FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 106, 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 4:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz - inca odata, tot respectul din partea mea Exclamation
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 4:03 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
aifaq



Conectat la: 13 Ian 2006
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 4:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
Iar judecatile (chiar si asta pomenita de tine: verticalitatea) se fac in cunostinta de cauza: sa nu-ti fie straine detaliile importante - esti convins ca stii tot? esti convins ca nu esti, la fel ca mai toata lumea, prea putin informat (ca sa nu zic neinformat, dezinformat, ca poate sa sune urat)?
Nu, nu sunt convins ca stiu tot, ma intreb insa ce anume ar trebui sa stiu ca sa dau o altfel de interpretare scenei pe care am vazut-o? Desigur, poate ca presedintele a fost admonestat in privat, cu argumentul ca o punere la punct publica ar fi putut fi interpretata ca un atac la institutia prezidentiala (care trebuie menajata, indiferent de calitatea individuala a ocupantului temporar al "fotoliului" in cauza). Admit, este un scenariu posibil dar el nu spala imaginea publica penibila si gustul amar lasat de obedienta unui intelectual fata de putere. Astept inca - dar mi-e ca asteptarea este zadarnica - echivalentul national al pamfletului "J'accuse!" Din pacate insa nici Plesu nu-i ca Zola si, desigur, nici iarna nu-i ca vara Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 4:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
iarna nu-i ca vara

pai cu asta trebuia inceput, asta spune tot!


(hehehe, macar din acest punct de vedere si tot o sa ne lase base ceva mostenire)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 4:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hai sa revenim la topicul original: JOS BASESCU si toata clica lui de mafioti!!!!!!!!
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 5:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

corect, sa revenim la ale nostre:
jos basescu
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 5:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz, ce are sula cu prefectura?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 5:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai bine nu.
Pe bune, la ce foloseste un flame de tipul "jos cutare" ?

Daca observi, datorita interventiilor altor useri ceva mai ponderati, tonul general a coborat cu o octava, ceea ce imho este un fapt pozitiv. Hai sa il tinem asa, daca nu ai nimic impotriva.

Oare ne foloseste la ceva sa peroram banalitati anti nu stiu cine ?
Iti vorbesc din postura omului satul de propaganda.
Tu chiar nu te plictisesti sa vorbesti in lozincinile fabricate de altii ?

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 8:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa vedem cat de ponderat vei fi in momentul in care in romanika se vor inceta platile - asta nu a spus-o nici realitatea nici antenele ci ditamai seful FMI. Omul a spus clar: In tari precum Irlanda, Grecia, Ungaria, Romania intrarea in incapacitate de plata este IMINENTA.

Apoi DNA, hai sa te mai intreb ceva: iti convine ca guvernul condus cu atata dibacie de basel sa stea la mana unui pardit de 5% cum e UDMR-ul. UDMR-ul face ce vrea in tara asta, iar baselul santajat....le da girul. E bine sa avem o conducere santajabila??? E bine sa fim condusi de un partid de 5%???

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 9:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:

E bine sa fim condusi de un partid de 5%???

50 de ani am fost condusi de un partid de 99, 9% si nu cred c-a fost prea bine, vreo 10 de un partid de 60-70% (cam acelasi, de fapt Smile ) si n-a fost cine ce smecherie, asa ca nu dau doi bani pe argumentul asta... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 9:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bnt a scris:
diy-audio a scris:

E bine sa fim condusi de un partid de 5%???

50 de ani am fost condusi de un partid de 99, 9% si nu cred c-a fost prea bine, vreo 10 de un partid de 60-70% (cam acelasi, de fapt Smile ) si n-a fost cine ce smecherie, asa ca nu dau doi bani pe argumentul asta... Laughing


nu e un argument, e o intrebare????

hai sa reformulez: E democratic sa fim condusi de un partid de 5%????

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 9:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:

hai sa reformulez: E democratic sa fim condusi de un partid de 5%????

Daca e sa judecam dupa cele mai recente somdaje de opinie s-ar putea ca ceea ce e democratic sa nu fie bine si ceea ce e bine sa nu fie democratic. Laughing Chestia e ca-i riscant sa consideri democratic un vot care poate fi cumparat cu firmituri (cum toti au facut asta nu poti sa ma acuzi ca tin partea cuiva Smile ).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 9:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bnt a scris:
diy-audio a scris:

hai sa reformulez: E democratic sa fim condusi de un partid de 5%????

Daca e sa judecam dupa cele mai recente somdaje de opinie s-ar putea ca ceea ce e democratic sa nu fie bine si ceea ce e bine sa nu fie democratic. Laughing Chestia e ca-i riscant sa consideri democratic un vot care poate fi cumparat cu firmituri (cum toti au facut asta nu poti sa ma acuzi ca tin partea cuiva Smile ).


adica e bine???? facem orice numai ca baselul sa fie fericit, nu??? Asa pupinbasism......
unii au murit in 89 pentru democratie, iar acum unii il sterg la fund pe basel cu democratia castigata in 89!!!

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Joi Noi 25, 2010 9:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:

unii au murit in 89 pentru democratie
!

Bine zici: "unii" da, altii nu, cei care au murit dupa fuga lui Ceasca numai pt democratie n-au murit...
Stii si tu ca in orice coalitie pan' la urma cam esti la mana celui cu procentele cele mai mici (asta trecand peste faptul ca Ro a avut si o guvernare "monocolora" foarte stabila de 15%, deci procentele n-au cine stie ce relevanta). Nu ca in general vorbind as avea mare incredere in alegerea celor mai multi romani (e atat de volatila si circumstantiala incat eu i-as spune "toana", nu "optiune")... Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 7:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Băsescu la campania din 2004: Voi reforma Justiția!
Băsescu la campania din 2009: Voi reforma Justiția!
Băsescu, după aproape 7 ani de mandat în care a reformat Justiția, 2010: Justiția ne sabotează intrarea în Schengen!

Un singur mesaj pentru el: Amice, ești idiot !

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 8:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu de multa vreme il suspectez pe basel ca are probleme grave la cap, la modul cel mai serios. Pe langa toate magariile ce le-a spus pana acuma, de cand cu circul cu mamele a spus ca nevastasa s-a intors la munca dupa cateva luni de la nastere - dar nevastasa a fost casnica toata viata. Pentru mine e clar ce se intampla: suntem condusi de un bolnav mintal si se gasesc unii sa il si pupe in fund. Se spune ca schizofrenii se inteleg perfect intre ei - asa imi explic si devotamentul unora care nu inceteaza sa il pupe in fund.
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 106, 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 107 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community