FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Matelotul, bocciul si criza - sa traiti bine ?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 107, 108, 109  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Sunteti PRO Basescu
DA
15%
 15%  [ 22 ]
NU
71%
 71%  [ 98 ]
Nu stiu, nu ma interseaza politica
13%
 13%  [ 18 ]
Voturi totale : 138

Autor Mesaj
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2010 8:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher cu ceva posturi mai sus Alexx a spus foarte bine (si cred ca undeva in trecut cineva la evidenta civila a gresit cu siguranta!!!) ca de fapt il cheama VICLEANU si nu videanu. Tu daca scrii cu literii mici iese videanu in loc de vicleanu din cauza fontului Very Happy. Deci te rog scrie corect: Și viCLeanu zicea azi că guvernul e perfect! Asa este mai evident nu crezi?

Despre demisia guvernului nu cred ca as fi de acord dar ceva capete ar trebui sa cada. Asa mi se pare normal! Daca nu cad inseamna ca sunt toti partasi deci avem din parti lupta impotriva evaziunii fiscale. Daca limbricul ala pitic apare si incepe cum ai spus tu sa dea niște explicații fantasmagorice sunt si eu de acord ca acest guvern este caraghios. Dar sa vedem miscarea "flacaului care era o data".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Iul 27, 2010 8:25 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2010 10:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vlad_2770 a scris:
Despre demisia guvernului nu cred ca as fi de acord dar ceva capete ar trebui sa cada. Asa mi se pare normal! Daca nu cad inseamna ca sunt toti partasi deci avem din parti lupta impotriva evaziunii fiscale. Daca limbricul ala pitic apare si incepe cum ai spus tu sa dea niște explicații fantasmagorice sunt si eu de acord ca acest guvern este caraghios. Dar sa vedem miscarea "flacaului care era o data".

Nu o sa cada nici un cap, pana nu hotaraste basecsu, pentru ca el e cel care hotaraste nu numai cine cade, ci si care este momentul prielnic. Probabil se va petrece intr-un moment in care are el mai multa nevoie sa acopere o gainarie, sau sa gaseasca un vinovat. Deocamdata situatia nu este suficient de fierbinte pentru o astfel de solutie. Lumea e in concediu, e mai relaxata, vara nu se intampla nimic. Solutia asta e pastrata pentru toamna, urmand ca Boc sa pice prin iarna, probabil.

N-aveti grija, ca lui Boc nu-i e rusine sa spuna tampenii. Nu i-a fost nici o data si nu are de ce sa inceapa acum. Am auzit atatea aberatii de la el si de la basecsu, ca asta ar fi nimic. Nici macar nu e o problema suficient de importanta. Mult mai mare porcarie mi se pare alba-neagra cu TVA-ul. Si uite ca nu deranjeaza pe nimeni. Credeti ca lipsa de bonuri la cantina din guvern supara pe cineva? Pe mine sigur nu, pur si simplu ma doare in fund si nici acolo de asta, cum spuneam, sunt altele mai importante. Asta cu bonurile e un alt circ ieftin menit sa-i puna pe dobi sa-si ocupe mintea cu ce nu trebuie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 12:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru cine pricepe cat de cat economie si e in stare sa citeasca ceva fara sa afirme ca sunt uneltiri ale lui Vantu si Voiculescu numai pentru ca arata cat de iresponsabila e guvernarea actuala, va recomand sa cititi un articol pe tema situatiei financiare a tarii noastre, publicat de Alexandru Moldovan pe site-ul bloombiz.ro.

