FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Amplificator sau reciever ? SH sau nou?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

Pentru ca au inceput sa curga mesaje pe privat de la colegi cu privire la scula pe care am cumparat-o trebuie sa precizez cateva lucruri:
1. E mult prea tarziu pentru sfaturi "pertinente" dragi colegi de forum (mai ales ca acuma lumea si-a dat drumu la gura si zic ce prostie am facut, ca nu face nici 300, ca pretul la englezesti e triplu)
2. Pentru noua achizitie astept pareri doar de la cei carora le voi cere eu.
3 Nu faceti pariuri cu privire la faptul ca m-am inselat in vre-un fel ca pierdeti.

Asta e, cand ceri ajutor nimeni nu ti-l ofera, dar dupa toti sunt binevoitori. Totusi nu pot sa inteleg cum de a fost atat de greu la inceput si cum de este atat de usor dupa?

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 4:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine ai facut... Nu-i baga in seama. Vezi cum le potrivesti de-acuma incolo...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 5:16 pm    Titlul subiectului: Re: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

HIL a scris:
Da... deci... cum sa incep ?
AM NAIM NAIT 5i.
Gata.


Felicitari!!!! Very Happy
Am fost fericitul posesor al unei asemenea bijuterii aproape un an de zile. Ca sa vezi cat de bun este acest amplif iti spun ca eu am aplificat niste Sonus Faber Cremona M, boxe cu standuri care m-au costat de 4 ori suma amplifului. Micutul si-a facut treaba exemplar, nu am ce sa-i reprosez. Subiectiv vorbind, consider ca micul Nait 5i este unul dintre cele mai reusite amplifuri entry. Wink

Ca fost posesor de Naim 5i te ajut cu placere daca ai nevoie de sfaturi!

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 5:30 pm    Titlul subiectului: Re: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

HIL a scris:
E mult prea tarziu pentru sfaturi "pertinente" dragi colegi de forum (mai ales ca acuma lumea si-a dat drumu la gura si zic ce prostie am facut, ca nu face nici 300, ca pretul la englezesti e triplu)


Oare de ce nu ma mira "soparlele" astea ? Confused

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdanp



Conectat la: 24 Mar 2010
Mesaje: 13
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 5:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu n-am primit "felicitari" pe privat Sad ...al meu amplif 5i e mai bun? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 6:22 pm    Titlul subiectului: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

Dinica multumesc pentru felicitari. Cine e boier e boier pana moare. Se vede ca esti la alt nivel. Cu siguranta de indata ce voi avea bani iti voi cere parerea, mai ales ca ai experienta cu scula asta. Multumesc pentru felicitari. Un lucru vreau sa mai spun: Asta a fost atmosfera si pe unul dintre cele doua forumuri pe care le-am dat exemplu cand am devenit membru. Felicitari din partea tuturor. M-am simtit cu adevarat onorat ca am intrat in acea comunitate.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 6:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"Batrane" stii tu mai bine ce oi ai in ograda.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 6:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bogdanp nu m-ar mira ca dupa unii naim-ul tau sa fie mai rau decat altele. Sa stii ca in aprecierea unei scule HI-FI conteaza tot inclusiv proprietarul sculei. Mai ai de invatat pana sa fii adevarat audiofil. Very Happy
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 9:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
M-am simtit cu adevarat onorat ca am intrat in acea comunitate


Bine ai venit! Very Happy

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Mai 07, 2010 8:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine v-am gasit.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 11:04 pm    Titlul subiectului: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

Apropo de cat de greu a fost sa aleg un amplif. mai ales ca sfaturile intelepte au curs garla hadeti sa va zic un banc care are legatura cu sfaturi de genul :mergi si asculta.

Merge badea Ilie la doctor. Doctorul il saluta, ii zice sa se aseze pe pat si il intreaba:
Spune ce te doare bade Ilie?
La care badea ilie spune:
No poi asa ii usor.

E doar spre amuzament, sper sa nu se simta nimeni jignit.

_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 11:18 pm    Titlul subiectului: Re: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

HIL a scris:
mai ales ca sfaturile intelepte au curs garla hadeti sa va zic un banc care are legatura cu sfaturi de genul :mergi si asculta.


Niște proști ăia de te-au sfătuit așa. Păcat că n-ai avut noroc cu un guru care să-ți spună direct ce să iei. Dar nu-i timpul pierdut. Idea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 11:23 pm    Titlul subiectului: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

bibi audiofil nu asta era ideea. Dar nici asta nu e sfat frate. Am cerut parerea unor oameni cu state vechi in domeniu si asteptam mai mult. Am zis eu ca nu sunt audiofil dar n-am zis nici o clipa ca sunt cretin. Stiam si eu ca cel mai bine este sa asculti, numai ca nu aveam posibilitatea. Sfatul asta poate sa-l dea si nea Gheorghe fara nici o cunostinta in domeniu. Stiu ca in lumea audiofililor a devenit deja un fel de cutuma dar totusi.
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HIL



Conectat la: 26 Apr 2010
Mesaje: 81
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 11:42 pm    Titlul subiectului: Amplificator Raspunde cu citat (quote)

Si inca o chestie. Desi nu pare la prima vedere de mare ajutor mi-a fost si ce a zis nicu_martin. Fraza aia cu "orice ti-ai lua tot o s-o iei in freza" mi-a ramas pe creier si de cate ori imi facea unu o oferta imi aduceam amite de ea. M-a facut sa fiu mult mai atent la ce cumpar si sa las iluziile la o parte. Oricum mai frumos de atata nu putea sa se termine. Sa-mi vanda chiar el Naim-ul!!! Very Happy
_________________
HI FI< HIGH END
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
digitalage



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 28
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 17, 2010 4:13 pm    Titlul subiectului: boxe Raspunde cu citat (quote)

Hil, ar fi interesant sa ne spui ce ai mai facut cu boxele (si cu restul)...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
Pagina 9 din 10

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community