FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 9:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
asa imi explic si devotamentul unora care nu inceteaza sa il pupe in fund

Pai cam in aceeasi maniera se poate explica si abnegatia cu care il injura cealalta tabara (sa nu sari in sus, ca n-am zis de tine, dupa cum nici eu nu ma identific cu pupaciosii; dealtfel, nici nu mai tin minte ce si cum si de cate ori ai spus tu contra matelotului): o judecata defectuoasa, corelata cu atingerea interesului personal, plus alinierea cu cei asemenea - lipseste ceva? poate ar mai trebui mentionata pofta de demolat ceva (pentru ca este un demers eminamente negativ, de aia zic), si pe urma putem sa punem punct: .!


Dar in rest: da-i in maica lor, am auzit aseara ca au mai gasit una: nu mai primeste subventia pentru incalzire contribuabilul care are masina cu motor mai mare de 1600 cm cubi - pai ce-i dezmatul asta, tovarasi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 9:45 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 1:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fiecare face ce stie mai bine, in guvernul nostru Laughing
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DjLeco



Conectat la: 07 Sep 2004
Mesaje: 95
Locatie: Bucuresti Dr Taberei

MesajTrimis: Sam Dec 25, 2010 10:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Luara-r FOC, cei 4 musketari din poza!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 26, 2010 2:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

blonda tot ce stie face....ce mama masii....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 2:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Articol scris de Lelia Munteanu:

Ați privit vreodată cu atenție un bandit de pensionar? I-ați văzut lucirea aia din ochi? Nu vă lăsați păcăliți, nu era o lacrimă. Era o sticlire parșivă: un Vasile ben Ladescu d-ăsta e în stare să se detoneze cu butelia. Știți voi ce clocește el? Guvernanții știu. Cu fața aia scârbită, de zici că și-a luat medicamentele pe stomacul gol, pensionarul e un pericol potențial. Chiar faptul că se încăpățânează să trăiască mi se pare suspect. Nu se lasă convins să iasă din plată -(ce metaforă shakespeariană pentru moarte a găsit ministrul Protecției Sociale!) – el vrea mai întâi să golească vistieria, să sece economia. Uite-l cum stă atârnat de buget, ca bunica lu’ Bulă!
E clar că pensionarii, în cârdășie cu bugetarii, în complicitate cu lehuzele, de conivență cu șomerii, ne-au adus la dezastru. Un bătrânel de-ăsta periculos înhață pensia și-o ține la saltea. Ce face un bugetar cu mentalitatea lui de îmbuibat? Investește în ștevie și urzicuță, consumă ca la balamuc mai mult decât produce. O lehuză, care are pretenția să primească 85 la sută din salariu, alimentează economia gri (ca să nu zic mai mult): bagă banii în pamperși. Mai e nevoie să explic cum înțelege să-și folosească indemnizația de șomaj un disponibilizat? Azi o ia, mâine o toacă. Dacă însă un demnitar, un client politic se îndestulează (“fură” e un termen neștiințific), el împarte cu alții (“le dă dreptul” e o sintagmă care nu se poate traduce), economisește inteligent, iese iar la produs, face pibul să latre.
Pensionari, bugetari, lehuze, șomeri uneltesc de multă vreme împotriva statului. De-acum – când complotul lor a fost dat în fapt – nu mai e mult până patria scapă de ei. Nu, nu vă gândiți prea departe: să-i extrădezi nu se poate, fiindcă-s aici pe inventar; să-i exporți – nu-i ia nimeni. Dar, dacă Executivul își ascute bine coasa, problema e ca și rezolvată: o să rămână guvernanții singuri, ca să poată lucra în liniște pentru binele nației.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 2:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nicule, ți-a stat sarmaua în gât de anul nou ?
Iar bagi propagandă jegoasă, cu pensionari înfometați și bugetari necăjiți ?

Gata, s-a terminat revelionul maneliștilor ?
V-ați încărcat bateriile și ați purces în noul an cu forțe proaspete ?

Degeaba.
Puteți să vă puneți și în cur și în cap, cu Băsescu v-ați găsit nașul, vă rărește, vă mai taie din bot.

Luați de la Băsescu, hăi, hăi, hăi și mânați din zurgălăi.


Apropo Nicule, mi-au mai rămas de la revelion niște savarine și eclere.
Nu vrei să le fac pachet ? Ți-am promis că o să îți dau atât ție cât și la depanatorului radio tv. Tot nu am înțeles care dintre voi este Batman și care este Robin.