Asta ca sa va mai domolesc optimismul debordant, poate intelegeti ca nu are nici o baza si ca asa-zisele 'masuri' nu au nici o utilitate practica, cu atat mai putin efecte benefice. Studiati partea referitoare la colectarile la buget si va veti convinge, iar acelea sunt cifre date publicitatii de guvern, nu de Antena3.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 1:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am vazut zilele asta ca madam Udrea se plangea cum ca un Ungaria, presa nu este asa de acida ca si la noi, ca Voiculescu si Vantu au ai ceva cu guvernul si de aceea sunt asa de criticati. Pai asa o fi, dar madam Udrea nu stie ceva.......Cu vreo 2 ani in urma, fostul Prim-Ministru ungur, a tinut un discurs intr-o sedinta de partid (fara presa, fara public, etc.) discurs in care le spunea colegilor de partid ca a trebuit sa minta populatia intr-o chestiune anume - nu mai retin ce. E, cineva a inregistrat treaba si a ajuns in presa. A doua zi erau lupte de strada in fata parlamentului, lupte de strada care au tinut saptamani si luni la randul fortand in cele din urma demisia premierului. La NOI........Basescu spune ca a fost sub influenta bauturilor alcoolice, Vladescu spune ca s-a mintit poporul din cauza alegerilor, si se cunoaste tot sirul de minciuni care de un an de zile nu inceteaza........Poporul asta cand se satura odata de minciuni??????? Daca la unguri indraznea careva sa minta in halul asta cred ca era spanzurat in piata publica.......La noi....liniste si pace.....Tocmai de aceea isi permite baselul sa faca ce vrea cu prostii ca oricum nu pateste nimic.......
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 1:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
Tocmai de aceea isi permite baselul sa faca ce vrea cu prostii ca oricum nu pateste nimic.......

Exact.

Dar asta nu inseamna ca tu (si cu mine, dar tu in mod special) nu esti vandut lu' Vantu si poate chiar si Antenei 3, de esti in stare sa spui lucrurile astea.

Parerea mea este ca astia au mintit atat de mult si cu atata nerusinare, incat, pe langa faptul ca minciuna, nesimtirea si nerusinarea/obraznicia, au ajuns politici de stat, pur si simplu populatia a pierdut simtul revoltei in fata atator minciuni, s-a anesteziat, cu alte cuvinte. Cam cum intra corpul in soc sa nu mai simti durerea. De acum, se pare ca nu mai conteaza ce spun sau fac astia, de aia isi permit orice. Si uite ca merge, in continuare, ba chiar se gasesc destui sa-i laude.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlad_2770



Conectat la: 21 Iun 2005
Mesaje: 299

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 9:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca in Ungaria parlamentarii au facut niste greseli (normal ca nu erau prosti sa se autodenunte si sa-si dea demisia ci au incercat cat au putut sa ramana la ciolan) si
Citat:
A doua zi erau lupte de strada in fata parlamentului, lupte de strada care au tinut saptamani si luni la randul fortand in cele din urma demisia premierului.
mie imi este clar ca demisia a survenit nu pentru ca ii mustra constiinta pe parlamentari ci pentru ca multi de acolo au avut oua si au iesit la lupta in strada si nu au stat sa dea cu papagalul pe la colturi. La noi doar nu crede cineva ca actualii guvernanti au mai mult bun simt decit cei din Ungaria si or sa-si dea demisia cind li se vor prezenta in fata greselile. Deci daca noi nu avem oua asta este, induram ce vrea muschii lui viCLeanu! Nici matelotul nu are oua chiar daca undeva cindva ar fi lasat aceasta impresie. Eu cred ca matelotul a crezut ca intradevar face ce vrea muschii lui in PDL dar in timp si-a dat seama ca nici pe departe nu este asa si de fapt viCLeanu si ai lui sunt de fapt cei care au acces la carma PDL-ului si nicedcum matelotul.
Daca ar avea oua ar putea sa dea de pamant cu viCLeanu si gasca lui si sunt sigur ca ar avea sprijinul maselor (in doua rinduri masele au aratat ca asteapta ceva de la el) dar din pacate nu detine asa ceva in pantaloni. [/b]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 8:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"Consecvența voinței de a adopta un set de măsuri menit să aducă societatea ca ansamblu la stagnare și regres, pentru o dominare politică facilă și o aservire politică eficientă, la nevoie, cu tăierea șanselor înseși la existență și sănătate și cu asmuțirea diverselor segmente sociale unele împotriva altora, devine definitoriu pentru o antiperestroika, o restructurare de fond îndreptată contra libertății și drepturilor cetățeanului la soperanța de mai bine. Datorită combinării energiei politice negative canalizate către inovația legislativă paralizantă și destructivă, a incapacității administrative în raport cu provocările climaterice și naturale, ca și a perseverenței decidenților în direcția promovării coerente a noului climat social de subminare a democrației, în pofida declarațiilor populiste nesusținute prin conduite publice pe măsură, socotesc că România a intrat în etapa perestroikăi negative, a antiperestroikăi, a katastroikăi (restructurarea în sens descendent, catastrofală)."


