FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4 ... 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 11:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher, incep sa cred ca Base ti-a violat mama sau sora, altfel nu inteleg de unde pana unde atat ura pe capu' tau. Oricat de tragic poate fi uneuri un rezultat politic, din postura ta de pitpalac (adica de simplu cetatean, fara conexiuni politice) nu ai informatiile corecte care sa-ti permita sa judeci foarte transant. Nu uita ca nuanta de baza in politica e griul, sau cacaniul; incearca sa te pastrezi in aceasta cromatica. Evita albul si negrul.
_________________
"It is never too late to have a happy childhood".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 11:16 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 12:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DorinD a scris:
Oricat de tragic poate fi uneuri un rezultat politic, din postura ta de pitpalac (adica de simplu cetatean, fara conexiuni politice) nu ai informatiile corecte care sa-ti permita sa judeci foarte transant. Nu uita ca nuanta de baza in politica e griul, sau cacaniul; incearca sa te pastrezi in aceasta cromatica. Evita albul si negrul.

Chestia asta poate fi si un motto potrivit la orice subiect legat de politik staff & co......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 5:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
DNA a scris:
Subiectul este amplu.
Până prin 2015 să tot fie dezbătut Laughing


Corect. Până atunci îl mai poți savura pe Băse în libertate, că după aia o să-i duci mâncare la pușcărie cu sufertașu.


Păi nu spuneai că moare ?
Eu așa am înțeles de la antenuțe.
Ziceau flăcăii ăia că moare și că nu apucă 2012.

Apropo, visurile cu băse după zăbrele sunt din cele petrecute în timpul somnului paradoxal, sau sunt din cele de dimineață ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gogudelaafumati
Vizitator





MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 6:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Apropo, visurile cu băse după zăbrele sunt din cele petrecute în timpul somnului paradoxal, sau sunt din cele de dimineață ?
mai degraba sunt vise din timpul polutiilor http://www.dex-online-ro.ro/cautari/polutie.htm
Se petrece des la flacai.
Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 6:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:

Apropo, visurile cu băse după zăbrele sunt din cele petrecute în timpul somnului paradoxal, sau sunt din cele de dimineață ?


Sunt cele din timpul somnului lucid. Vom trăi și vom vedea, nu? Indiferent de cât de înapoiată este țara asta, suntem totuși în spațiul UE și în spațiul UE totul se plătește până la urmă.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Bramburel
Vizitator





MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 8:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rromania e i (m-)UE Question De cand Question
Sus
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Sam Mar 06, 2010 10:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:

Sunt cele din timpul somnului lucid. Vom trăi și vom vedea, nu?


Smile
Eu nu reușesc să dorm și să fiu lucid, în același timp.
Totuși, sunt de acord cu tine că vom trăi și vom vedea.

Dacă Iliescu tot a scăpat de la pârnaie pentru mineriade, cu largul concurs al forțelor responsabile ( coaliția 322 ) care s-au făcut pavăză în calea oricărei investigații, măcar Băse să nu scape ... S-o găsi vreo chestie care dă bine la popor ( flotă, țigancă împuțită, ori altceva de gravitate epocală ).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 07, 2010 2:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vad ca politica ne cam ia mintile la toti.
S-a mai sters un thread, se va sterge si acesta daca nu reveniti la sentimente mai bune.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 07, 2010 11:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda... nu e loc de intelegere, ceea ce e normal, dupa parerea mea. Nu am cum sa ma impac cu niste dobitoci care mi-au ales destinul pe urmatorii cinci ani. Simplu.

