FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Mar 17, 2010 3:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
pdl-iștii sunteți gata să înghițiți pe nerăsuflate orice rahat aruncat de Băse, Boc sau Videanu. Parcă v-au spălat pe creier.

nu-s pedelist, n-am fost si n-o sa fiu; dar o sa fiu, inca niste ani buni, impotriva partidului care a confiscat revolutia (pentru multi dintre noi chiar a fost o revolutie), care a adus minerii, care a invrajbit categoriile sociale, care a pretins viza regelui Mihai (asa fosila cum e el, e un simbol si o parte din istoria Romaniei) etc; mi se pare o datorie morala sa fiu impotriva psd

si Rycher, o asa ma ierti ca o sa formulez nitelus mai agresiv, dar sa stii ca nu prea am intalnit prost (fie el pesedist sau pedelist; de aia am zis prost si nu prostanac, sa nu iasa cu ambiguitate) care, atunci cand vine vorba despre inchipuitele simpatii (sau concretele si certele antipatii) politice sa n-o arunce pe asta cu spalatul pe creier - de ce te crezi tu atata de destept incat sa-ti permiti sa te situezi (bunaoara) deasupra mea? adica mie poate sa-mi spele creierul un politician idiot, dar tie nu poate sa ti-l spele un alt politician, la fel (daca nu chiar mai) idiot; ce anume iti hraneste tie suficienta asta? esti constient ca esti inutil de arogant? incearca sa intelegi ca libertatea aceasta de a opta pentru un dobitoc sau altul este una dintre putinele libertati autentice (nu ne intereseaza si consecintele, concretizarea optiunii personale; nu vorbim despre asta acuma, ci vorbim doar despre libertatea de a avea de ales, de a nu mai fi un singur analfabet in fruntea tarii, si inca pe veci! is mai multi, se mai si rotesc, iar noi dam din coada ca avem cu cine vota - nu?)

fa un efort si incearca sa intelegi ca nu suntem construiti, de la natura, la fel; nici nu am evoluat la fel, nu traim intr-o lume apta sa ne niveleze si sa ne egalizeze pe toti, asa cum visau comunistii, ci suntem oameni care au gusturi diferite (mai mult sau mai putin educate si rafinate), au judecati (mai mult sau mai putin intemeiate si patrunzatoare) diferite

si e bine sa fie asa

pe tine te deranjeaza ca e basescu grosolan, mitocan, zbanghiu si chelbos? ok, n-a sa neg niciun defect din lista asta, si inca sunt gata sa mai accept si altele - mi se pare de un obligatoriu bun simt sa accept ce este evident, dupa cum este neaparat necesar sa accept si ca esti om si ai opinie (si optiune) personala

dar oricate defecte ar avea basescu, n-o sa-l pot simpatiza pe prostanacul care n-a rata nicio ocazie de a se face de ciocolata; asta e, poate ca sunt si eu, de la natura sau de la educatia mea defectuoasa, mai mitocan, mai basescian - asta e, asta sunt! is gata sa accept si asta - dar tu esti gata sa accepti ca esti mai geoana, mai prostanache de la aceeasi natura? (e in italic ca sa nu sari in sus ca te-am facut prostanac, doar te-am intrebat daca chiar te simti asemanator cu personajul)


pe de alta parte, si strict legat de tine (sa zicem ca din dorinta de a o compensa pe aia cu prostia), pot sa spun ca am citit, de curand, niste chestii frumoase scrise de mana ta (fara legatura cu politica)



gid: nu mi-ai inseninat ziua deloc, imi este destul de indiferent daca primesti pe vreun mail obscur sau citesti pe vreun forum obscur - nu te cunosc si nici nu mi se pare necesar

dar atunci cand postezi pe un forum (si te impaunezi - chiar si tacit - si primesti aplauze din public), oricat de obscur ar fi el, se intelege de la sine ca tu esti, cu necesitate, autorul mesajului si ca iti asumi si paternitatea, si continutul (mesajul); daca nu precizezi ca e copiat (si sursa), sau macar ca e primit pe mail, se numeste, fara dubii, plagiat

