FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 105, 106, 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 10:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O zei, unde sunteti voi sa vedeti imbecilitatea PDL-ului (again Twisted Evil )

Cum ar veni cica PDL-ul initiaza prin vara o lege care prevede scaderea impozitului pe venit (nu si pe profit) de la 16 la 10%.
Initiativa laudabila, exact ce bateam eu campii pe aici (dar cine sa ma auda) ca in criza e bine sa incurajezi consumul, sa-si revina economia.

Deci ( Wink ) initiatorul legii este actualul ministru al economiei.

Dupa freo 3 luni legea ajunge in Parlament si (fiind de-a puterii (era sa scriu ciumei Cool ) portocalii) se aproba in Camera Deputatilor.

Surprize, surprize, toata lumea este derutata (iar Twisted Evil ) si-si dau seama imbecilii ca legea pe care tocmai au votat-o cu atata patos se pune taman de-a curmezisul tuturor recomandarilor FMI si UE Twisted Evil

Se spera (iar Twisted Evil ) ca legea sa fie respinsa de Senat, ca sa nu luam iar suturi in popou de la toti Twisted Evil

Gigaz, ce conducere de kkt avem noi in tara asta?????
Pe cine ati votat, si, mai ales, pe cine sustineti, pe aratarile astea ????

Vai noua Exclamation

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Noi 23, 2010 10:48 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 5:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Susținerea mea pentru Antonescu e pe deplin justificată, din nou. L-a pus la punct pe acest umflat care se crede mare intelectual, în fond un fricos și un lingău, mare scriitor de maculatură.
M-a uns pe suflet. A vorbit pentru mine. Avem intelectuali de 2 lei. Au ajuns de-alde Liiceanu, Pleșu și Patapievici, niște scriitorași de 2 lei, să fie mari intelectuali ai epocii. Niște lichele care se cred mari autorități, pentru că nimeni nu le spune în față că sunt prea ridicoli ca să își dea seama cât de penibili sunt.

Partea ingalbenita (as spune eu) te face de rusine, partea maro (explica si) te disculpa.


Te-ai intrebat vreo clipa ce se va alege de discursul tau (cu tine vorbesc, Rycher) atunci cand liberalii si pesedistii, ajunsi (din nou) la putere (fara indoiala, vor ajunge), se vor fi infatisat (din nou) in toata splendoarea incompetentei (cine stie, poate ca nu chiar ca a guvernului Boc) si lacomiei (pe deplin comparabila cu a oricaror alti politicieni) lor? Care va fi atunci culoarea obrazului tau?


Inteleg in totalitatea supararea celui care-si exprima nemultumirea (dispretul, greata - orice, chiar si cetepista "ura viscerala") legata de cei care ne conduc si ne jumulesc de saptesprezece piei, dar nu inteleg (si aici s-ar putea sa fiu cam dur in exprimare, motiv pentru care o sa ma silesc sa exclud persoanele de fata) prostia vibranta (zornaitoare?) cu care vine x sau y si predica minunile rapide si eficiente pe care le-ar face liberalii sau pesedistii si traiul bun care s-ar instaura instantaneu pe tot plaiul cel cu picioare.

Si, in egala (daca nu chiar mai mare) masura, nu inteleg de ce si-ar permite cineva sa insulte (si public, si gratuit, si de pe o pozitie care n-are cum sa justifice) un om de cultura - sa zicem ca un Plesu a avut o interventie neinspirata, a spus un neadevar sau o aiureala legata de viata politica a natiei - ok, taxeaz-o pe aia, zi ca nu se pricepe la politica si sa-si vada de cartile lui; dar nu te apuca sa-i numesti "scriitorași de 2 lei" (in situatii ca aceasta s-ar scrie doi, nu 2) sau "de maculatura" - daca ai fi vreo autoritate in domeniu (ghiceste: in "domeniul intelectual"!), poate ca s-ar mai putea lua in calcul parerea ta (chiar si asa, stimulat de ura pentru basescu sau de vreun interes nedeclarat), dar asa? Asa te descalifici singurel si iti infatisezi masura si nivelul de la care vrei sa emiti sentinte, iti subliniezi fudulia cu care-ti propagi (sa ma scuzi din nou, nu ma adresez fix tie Rycher; ma adresez necioplitului si neindemanatecului care-si permite sa minimalizeze meritele unor personalitati, ma adresez celui care denigreaza si murdareste gratuit ceva ce - macar in aparenta - ii este cu totul si cu totul strain si inaccesibil) prostia agresiva.