Sterge threadul, nu ne ajuta la nimic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Lun Mar 08, 2010 12:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Nu am cum sa ma impac cu niste dobitoci care mi-au ales destinul pe urmatorii cinci ani.

daca toti cei care l-au votat pe basescu (sau pe geoana, nu conteaza - oricum ar fi, e vorba de aproximativ jumatate de tara) sunt "dobitoci care ti-au ales destinul" (desi sunt atat de multe de clarificat, inclusiv folosirea total nepotrivita a unor termeni - si nu ma gandesc doar la dispret si insulta), cred ca e limpede ca fie nu esti in tara potrivita, fie nu esti pe forumul potrivit, fie traiesti intr-o lume nepotrivita cu tine

solutiile ar fi:
- parasirea tarii si poporului - e mai eficient decat sa-i injuri (sa nu intelegi ca te poftesc eu, cu de la mine putere, sa-ti parasesti tara sau forumul; departe de mine gandul acesta, numai ca felul in care pui problema pare foarte radical)
- parasirea aceste lumi (nu pot sa-ti indic o anume cale, ca nu ma pricep) pentru una mai buna; care-o fi, dac-o fi, ca nici la asta nu ma pricep


dar decat sa ma injuri pe mine (sau pe Rycher, de exemplu) nu mai bine il injuri pe basescu, ca s-a priceput sa manipuleze poporul de dobitoci? sau pe geoana, sau pe oricare nesimtit de politician care s-a cocotat in varf

Citat:

Sterge threadul, nu ne ajuta la nimic.

man, nu te cunosc, nu stiu ce orientare politica ai, ce fel de muzica asculti, ce fel de carti citesti si ce fel de principii te ajuta sa-ti conduci viata; dar cred ca ar fi util sa intelegi (mie mi se pare ca nu-ti e clar, de aia zic de "inteles") ca atunci cand niste oameni (fie si numai doi) discuta (fie si in contradictoriu, fie si nepoliticos. dar discuta, schimba niste idei si incerca sa se convinga reciproc de niste treburi) fara sa-i oblige cineva, inseamna ca vor si ca le place si ca-i intereseaza; de ce sa le pui pumnul in gura? lasa-i, frate, sa vorbeasca pana nu mai pot; daca nu te intereseaza, nu citesti, daca te intereseaza iti expui punctul de vedere; daca e sters tot, unde iti mai expui punctul de vedere (nu doar tu, Alexx; "tu" = orice user, actual sau viitor)

e ca si cum ai protesta ca mai stiu eu ce culegatori de banane din india nu poarta sosete bleu cand culeg banane pentru australia




Citat:

S-a mai sters un thread, se va sterge si acesta daca nu reveniti la sentimente mai bune.

o sa ma ierti (sau nu) ca ma amestec iar in ciorba ta de moderare

dar de ce sa stergi? pe tine nu trebuie sa te preocupe ce anume se discuta (iar politica nu stiu daca ne interseseaza pe toti, dar de afectat ne afecteaza cu siguranta), pe tine trebuie sa te preocupe bunul mers (si regulamentar) al discutiilor: sa nu se tolereze amenintari, remarci si enunturi ofensatoare ori discriminatorii la adresa unui user, unui grup, unui popor sau mai stiu a cui adresa


1 - daca oamenii discuta, e clar ca-i intereseaza - nu e cinstit si nici democratic sa vina cineva si sa le puna pumnul in gura; ajunge sa le atragi atentia sa nu iasa din limitele regulamentare (pe care le-a acceptat tot omul cand si-a facut user aici), iar daca se gaseste un zmeu sau doi, le atragi atentia, le dai avert si pe urma ii si banezi - dar doar pe cei care calca pe bec, nu pe toata lumea; daca ne iei discutia, ne pedepsesti pe toti

2 - forumul este facut din discutii (topicuri), topicurile sunt facute din posturi scrise de useri - tot ce stergi de-aiurea dauneaza chiar forumului si indeparteaza userii; nu se vede ca forumurile nu mai atrag lumea? si-asa e cu un picior in groapa (acest forum), vrei sa-l ingropi de tot?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Lun Mar 08, 2010 1:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
. Nu am cum sa ma impac cu niste dobitoci care mi-au ales destinul pe urmatorii cinci ani. Simplu.


Welcome to the club, man Laughing

Ești greenhorn.
Va trebui să stai la coadă și să te obișnuiești.
Alții stau și rabdă de mai mult timp ca tine ( de prin 20 Mai 1990, mai exact ), sperând să scape de comuniști.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Mar 08, 2010 1:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:

Alții stau și rabdă de mai mult timp ca tine ( de prin 20 Mai 1990, mai exact ), sperând să scape de comuniști.