tot ce apare postat de userul gid ar trebui sa apartina lui gid, ca noi, ceilalti useri de pe forumul obscur, cu gid vorbim (daca ni se pare interesant ce a postat)
este o necesara corectitudine (macar fata de autorul adevarat, cine-o fi el) si un minimum respect pentru useri (altfel n-am treaba, nu-ti am grija)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Mar 17, 2010 3:40 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Mar 17, 2010 3:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz, cred că mă confunzi, nu am absolut nicio simpatie psd-istă. Nu știu de ce tot aduci în discuție pe Geoană și PSD-ul (poate pentru că pus pe lângă Geoană dă Băse mai bine?...). Pentru mine alternativa e Antonescu, nu Geoană sau PSD.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Mar 17, 2010 4:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Nu știu de ce tot aduci în discuție pe Geoană și PSD-ul (poate pentru că pus pe lângă Geoană dă Băse mai bine?...).

pai nu geoana (si psd + pc + restul) a fost contracandidatul lu base? pe cine ai fi vrut sa votam, ca neprihanitul a raposat din primul tur (si chiar daca statea el si raposa geoana, tot nu l-as fi votat, iti spun drept)
Citat:

poate pentru că pus pe lângă Geoană dă Băse mai bine?

indiscutabil ca da, dar asta n-are nicio valoare, nu e important; sa fi candidat un (sa zicem, simple exemple de nume cunoscute) dinescu, sau un plesu (liiceanu nu, ca imi este foarte antipatic), sau chiar si agasantul asta de mircea diaconu (ca chiar ma agaseaza de mor; trebuia sa ramana actor, ca de politician nu-i nici bun, nici simpatic), sau chiar si adrian paunescu, ori cartarescu, ori dan bittman, ori andrei gheorghe - poate ca as fi avut la ce sa ma gandesc: asta e mai bleg, sau e cam sucit, sau e cam murdar, sau e ... (spune tu orice defect al astora pomeniti) ... dar are si niste calitati; nu legate de politica, dar calitati: e un stralucit om de cultura, stie bine romaneste, are preocupari (si realizari) artistice; deci aveam pe ce sa ma sprijin, aveam cu ce sa combat basescienii
dar la geoana nu gasesti nimic bun, la crin de asemenea (probabil ca o sa ai nevoie de ceva timp sa te lamuresti - sau poate n-o sa te lamuresti niciodata, nu conteaza - ca sloganul cu "romania bunului simt" este de o cumplita ipocrizie)

pentru linistea ta o sa-ti spun totusi, ca, daca ar fi fost de ales intre geoana si crin, as fi ales licheaua, nu prostanacul

dar presupun ca asta nu ma absolva de votul dat lui base
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Mar 17, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:


pentru linistea ta o sa-ti spun totusi, ca, daca ar fi fost de ales intre geoana si crin, as fi ales licheaua, nu prostanacul


Și anume, de ce e Antonescu "lichea"? Sper că nu bagi vreo tâmpenie de genul "vai, s-a aliat cu PSD", când tocmai cel pe care l-ai votat ținea un discurs în 2008 în fața națiunii despre cum și-a văzut visul cu ochii, și anume alianța PSD - PDL. Sau lui Băse îi scuzi alianța cu PSD, demonstrând, așa cum am spus, că parcă te-ar fi spălat pe creier?

szacaz a scris:
dar presupun ca asta nu ma absolva de votul dat lui base


Bineînțeles că nu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Mar 17, 2010 4:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Și anume, de ce e Antonescu "lichea"?

uite, daca nu afli singurel, o sa revin mai incolo

acuma trebuie sa plec, nu mai am vreme de scris pe "forumuri obscure"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Mar 17, 2010 4:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

a, uite, arunca un ochisor aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Mar 17, 2010 5:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
a, uite, arunca un ochisor aici


Nu înțeleg ce e cu link-ul acesta la un articol scris de un pdl-ist. Care pdl-ist deplânge prezența PSD-ului în Timișoara în decembrie anul trecut, dar uită (spălat fiind pe creier) că PDL e fostul FSN. Sunt aceeasi oameni. Hai să fim serioși. Am spus eu că v-au spălat pe creier.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Mar 17, 2010 5:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Și încă ceva: am multe rude în Timișoara. Timișorenilor adevărați li s-a fâlfâit de faptul că a fost Geoană acolo. Ce treabă au ei cu Geoană? Timișorenii adevărați știu că punctul 8 de la Timișoara, simbolul lor, îl atinge pe Băse, nu pe Geoană.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Joi Mar 18, 2010 4:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:

Nu înțeleg ce e cu link-ul acesta la un articol scris de un pdl-ist. Care pdl-ist deplânge prezența PSD-ului în Timișoara în decembrie anul trecut, dar uită (spălat fiind pe creier) că PDL e fostul FSN. Sunt aceeasi oameni. Hai să fim serioși. Am spus eu că v-au spălat pe creier.
pe langa obsesiile cu pdl si spalarea creierului (btw: bine ca esti tu destept!) - obsesii care (ca orice obsesii) n-au cum sa spuna ceva bun despre felul in care judeci - observ ca nu te-ai descurcat sa identifici si sa comentezi trimiterea la lichelism (era vorba, in mod explicit, de faptele, de vorbele si de atitudinile crinului)

oare e cazul (momentul) sa ma opresc? ca nu foloseste nimanui sa repeti, la infinit, "pdl" si "esti spalat pe creier"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Mar 18, 2010 9:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:


observ ca nu te-ai descurcat sa identifici si sa comentezi trimiterea la lichelism (era vorba, in mod explicit, de faptele, de vorbele si de atitudinile crinului)


Sincer, nu mă interesează apelurile la lichelism făcute de un băsescian. Ce aș putea aștepta de la un astfel de individ? Ba chiar consider că individul respectiv ar trebui să-și facă apeluri în oglindă.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 18, 2010 11:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iar se inflameaza spiritele de la politica Question
Va rog sa nu va mai impungeti, ca nu ajuta la nimic.
Este clar ca fiecare are pozitia lui si se tine tare pe ea, asa ca ce rost are?
In politica este exact ca in fotbal - suporterii se injura, se bat, ba unii chiar se omoara intre ei, iar jucatorii/antrenorii/conducatorii de cluburi sunt prieteni, au afaceri impreuna, si fac blaturi tot impreuna Twisted Evil

Asa ca... unii cu capul spart si altii cu buzunarele pline Confused

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 1:16 pm    Titlul subiectului: Matelotul, polobocul si fiscalitatea - raman bani de scule? Raspunde cu citat (quote)

Inspirat de unica, irepetabila și măreața măsură (unica de fapt de până acum) "anticriză" pe care o va lua guvernul de tovarăși zilele astea, și anume mărirea birurilor, măsură pe care, într-un spirit de autoflagelare, sunt gata s-o îmbrățișez (nu i-am votat pe acești tovarăși, dar fac parte din tagmă, adică sunt român, de n-aș mai fi, așa că accept să plătesc pentru asta) vă întreb: mai aveți bani de scule? Și dacă mai aveți ceva bani puși de-o parte, mai aveți curajul să-i dați pe scule?
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 1:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Și nu mă refer aici la pescuitul de trancote pe bay, la care particip și eu în ultimul timp (știți cum e, când n-ai nimic de lucru faci exerciții ascuțind creioane) ci mă refer la investiții mai serioase, așa cum făceam toți în urmă cu vreo 2 ani.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 3:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cel mai bun raspuns il pot da dealerii.
Cat a fost cifra de afaceri 2009 comparat cui 2008.
Cat e pe primele 4 aluni a anului asta comparat cu anul trecut.
Daca a fost ca la masini evident nu mai avem bani!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 4:12 pm    Titlul subiectului: Re: Mai aveti bani de scule?? Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Inspirat de unica, irepetabila și măreața măsură (unica de fapt de până acum) "anticriză" pe care o va lua guvernul de tovarăși zilele astea, și anume mărirea birurilor, măsură pe care, într-un spirit de autoflagelare, sunt gata s-o îmbrățișez (nu i-am votat pe acești tovarăși, dar fac parte din tagmă, adică sunt român, de n-aș mai fi, așa că accept să plătesc pentru asta) vă întreb: mai aveți bani de scule? Și dacă mai aveți ceva bani puși de-o parte, mai aveți curajul să-i dați pe scule?

Buna observatie, Rycher!
Raspunsul e : nici macar de discuri!
Bine, ma refer la discuri bune, nu din alea de la promotie la Carrefour sau Real...

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 5 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community