Repet, in scopul calmarii hormonilor (anticipez c-o sa-ti cm sara mustarul, si nu asta urmaresc): intamplarea a facut ca scrierea mizeriutei sa se faca de la tastatura lui Rycher, care poate ca deja s-a calmat si regreta ca s-a lasat dus de val si a spus niste lucruri pe care n-are cum sa le creada sincer - putea sa fie oricine (eh, sa ma scuze lumea ca exagerez cu politetea!), asa ca nu m-am apucat sa dau lectii, neaparat, acestui user (pe care nici nu-l cunosc decat din ce scrie pe forum, si cu care nici n-am ce sa "am personal"), ci am incercat sa penalizez o atitudine gresita, rea si paguboasa; in definitiv, daca am scoate si intelectualii din poporul nostru, ce ne-ar mai ramane? cu ce am putea sa ne consolam, cu ce am putea sa demonstram ca suntem mai breji decat un trib de preistorici flamanzi? Ca harnici nu prea suntem, cinstiti nici atat, constiinciosi si ... si ... si ... (sa completeze fiecare, dupa lipsurile care-l streseaza) nu suntem (ca popor, da?) - macar cu niste varfuri care strapung negurile sa ne mai consolam si noi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 6:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz: nu imi permit sa comentez valoarea intelectuala si/sau nivelul de cultura ale unor Plesu sau Liiceanu (cu Patapievici e alta poveste). Observ insa - si n-am cum sa n-o fac - lipsa lor de coloana vertebrala. Atunci cand Basescu a afirmat ca "scoala romaneasca nu scoate decat tampiti" (citat din memorie cu inexactitatile de rigoare) un adevarat om de cultura nu ar fi plecat servil capul aproband tacit afirmatia marelui carmaci! Asteptam o replica subtila, o invitatie ca presedintele sa se ocupe de subiectele care ii intra in atributii (si pe care se presupune ca le stapaneste), lasand domeniul culturii in grija celor care chiar isi permit sa vorbeasca despre acesta.
Probabil insa ca stipendiile si grija fata de confortul vietii de zi cu zi au avut prioritate... Nu-i condamn, cu totii trebuie sa subzistam (biologic) dar atitudinea (sau lipsa de atitudine, mai exact) ii descalifica pentru postura de purtatori de cuvant ai intelectualitatii romane. Desigur, raman oameni de cultura dar imi permit sa consider - nu ca autoritate in domeniu ci ca simplu locuitor al cetatii - ca vocile lor au incetat sa fie reprezentative pentru poporul din care fac parte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 8:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:


Se știe doar că PNL este preocupat de introducerea culturii în mase.



Dane, în PNL sunt mulți seniori cu coloană vertebrală, trecuți și umiliți prin închisori comuniste, intelectuali pur-sânge care nu au nevoie să epateze în fițuici penibile gen "22" sau să scoată maculatură la Humanitas, doar pentru a poza în intelectuali.
Mulți sunt neștiuți și nu fac decât să susțină în tăcere doctrina liberală.
Apreciez totuși că până în acest moment ai evitat să spui (sau poate chiar nu e nimic de spus în acest sens) vreun cuvânt în favoarea unor lichele îmbrăcate în piele de intelectual precum Liiceanu, Patapievici, Pleșu.
Se pare că aceștia au fost școliți perfect înainte de 89. Cum le arăți fundul, cum scot limba la lucru.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bramburel
Vizitator





MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 9:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu tot respectul pentru suferintele "stramosilor" dar anii de puscarie politica nu te transforma neaparat in guru... Cool
Argumentul este demagogico-siropos, ca in filmele indiene.
Pe de alta parte, limitele si salbaticia liberalismului au fost constatate mai peste tot, nu este optiunea mea politica (social-"democratia" post PCR-ista, nici atata, de altfel, dar asta e o alta idee...)
Sus
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 9:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bramburel a scris:
Cu tot respectul pentru suferintele "stramosilor" dar anii de puscarie politica nu te transforma neaparat in guru... Cool
Argumentul este demagogico-siropos, ca in filmele indiene.
Pe de alta parte, limitele si salbaticia liberalismului au fost constatate mai peste tot, nu este optiunea mea politica (social-"democratia" post PCR-ista, nici atata, de altfel, dar asta e o alta idee...)


Dar ce optiune politica ai PDL-isto Securista????

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 9:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bramburel a scris:
Cu tot respectul pentru suferintele "stramosilor" dar anii de puscarie politica nu te transforma neaparat in guru...


Te transformă în om. Sau poate ai intrat acolo tocmai pentru că ai fost om.
Legat de "sălbăticia" liberalismului, dă-mi voie să te întreb: iar începuși cu vinul de dimineață?

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bramburel
Vizitator





MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 9:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
Bramburel a scris:
Cu tot respectul pentru suferintele "stramosilor" dar anii de puscarie politica nu te transforma neaparat in guru... Cool
Argumentul este demagogico-siropos, ca in filmele indiene.
Pe de alta parte, limitele si salbaticia liberalismului au fost constatate mai peste tot, nu este optiunea mea politica (social-"democratia" post PCR-ista, nici atata, de altfel, dar asta e o alta idee...)


Dar ce optiune politica ai PDL-isto Securista????


Who cares Question Una care ar pune clasa politica pe scaunul electric Twisted Evil
Sus
Bramburel
Vizitator





MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 9:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Bramburel a scris:
Cu tot respectul pentru suferintele "stramosilor" dar anii de puscarie politica nu te transforma neaparat in guru...


Te transformă în om. Sau poate ai intrat acolo tocmai pentru că ai fost om.
Legat de "sălbăticia" liberalismului, dă-mi voie să te întreb: iar începuși cu vinul de dimineață?

*
Una la mana, dau mu** la toti raspandacii politici (nu e o aluzie ieftina la persoanele de fata)
Cat despre anii de puscarie, depinde de personalitate, in situatii extreme, in care doar 10% din cei internati revin, supravietuitorii sunt UNEORI cei care au facut compromisuri cu tortionarii.
Nu imi permit sa generalizez, evident, concluzia ar fi cea anuntata mai inainte --> puscaria nu este un "pedigree", e doar un episod nefericit din viata.
Si cum acesta marcheaza pe viata, nu neaparat in mod constructiv, prefer sa vad acesti "strabunici" in emisiuni istorice si comemorative, nu la putere.
PS: vinul e excelent anul asta pe la noi, doar ca eu sunt bautor de bere, si asta nu inainte de pranz.
Sus
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 9:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher, ce mi se pare de neinteles e cum un om evident inteligent ca tine, care in mod la fel de evident nu reactioneaza pavlovian la impulsul vuvuzelelor TV ci rationeaza independent (nu sunt sarcastic, vorbesc pe bune) se arunca in aprecieri de valoare care-i depasesc (la fel de evident) competenta si devine astfel ridicol doar ca sa sustina afirmatiile unui sef de partid, trecand in zelul lui peste faptul ca respectivul a stiut (spre deosebire de el) sa nu fie grobian. Asta mi se pare pupincurism politic si nu-i gasesc nici o scuza. Nu vreau sa te simti jignit, e doar o constatare "la rece".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 10:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:


