FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 3:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
Deci cum e? Esti vesel sau ti-ai pierdut speranta si te temi ca mergem in jos?

pai de vesel is vesel, ca asa imi este felul si firea (si, roman fiind, nu pot sa nu fac haz de necaz), dar asta nu intra deloc in conflict cu estimarea pesimista si cu constatarea ca mergem in jos (astea sunt concluzii ale judecatilor bazate pe observatii, deci n-au legatura cu veselia)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 3:00 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 8:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
pentru ca mamaliguta asta de geoana-violata-violet ar fi fost o adevarata nenorocire



Aici se vede lipsa totală de civilizație aka românismul: cu alte cuvinte, dacă individul nu e unul care să ne siluiască de dimineața până seara, care să ne-o tragă cum vrea el - atunci e bleg, dacă nu e un șmecher de cartier care să ne hăhăie în față, să ne scuipe semințe între ochi pe ritm de manele, să conducă țara din Golden Blitz și să ne-o și tragă pe la spate în același timp - atunci e bleg. De asta avem nevoie noi românii, cu asta suntem obișnuiți, de un alpha male al națiunii.
Țara merge spre dezastru, dar nu contează, noi tot pe Băse l-am vota că nimeni nu ne-o poate trage ca el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mars.X



Conectat la: 14 Noi 2008
Mesaje: 164
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 9:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa faci diferenta dintre bine si rau, este usor.
Sa faci diferenta dintre doua rele, alegandu-l pe cel mai putin rau, e mult mai greu. Aici te ajuta f mult inteligenta, daca o ai.
Zic asta pt cei care s-au "simtit obligati" sa-l voteze...

_________________
Țara te vrea tuns, băi roachere!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 2:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:

pai de vesel is vesel, ca asa imi este felul si firea (si, roman fiind, nu pot sa nu fac haz de necaz), dar asta nu intra deloc in conflict cu estimarea pesimista si cu constatarea ca mergem in jos (astea sunt concluzii ale judecatilor bazate pe observatii, deci n-au legatura cu veselia)

Ei, atunci nu intram in nici o contradictie, pentru ca si eu in acelasi spirit am scris, nu era vorba ca plang eu, ci ca situatia e jalnica, constatare cu care vad ca esti de acord.

Rycher, continui sa ma dezamagesti. Pai chiar atata lipsa de respect fata de luptator? Se lupta cu propriul guvern, se lupta cu sistemul pe care tot el l-a ticalosit (nu singur, dar a avut o contributie importanta), se lupta sa faca republica parlamentara monarhie prezidentiala, se lupta cu mogulii la care se ducea cu caciula in mana cersind voturi (vorbele lui, nu ale mele), in general se lupta cam cu tot ce inseamna popor roman cu exceptia hienelor ce-l inconjoara. Iar tu? Doar critici fara sa construiesti. Da, sau mai bine zis DA, l-am vota, inca o data si inca o data, pentru ca asa meritam. Dar n-o sa fie nevoie, pentru ca va face el ce trebuie si va ramane acolo, in fruntea natiunii, pentru inca multi ani de domnie luminata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 3:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca fost marinar ar trebui sa se priceapa mai bine la stins de flacari (violet, sau de care or mai fi la moda) care ard, nu ajuta. Acolo cred s-au aprins niste discutzii despre patrie/viitor/miracole....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 3:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

lol

Ca fost marinar, a dat foc la un port intreg, dupa care se lauda la televizor cum i-a prostit el pe anchetatori. Mai e nevoie sa adaug ceva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 5:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:

Aici se vede lipsa totală de civilizație aka românismul

mi le asum, pe ambele: si lipsa de civilizatie (n-am pretentia ca-s "civilizat"; daca recunosc asta, ce-mi mai reprosezi?) si si romanismul (bun sau rau, e poporul meu; si-l si apar cand e de aparat!)
Citat:
cu alte cuvinte, dacă individul nu e unul care să ne siluiască de dimineața până seara, care să ne-o tragă cum vrea el - atunci e bleg, dacă nu e un șmecher de cartier care să ne hăhăie în față, să ne scuipe semințe între ochi pe ritm de manele, să conducă țara din Golden Blitz și să ne-o și tragă pe la spate în același timp - atunci e bleg.