În mod sigur te referi la Băse, pe care Revoluția l-a prins mare sculă în guvernul Dăscălescu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Lun Mar 08, 2010 1:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:

În mod sigur te referi la Băse, pe care Revoluția l-a prins mare sculă în guvernul Dăscălescu.


În mod sigur nu mă refer la Băse, dar aș putea să îți înșir un pomelnic de triste figuri de care cred că nu o să scap nici de acum înainte.

Călătoresc destul de mult prin lume.
Îmi place acea senzație de depărtare, în care lumea este normală, se preocupă de micile lor probleme cotidiene. Îmi mai place să urmăresc și buletinele lor de știri, în care oamenii nu se văicăresc cât de nenrociți sunt și nici cât de rău o duc.

Când intru în țară, o pată neagră se pune pe capul meu. Simt cum mă învăluie și îmi pătrunde prin nas, prin gură, prin ochi. Simt că mă sufoc fie doar și stând alături de cineva care vorbește românește. Îmi iau zilnic picătura de otravă. De 20 de ani o tot iau.

Cineva, pe care eu îl crdeam prieten, mi-a spus odată, afișând un dispreț amestecat cu o ură perfect disimulată.
"Dacă nu îți place aici, de ce nu pleci ?"

Am stat mult timp și am meditat la chestia asta.
Chiar așa, ce dracu mă ține aici ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 08, 2010 2:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:

Alții stau și rabdă de mai mult timp ca tine ( de prin 20 Mai 1990, mai exact ), sperând să scape de comuniști.

Muahahaha ROFL

Mda, szacaz avea dreptate, nu trebuie inchis threadul, sunt momente de mare umor aici.

@szacaz
Nici eu nu te cunosc, nu stiu ce muzica asculti, dar am o presimtire ca nu suntem chiar atat de diferiti. Se intampla ca am prieteni vechi de 25 de ani, la care tin ca la fratii pe care nu-i am, care vad lucrurile asemanator tie. Ii injur pentru asta, dar tin la ei in continuare. Asa sunt eu, mai radical in unele privinte, mai moale in altele, ce pot sa fac?

As vrea sa parasesc tara si pana la urma probabil ca o s-o si fac, ma incurca faptul ca am o varsta si familie, dar daca vrei cu adevarat ceva pana la urma se gasesc cai, insa e deplorabil totusi sa ai un astfel de tel in viata. Si asta datorita unor hahalere care se ghiftuie linistiti de pe urma muncii idiotilor care se mai si cearta pe politica, cum am fi noi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Lun Mar 08, 2010 9:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:

... Îmi iau zilnic picătura de otravă. De 20 de ani o tot iau.

Cineva, pe care eu îl crdeam prieten, mi-a spus odată, afișând un dispreț amestecat cu o ură perfect disimulată.
"Dacă nu îți place aici, de ce nu pleci ?"

Am stat mult timp și am meditat la chestia asta.
Chiar așa, ce dracu mă ține aici ?


Prin anii 91 am meditat si eu la chestia asta si am decis sa plec. Primul an petrecut dincolo a fost superb,scapasem de toate relele(inclusiv conducerea lui taica ilici). Singura legatura cu tara erau telefoanele lunare cu familia. In al doilea an am simtit ca lipseste ceva;nu,nu era vorba de bani sau stare materiala,era un sentiment necunoscut - hai sa-i spunem picatura de otrava-
Pe parcusul a cateva luni sentimentul respectiv s-a acutizat si am simtit ca trebuie sa ma intorc.
Intrat intr-o lume absolut anormala,am inceput sa ma adaptez. Nu se schimbase nimic,totusi nu mai aveam dorinta sa plec inapoi.
Acum dupa 20 de ani,am ocazia sa stau de vorba cu vechii prieteni de dincolo si ii inteleg cand se lauda cu realizarile lor de acolo. Insa,in cateva situatii limita(hai sa zicem la o sticla de vin) isi scot oful pe fata si recunosc ca le lipseste picatura de otrava. Poate ca e mai bine fara ea,nu stiu...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4 ... 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 3 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community