Dane, în PNL sunt mulți seniori cu coloană vertebrală, trecuți și umiliți prin închisori comuniste, intelectuali pur-sânge care nu au nevoie să epateze în fițuici penibile gen "22" sau să scoată maculatură la Humanitas, doar pentru a poza în intelectuali.
Mulți sunt neștiuți și nu fac decât să susțină în tăcere doctrina liberală.
Apreciez totuși că până în acest moment ai evitat să spui (sau poate chiar nu e nimic de spus în acest sens) vreun cuvânt în favoarea unor lichele îmbrăcate în piele de intelectual precum Liiceanu, Patapievici, Pleșu.
Se pare că aceștia au fost școliți perfect înainte de 89. Cum le arăți fundul, cum scot limba la lucru.


Rycher, doctrina liberală o susțin eu și cei ca mine.
Voi, cei care sunteți acum prin PNL, doar ați furat conceptul de liberalism și l-ați făcut cadou urmașilor comuniștilor. Noi ne-am împăcat cu ideea, stai liniștit. Oricum, după episodul cu pupăturile dintre Crin și Geoană, mirosul de rahat de pe coridoare nu se mai estompa în veci.

Văd că te bucuri de o chestie.
Crin a avut o reacție. Le-a zis ceva unor "intelectuali". I-a pus la punct. Așa le trebuie, bravo lui, este un adevărat lider ! Un tip care nu se lasă călcat în picioare de niște fiștecine, scârța scârța pe hârtie. Un adevărat om. Un model, un adevărat caracter.


Politicienii vin și se duc.
Îi mai ține minte cineva pe Ciumara, ori pe Radu Câmpeanu ?
Au făcut ceva acești oameni pentru semenii lor ? Au lăsat ceva în urmă ? Peste 50 de ani, se va mai ști cine au fost ?

Pleșu, Liiceanu, Patapievici sunt oameni care deja au lăsat o amprentă pe lumea aceasta. O editură poate fi o afacere, dar ceea ce rămâne în urmă sunt cărțile, iar acestea își pierd apartenența în secunda când au fost cumpărate. La fel ca discurile, cărțile sunt doar purtătorul conținutului. Forma, ambalajul, mirosurile, sunt doar materie trecătoare. Cumpărăm cărți sau discuri pentru ceea ce ne oferă dpdv spiritual. Valoare nu constă în costul hârtiei sau a plasticului.

Sunt veșnic recunoscător unor astfel de oameni.
Lui Liiceanu pentru că mi-a oferit cărțile de care aveam nevoie, atunci, la momentul când făceam foamea ( ad literam ), doar ca să îmi pot cumpăra cărți și ziare.

Sunt veșnic recunoscător lui Pleșu, Liiceanu și Patapievici pentru Dilema și 22, publicații care m-au ajutat să trec cu bine peste epoca Iliescu și peste manipulările momentului.

Sunt recunoscător lui Patapievici pentru că mi-a confirmat faptul că nu sunt singurul care își dorește distrugerea tabuurilor și prejudecăților. A fost și rămâne pentru mine un reper moral. Dacă el poate și rezistă, pot și eu.

A fi colțos este extrem de simplu.
Nu îți trebuie decât o mare doză de tupeu și nesimțire.
Vei atrage alături de tine pe cei care gândesc la fel. Poate fi chiar o rețetă de succes, uneori.

Rycher, l-ai acuzat pe Băse că este mitocan.
Poți să-mi spui dacă felul în care Crin reacționează la niște critici blânde nu este la fel de mitocănesc ? Dacă acum face așa, în cazul că va ajunge președinte, ce va face ? Va trimite potera să-i salte, așa cum a făcut Năstase cu Ciuvică, în cazul Armaghedon II ?