asta este interpretarea ta, n-am de ce sa mi-o asum si pe asta


(man, geoana e un pitpalac si un mormoloc si un caraghios care, de ani de zile, nu face decat sa-si fluture prostia si incompetenta; nu prin comparatie cu basescu este geoana bleg, ci prin comparatie cu un om normal - nemanelist, nescuipator de seminte, nehahaitor si nemitocan - orice om normal, cu judecata si cu obraz este barbat, geoana e un mucea; daca pana si ai lui s-au scarbit de el, ca nici macar sa culeaga ce i s-a pus inainte n-a fost in stare, si asta in dauna lui, a partidului propriu si a celorlalte partide si trusturi de presa si "moguli" care l-au impins de la spate; lasa-l naibii de caraghios - fii barbat si injura-l pe marinar pana cand or sa te doara falcile, ca n-o sa-i tin partea; spune ce vrei si de eba, ca e etalon si mai si debordeaza fata, zi de boc si de udrea, zi de cine vrei tu; zi si de mine ca-s fraier ca l-am votat pe marlan, zi ca nu m-a dus capul sa aleg raul mai mic - dar nu-ti mai insulta inteligenta laudand caricatura asta de geoana - nu numai ca s-a facut de ras si a pierdut tot ce era de pierdut - ca si sefia senatului e dusa - dar a si confirmat ca este exact un biet prostanac. ce naiba, nici macar lipsa totala de demnitate cu care cauta explicatii - de la fraudarea pe care o arunca in intregime in curtea pdl si pana la vrajitoare - pentru infrangerea epocala, nici macar asta nu-ti spune nimic despre presedintele care ar fi fost geoana? mersi, eu il prefer in continuare pe derbedeu)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 6:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De data asta ma vad nevoit sa-i dau dreptate lui szacaz 100%.
Geoana chiar nu este facut sa fie sef.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 6:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
De data asta ma vad nevoit sa-i dau dreptate lui szacaz 100%.

Pai e greu sa mai zici ceva cand isi face autocritica in acelasi post Very Happy Lucratura de finete Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Joi Mar 04, 2010 6:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Subiectul este amplu.
Până prin 2015 să tot fie dezbătut Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2010 12:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz, man, ești reprezentativ pentru electoratul lui Băse.
Mai las-o pe asta cu Geoană prostănac, deocamdată el a fost ambasador în America, șef de partid și președinte de senat. Dacă el e prostănac, tu cum ești, dacă tot e s-o spunem pe aia dreaptă?
Deci mai lasă cu prostănacul, pe mine mă interesează în primul rând să respecte Constituția. Oricare dintre ceilalți candidați ar fi fost un pericol mai mic pentru democrație decât Băse. Și oricare dintre ei ar fi fost răul cel mai mic, comparativ.
Mă rog, rămâi cu marinarul tău care iese seara din crâșmă și anunță că el e mai sănătos ca toți. Dacă te consideri reprezentat de el și l-ai vota încă o dată, treaba ta, nu încerc să te conving, am văzut lucruri mai grave legate de electoratul lui Băse decât cazul tău și știu că e useless. Numai să nu exagerezi cu manelele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2010 12:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
szacaz, man, ești reprezentativ pentru electoratul lui Băse.

oi fi, n-am de unde sa stiu; da' bine ca le stii tu pe toate

dar tu (e intrebare) te consideri reprezentativ pentru electoratul lui geoana?
Citat:
Mai las-o pe asta cu Geoană prostănac, deocamdată el a fost ambasador în America, șef de partid și președinte de senat.

asa
si? ce-a realizat? (ai uitat sa spui ca a fost si presedintele Romaniei si ca a castigat a castigat a castigat a castigat, mihaela, dragostea lui)
Citat:
Dacă el e prostănac, tu cum ești, dacă tot e s-o spunem pe aia dreaptă?

stii cum se spune in popor: ce te aia grija? vorbim despre mine si sefiea mea de partid si de senat si de candidatura mea la presedintie si nu stiu eu?
eu sunt simplu si anonim, cui dracu' ii pasa de mine?
(sau de aici trebuia sa reiasa ce naspa is eu si ce stralucitor esti tu?)
Citat:
Deci mai lasă cu prostănacul, pe mine mă interesează în primul rând să respecte Constituția.

eu o respect - se pune?
Citat:
Numai să nu exagerezi cu manelele.

ah, ce subtil si usturator stii tu sa fii! si atoatestiutor, si superior, si.... (te superi?) reprezentativ pentru electoratul lui geoana, sau chiar pentru geoana
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2010 1:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:


Rycher, continui sa ma dezamagesti.


Și o să te mai dezamăgesc de nenumărate ori și de acum înainte Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 05, 2010 2:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Și o să te mai dezamăgesc de nenumărate ori și de acum înainte Laughing

Nici nu ma asteptam la altceva de la tine Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 10:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:
Subiectul este amplu.
Până prin 2015 să tot fie dezbătut Laughing


Corect. Până atunci îl mai poți savura pe Băse în libertate, că după aia o să-i duci mâncare la pușcărie cu sufertașu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, ... 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 2 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community