FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bnt: ... E ca un drog care are imensul avantaj ca perioada de sevraj e foarte scurta, e suficient sa-ti vezi de viata ta cateva zile si dependenta dispare.

Atunci de ce naiba mai deschid televizorul? Pare la fel de complicat ca la tigari: te lasi trei zile si iar iti vine chef de una, numai una...
Boicot, nene, si nu stati langa aia care <fumeaza>, ca <put> si o sa putiti si voi.

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:01 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi pare interesant ca, pe cat de mult verbalizeaza televiziunea, pe atat de multa muzica e la radio. Acolo stirile sunt, uneori, la cateva ore. Parca vad ca apare si un post cu muzica clasica non-stop.
_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca, pentru cei care ar raspunde <nu stiu> la intrebarea din test, raspunsul la cateva intrebari ajutatoare i-ar incadra urgent in primele doua cazuri. De exemplu:
,,Ati citit <Levantul> de ...?" sau
,,Daca da, de ce?"

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

melo a scris:
Imi pare interesant ca, pe cat de mult verbalizeaza televiziunea, pe atat de multa muzica e la radio. Acolo stirile sunt, uneori, la cateva ore. Parca vad ca apare si un post cu muzica clasica non-stop.


încearcă Mezzo.tv
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil a scris:
melo a scris:
Imi pare interesant ca, pe cat de mult verbalizeaza televiziunea, pe atat de multa muzica e la radio. Acolo stirile sunt, uneori, la cateva ore. Parca vad ca apare si un post cu muzica clasica non-stop.


încearcă Mezzo.tv

Ma gandeam la un post de radio cu muzica clasica..

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Radio România Muzical Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

melo a scris:
bnt: ... E ca un drog care are imensul avantaj ca perioada de sevraj e foarte scurta, e suficient sa-ti vezi de viata ta cateva zile si dependenta dispare.

Atunci de ce naiba mai deschid televizorul? Pare la fel de complicat ca la tigari: te lasi trei zile si iar iti vine chef de una, numai una...
Boicot, nene, si nu stati langa aia care <fumeaza>, ca <put> si o sa putiti si voi.

Crezi ca cei care "fac" politica, social, sau alte abureli de-asta (pe radio cel putin) le acorda vmai multa importanta decat restul muritorilor cand iinchid dupa ei usa studioului? E un job ca oricare altul si asta tine de fisa postului, mai toti ar prefera sa faca emisiuni sportive sau muzicale da' au o grila de programe pe care tre' s-o respecte... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil a scris:
Radio România Muzical Very Happy


bibi, dacă tot s-a ajuns la Radio România, vreau să te întreb dacă, acum mulți ani în urmă, prin anii 90, se întâmpla să asculți la Radio România Tineret o emisiune care era vineri după-amiaza, ceva cu muzică rock, jazz, era prezentată de o tipă, Anca și mai nu știu cum. Sunt curios dacă îți aduci aminte cum o chema pe tipa aia, sunt curios ce emisiuni mai prezintă, dacă mai trăiește. Eram un fan, făceam corespondență.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 8:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu ascultam dar am dat un google

http://www.ancaconstantin.info/

poate ajuta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:
Vuvuzela TV = Realitatea TV + Antena 3 + OTV.


Zi sa mori tu !!!! Dar B1 TV ce face????? Eu l-m vazut pe "nasul" schimband placa la semnale venite de la basescu, in aceeasi emisiune la interval de 2 ore......asa ca mai DNA, decat sa faci misto de unii si de altii mai bine iti vezi de treaba ta. Poate o rogi pe nutzii udrea sa-ti faca si tie un logo de succes la afacerea ta care deja are succes, dar poate un logo sau un brand o sa ii faca si mai mult bine, ce zici??????. Twisted Evil

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AAAAA, si mai acum jumate de an OTV-ul nu era vuvuzela cand aparea base si nutzii, si toata gasca lor la Diaconescu in emisiune...... schimbare tipic basista. Atata vreme cat cineva ii serveste interesele e ok, cand incepe sa ii puta treaba e inamicul nr.1. Vad ca ai deprins si tu tehnicile basiste.....BRAVOS.
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Dum Aug 01, 2010 12:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:

Zi sa mori tu !!!!

.....asa ca mai DNA, decat sa faci misto de unii si de altii mai bine iti vezi de treaba ta.


Hai să îți fac pe plac Rolling Eyes
"sa mori tu !!!!"
Am zis Razz


Eu îmi văd de treba mea, coane, dar asta nu mă împiedică să fiu chior și să nu observ câtă idioțenie zace în fanii celor două ( trei ) televiziuni. Acum eu ce pot să le fac ? Zic și eu, ca omul. Priviți fraților, că doar e moca, apoi așteptați. Stați liniștiți la locurile voastre, tovarăși. Dormiți liniștiți ! Unii lucrează pentru voi. Sunteți pe mâini bune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Dum Aug 01, 2010 8:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil a scris:
nu ascultam dar am dat un google

http://www.ancaconstantin.info/

poate ajuta


Am căutat și eu...Nu cred era cea de sus. Cred că era Anca Romeci. It rings a bell...Mi se pare ciudat că nu reușesc să găsesc nimic despre emisiunea respectivă, deși a rulat ani buni și era foarte populară. Făceam înregistrări la greu din emisiunea aia. Smile La fel ca din emisiunea "200 de minute live" sau ceva în genul ăsta, care rula joia noaptea.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Dum Aug 01, 2010 8:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Am căutat și eu...Nu cred era cea de sus. Cred că era Anca Romeci. It rings a bell...


Anca Romeci face cumva emisiunea „Profesiunea jazzman“ pe Radio România Muzical ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Dum Aug 01, 2010 8:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil a scris:
Rycher a scris:
Am căutat și eu...Nu cred era cea de sus. Cred că era Anca Romeci. It rings a bell...


Anca Romeci face cumva emisiunea „Profesiunea jazzman“ pe Radio România Muzical ?


Da, dar eu nu știam de emisiune, acum am văzut. O asculți? E bună? Trebuie s-o ascult și eu, dacă îi aud vocea o recunosc imediat.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 70 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community