Ovidiu Pecican in Romania Libera 12 iulie.

Cred ca mai bine nu puteam sa o zic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 9:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E, ce parere aveti de noul brand de tara??? Parca a costat si vreo 800.000 de euro. Chilipir, ce mai......
Poate fanii lui Base apeleaza la serviciile lu' Nutzii sa le faca si lor un BRAND la afacerile lor stralucite, poate asa atragem investitori, capital, etc. si iesim din criza.....

Domnule, pana acum am crezut ca Nutzii e o dama scolita care a profitat de ocazie si a ajuns unde a ajuns - in bratele lui base, dar dupa ce am vazut ceva interviu dat in China legat de acest stralucit BRAND de tara am ajuns la concluzia ca e o "dama de companie" semi-analfabeta. INCREDIBIL. Tara asta e condusa de o c***a care e si proasta pe deasupra.

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
seamaster



Conectat la: 03 Noi 2003
Mesaje: 368
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 10:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

[quote="diy-audio"]E, ce parere aveti de noul brand de tara??? Parca a costat si vreo 800.000 de euro. Chilipir, ce mai......

800.000 euro a fost parandaratul !
nu uitati ca si anul trecut de 1 mai s-au mai scurs niste bani pe actiuni pentru " tineret " ! si nu putini !
a aflat cineva ce s-a intamplat pana la urma ???
numeni ... liniste ...
salutari

_________________
I DON'T REGRET MY PAST, I JUST REGRET THE TIME I'VE WASTED WITH THE WRONG PEOPLE !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 10:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu acum il astept pe DNA sa spuna: Bravo UDREA, ase se face, clonam un insemn de la firma de transport a lu peste si le dam spaniolilor care au desenat frumos acea frunzulita vreo 800.000 de euro ca saracii spanioli sunt si ei in criza si au mare nevoie de bani..... Bravo Udrea.
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 10:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:

Domnule, pana acum am crezut ca Nutzii e o dama scolita care a profitat de ocazie si a ajuns unde a ajuns - in bratele lui base, dar dupa ce am vazut ceva interviu dat in China legat de acest stralucit BRAND de tara am ajuns la concluzia ca e o "dama de companie" semi-analfabeta. INCREDIBIL. Tara asta e condusa de o c***a care e si proasta pe deasupra.

Sorry ca te intreb, da' ai vreo tangenta cu bransa sau iti dai si tu parerea ca tot romanul care se pricepe la orice? Smile Pana una-alta e cea mai OK chestie care s-a facut, cu cateva clase peste imbecilitatea aia cu Dracula si oricum mai buna decat aiureala aia de Land of choice. Nu brandul e problema, ci tara! Gunoaie peste tot, servicii scumpe si proaste, toate astea tin de oameni, nu de guvern. Daca brandul asta o sa fie sustinut de ceva o sa functioneze, daca o sa se mearga pe aceeasi practica a jupuirii clientului ca sa-ti scoti investitia in juma' de sezon n-o sa vina nici dracu'...De altfel hotelierii romani de pe litoral au reusit performanta naucitoare de a-si alunga clientii spre bulgari, singurii care chiar vor sa faca turism se pare ca sunt cei din agroturism si turism rural.
Asa ca, reiau, te bazezi pe ceva sau vrei sa te bagi in seama? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 10:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PS: apreciez faptul ca Rycher, care din cate am inteles vine din zona comunicarii, s-a abtinut sa produca consideratii de-astea nefundamentate. Chiar as fi curios care-i parerea lui.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 11:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stai putin ca nu inteleg...... vrei sa spui ca trebuie sa faci o specializare ca sa-ti dai seama ca acel insemn a fost mai mult decat plagiat si s-a spart pe treaba asta o caruta de bani????? Sau ai nevoie de scoli ca sa-ti dai seama ca BRAND -ul inseamna mult mai mult decat un insemn frumos desenat????
Auzi domnule, "consideratii nefundamentate" !!!! ce saracie tre sa fundamentezi cand cucoana Nutzii nu stie sa scoata doua vorbe pe gurita aia ei......bate campii ca la coltul straziii.....