Poate că în ochii tăi, Crin i-a pus la punct pe acești "pseudo intelectuali", dar în ochii mei, atitudinea lui Crin este, cum să spun, firească.
Nu mă așteptam la mai mult și nici nu sunt surprins.
Acesta este omul vostru.

O, vai nouă !

Dacă tot ai pomenit despre seniori, poate că îți vei aminti și despre ceea ce a spus recent un senior liberal, pe nume Neagu Djuvara.
Dacă nu ai aflat, pot să te ajut cu informația respectivă.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 10:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bramburel a scris:

Who cares Question Una care ar pune clasa politica pe scaunul electric Twisted Evil


Pai o sa-ti pese cand ajungi si tu pe scaunul electric. Prima data unul, apoi altu si inevitabil o sa ajunga si la tine..

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 3:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aoleo Dane, iar ai sărit cu propaganda de partid! Laughing
Eu doar am adus în discuție niște nulități.
Și zi așa, ți-l luași pe Patapievici de reper moral? Te-a ajutat prin vremuri de restriște? Sniff, sniff! Mr. Green

DNA a scris:


Rycher, doctrina liberală o susțin eu și cei ca mine.
Voi, cei care sunteți acum prin PNL, doar ați furat conceptul de liberalism și l-ați făcut cadou urmașilor comuniștilor.


Adică vouă, FSNPD-ului? Păi n-ar trebui să ne mulțumești? Very Happy

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5


Ultima modificare efectuata de catre Rycher la Mie Noi 24, 2010 3:42 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bramburel
Vizitator





MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 3:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu mi-am facut meserie din politica, nici nu sunt bugetar... sunt deci banuit de a fi cinstit, pana la proba contrarie... Rolling Eyes
Sus
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 3:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aifaq a scris:
nu imi permit sa comentez valoarea intelectuala si/sau nivelul de cultura ale unor Plesu sau Liiceanu (cu Patapievici e alta poveste). Observ insa - si n-am cum sa n-o fac - lipsa lor de coloana vertebrala.


Sa afirmi (si, implicit, sa crezi asta) ca ai fi avut alte asteptari de la ei e una (si reflecta, in primul si in primul rand, ce anume crezi tu despre acei oameni - sau despre cei ca ei - si ce fel de confirmare ar fi trebuit sa vina, ca sa-ti intareasca acel crez), dar sa te gaseasca mai stiu eu ce competenta care sa le cantareasca acestora valoarea scrierilor si statutul de intelectual este cu totul si cu totul altceva; intr-o tara in care orice absolvent de facultate (sau post-liceala, sau chiar si liceu, daca slujba lui se desfasoara intr-un birou, ori in dosul unui ghiseu) se considera, cu toata sinceritetatea lui, intelectual, este absolut de neimaginat ca unor oameni care publica frecvent in reviste (si nu vorbim de tabloide, ori de fituici cu integrame si horoscoape), au carti (multe, si nu de bucate) si au, de fapt, intreaga viata legata strans (as zice chiar inseparabil) de cultura sa li se conteste exact ceea ce ii defineste!


Adica nah, ce sa spun, si pe mine m-a agasat in nenumarate randuri Liiceanu (chiar ma enerveaza personajul, nu-mi place de el!), chiar si lui HRP i s-au gasit o serie de "pacate" (pe Plesu il sarim, ca el este -cel putin deoacamdata, si fireste ca in opinia mea - demn de toata stima) - dar asta n-o sa ma fac niciodata sa sterg pe jos cu ei; cred ca nu se supara nimeni daca-mi vad de lungul nasului meu si comentez punctual ce nu mi-a convenit la faptele sau vorbele lor, nu?


Iar judecatile (chiar si asta pomenita de tine: verticalitatea) se fac in cunostinta de cauza: sa nu-ti fie straine detaliile importante - esti convins ca stii tot? esti convins ca nu esti, la fel ca mai toata lumea, prea putin informat (ca sa nu zic neinformat, dezinformat, ca poate sa sune urat)?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 105, 106, 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 106 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community