Când vă săturați de eclere și savarine, să îmi spuneți. Ok ?
Dacă nu, am de unde.
În următorii ani o să vă dau ori de câte ori o veți cere, că parcă prea ați fost insistenți.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 4:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HAI SICTIR Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 4:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
HAI SICTIR Exclamation Exclamation Exclamation


Ai o atitudine complet negativistă, ca să spun așa, iar despre intelect, ce să mai povestim. Nu te (vă) ține. Atât puteți.

Ei bine, se pare că semne bune anul are.
O să îmi facă o deosebită plăcere să mă tavălesc cu tine prin pubelă, la anul și la mulți ani.
Twisted Evil

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 4:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA - vad ca esti cam flamand, acum la inceput de an - probabil ca n-ai prea avut ce sa mananci de sarbatori.

Dar, daca vrei sa ai gura plina tot anul ma sacrific si-ti var pe gat un caltabos care sa-ti ajunga un an intreg - cu tot cu sosul aferent Exclamation

Continua tot asa si-ti voi hrani si familia - daca tu nu esti in stare Exclamation

Am fost prea domn cu o jigodie ca tine si nu am reactionat, dar vad ca esti chiar bolnav psihic si continui cu atacurile la adresa mea si a altor forumisti.

Nici o problema, daca vrei s-o iei in gura, o s-o iei pana te plictisesti Exclamation

Cam atat, daca Vasile vrea ca asta sa fie nivelul, eu n-am greturi Exclamation

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 5:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu zic că te lauzi și numai gura e de tine.
Nu te ține să faci nimic din tot ce spui mai sus.

Câd despre "alți forumiști", eu zic că prea te alinți. De fapt cerșești ajutorul, plângi ca o fetiță speriată, vrei ca "opinia publică" să te salveze.

Nasol.
Adică tu vrei să fii golan, dar fără să ca alții să fie la fel. Dacă te ține, fii golan în continuare, băi audifilule. Dacă ești tare în cuget și simțiri, fii tare, nu apela la prieteni, băi haudiofilule hanalog.

Ah, să nu uit !
Nu mă simt competent să îți bag carne pe gât, nici ție, nici familiei tale
(căreia îi urez multă sănătate). Cu familia ta, dealtfel, nu am absolut nimic de împărțit.

În concluzie, tu îmi dau carne, iar eu îți dau savarine și eclere cât cuprinde.
Știu că ești un domn și ai tot dovedit asta Rolling Eyes, dar ce să îi faci dacă genunile netului te reduc doar la 1 și 0 ? Dacă eram face to face, la cât de malac ești, cred că rezolvai mult mai ușor ( pumnii tăi nu are minte, ai nău ), dar așa, uite că trebuie să gândești cu căpșorul ăla de wannabe audiofil.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I


Ultima modificare efectuata de catre DNA la Dum Ian 02, 2011 6:02 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PolyGram



Conectat la: 24 Iun 2006
Mesaje: 1639
Locatie: viseu de sus(sus de tot, in mm)

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 5:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
Cam atat, daca Vasile vrea ca asta sa fie nivelul, eu n-am greturi Exclamation


Aaaa....si tu n-ai nici o contributie la nivelul asta?

HAi sa vedem:

nicu_martin a scris:
Am fost prea domn cu o jigodie ca tine si nu am reactionat, dar vad ca esti chiar bolnav psihic si continui cu atacurile la adresa mea si a altor forumisti.

Nici o problema, daca vrei s-o iei in gura, o s-o iei pana te plictisesti Exclamation


Ce limbaj, ce cuvinte alese! Impresionant! Bravo, felicitari! Iti sta bine ca fost moderator. Dar cuvintele frumoase si descrierea pe care i-ai facut-o odata lui Vasile te caracterizeaza cel mai bine.

_________________
Ignoranta poate fi o explicatie, dar nu o scuza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 6:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PolyGram, nu te repezi, ca ai si tu un carnat de Plescoi care te asteapta - stai pe emisie Exclamation
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 6:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cârnatul e de porc ? Question
_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 6:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:
Dacă eram face to face, la cât de malac ești, cred că rezolvai mult mai ușor.


Stai linistit, ca nu vreau sa ti-o dau in ochelari, eu vreu sa ti-o dau doar in gura Exclamation

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 6:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:
Cârnatul e de porc ? Question


Pai, tu l-ai gustat primul, asa ca ar trebui sa stii ce gust are.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... , 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 108 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community