Hai sa fim seriosi......
In rest, ai dreptate, mai intai trebuie sa facem o tara ca apoi sa ii facem un BRAND. Dar cu cine sa faci tara????? cu un marinar ce si-a ratat cariera si o dama de companie....Pai nu vezi ca astia pun caruta inaintea boilor - caz concret acest BRAND. Domnilor, pestele se impute de la cap. Nu e vina oamenilor ca nu avem servicii si toate alea, e vina conducerii. Sau poate esti si tu ca Baselu cand a intrebat-o pe femeia aia de la tara de ce nu are asigurare pe casa...... Pai din ce bani asigurare???? Se bucura ca are bani sa manance nu ii sta mintea la asigurari. Hai ca m-am enervat deja.

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 12:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
Stai putin ca nu inteleg...... vrei sa spui ca trebuie sa faci o specializare ca sa-ti dai seama ca acel insemn a fost mai mult decat plagiat si s-a spart pe treaba asta o caruta de bani????? Sau ai nevoie de scoli ca sa-ti dai seama ca BRAND -ul inseamna mult mai mult decat un insemn frumos desenat????
Auzi domnule, "consideratii nefundamentate" !!!! ce saracie tre sa fundamentezi cand cucoana Nutzii nu stie sa scoata doua vorbe pe gurita aia ei......bate campii ca la coltul straziii.....

Hai sa fim seriosi......
In rest, ai dreptate, mai intai trebuie sa facem o tara ca apoi sa ii facem un BRAND. Dar cu cine sa faci tara????? cu un marinar ce si-a ratat cariera si o dama de companie....Pai nu vezi ca astia pun caruta inaintea boilor - caz concret acest BRAND. Domnilor, pestele se impute de la cap. Nu e vina oamenilor ca nu avem servicii si toate alea, e vina conducerii. Sau poate esti si tu ca Baselu cand a intrebat-o pe femeia aia de la tara de ce nu are asigurare pe casa...... Pai din ce bani asigurare???? Se bucura ca are bani sa manance nu ii sta mintea la asigurari. Hai ca m-am enervat deja.

Nu logo-ul a costat 800.000 ci toata distractia. Mult? Putin? Habar n-am, ca nu stiu cu ce preturi au venit ceilalti. Despre plagiat s-ar putea vorbi doar daca agentia nu detine drepturile de proprietate intelectuala asupra logo-ului, ca logo-uri care sa semene binisor intre ele sunt o gramada, daca ai un pic de timp si cauti o sa vezi. Daca l-au ciordit e pe riscul lor, nu cred ca si-au luat banii in avans asa ca or s-o ia in mana...
Pestele nu se impute de la cap: tara o fac oamenii, nu guvernul! E chiar vina oamenilor ca n-avem servicii, ca turismul e majoritar o afacere privata, nu una de stat. Tre' sa vina guvernul sa stranga gunoaiele dupa toti mitocanii? Daca s-ar mari (si s-ar aplica!) de maine amenzile si toate alea ca sa-i forteze pe oameni sa se comporte civilizat ar sari toti in sus ca guvernul se comporta dictatorial. Adevarul e ca la noi oamenii nu-s in stare sa faca lucrurile ca lumea decat de frica, altminteri stim sa ne jeluim ca nimeni altii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 12:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pestele se impute de la cap.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 107, 108, 109  Urmatorul
Pagina 66 din 109

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community