca si cum ar fi lucrat 5 zile! Asta una la mana, alta a fost, ca au scazut comerciantii preturile produselor.
L-am mai intrebat cum e cu disponibilizarile si cu reducerea salariilor sau a pensiilor, zicea ca nici vorba de asa ceva.
Deci nu stiu cum e posibil dar la noi parca este exact invers, nu stiu care e situatia dar cred ca tara noastra nu va fi o tara de occident veci pururea.
Oricum sa nu va stresati ca stresul dauneaza cel mai grav sanatatii!
Toate cele bune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 8:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Discover ai dreptate legat de cum percep nemtii criza. Si eu am legatura permanent cu oameni de acola care spun acelasi lucru. Lumea in germania nu prea a simtit criza.
In schimb in partea a doua cand zici ca romania nu se va schimba am cateva mentiuni de facut. Cine asteapta sa fie ce a mai fost se inseala. Romanii trebuie sa invete sa faca bani sa invete ce inseamna capitalismul sa stie ca daca merge prost nu scumpim produsele ca noua sa ne fie bine si evident cumparatorul sa invete sa pretuiasca banii. La noi se duc taranii la banca, fac credite si-si iau plasma si apoi mai vad ei cum platesc creditul. Da tipa in gura mare ca ii dau bancile afara din casa.

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 8:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Confirm si eu situatia din Germania din spusele unui cunoscut in varsta.Trist ca nu ne dam pe brazda.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 9:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Problema e la noi dar e mai usor sa dam vina pe altii.
Nimic nu avem in tara asta. Serviciile sunt la pamant, chiar daca vin da le privati. Uitati-va numai la felul cum inteleg romanii sa faca turism cu cateva exceptii prin ardeal. Dar ne plangem de serviciile de la stat. Asa stim noi sa prestam oriude am lucra. Facem grave confizii intre democratie si capitalism. Democratia exista ca doctrina de pe vremea lui Aristotel. Capitalismul l-au inventat americanii si daca vrem sa reusim trebuie sa procedam intocmai ca si ei.

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariusantonio



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 70
Locatie: Galati

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 9:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@HIL

offtopic - Capitalismul nu a fost niciodata inventat de americani

rog moderatorii sa scuze interventia mea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 9:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar cine a inventat capitalismul mariusantonio ? Laughing
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ideasbox



Conectat la: 09 Apr 2007
Mesaje: 19

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 10:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HIL a scris:
Dar cine a inventat capitalismul mariusantonio ? Laughing

Prima forma organizata a ceea ce stim noi drept capitalism a aparut in Roma si se numea mercantilism. Practica economica din RO este inca la stadiul de mercantilism (adica luam ceva si vindem mai departe...negustori ne numim) .... inca nu am evoluat la capitalism ... din pacate.

Desigur, capitalismul a aparut in Marea Britanie in secolul 19 si curand in Statele Unite.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 1:55 pm    Titlul subiectului: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

Da... deci... cum sa incep ?
AM NAIM NAIT 5i.

Gata.

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 2:00 pm    Titlul subiectului: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

De aici incepe nebunia. Acuma imi trebuie boxe, CD player, poate si preamplificator, cabluri. Dar toate astea mai tarziu. Trebuie sa mai adun ceva bani la pusculita ca trebuie sa iau scule bune. De aceea nu vreau sa se inchida thread-ul. Poate fi interesant cum vor evolua lucrurile in speta de fata si pentru altcineva. Pe moment voi trece la studiu serios cu privire la viitoarele achizitii.

PS. Disputa contradictorie este intodeauna constructiva.

Va doresc bafta la toti.

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
Pagina 8 din 10

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community