FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce muzica ascultam?
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
deeppurple



Conectat la: 04 Mar 2005
Mesaje: 593
Locatie: Salonta

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 10:52 am    Titlul subiectului: Ce muzica ascultam? Raspunde cu citat (quote)

Scopul final al nasterii dureroase al unui sistem personal este de fapt ascultarea MUZICII.
De aceea as ruga pe cineva sa faca un chestionar cu ce muzica ascultam, pe genuri. Dau un exemplu:
1.pop, disco, soul
2.rock clasic si progresiv-anii 1950-1979
3.rock alternativ si alte subgenuri ale rock-ului-anii 1980-2010
4.clasica
5.jazz
6.populara
7.manele,
sau alte genuri sau stiu eu, alta clasificare, dupa dorintele voastre. Urmeaza apoi votul fiecaruia, zic eu sa fie pentru 3 genuri mai reprezentative pentru fiecare persoana in parte. Ce scop are acest demers? Strict statistic, fara atingeri personale, pentru a vedea cum si in ce masura mai folosim sculele de vis pe care cu greu le-am procurat! Owned
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 10:52 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 12:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cam 75% ascult prog-rock, 15% pop-rock, 10% este impartit de folk, jazz, electronica si clasica
Impartirea statistica este data de last.fm unde am adunat vre-o 10,000 de melodii

_________________
Stereo: Squeezebox Touch, CA DacMagic, HK-990, Kef iQ7
Multicanal: Oppo BDP-83, NAD T765-HD, HK-990, Kef iQ7 + iQ3 + iQ6c + PSW2500
Cabluri: Digital - Chord Signature SPDIF; Analog - Chord Chorus XLR, Chord Chorus MK1; Boxe - Chord Epic Super Twin, QED Silver Anniversary XT
Control: Squeezebox Controller, Logitech Harmony One
Muzica: http://www.last.fm/user/ttsto/library
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 1:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De cand ma stiu,hrana spirituala a fost muzica pop-rock anilor 70-80. Ii voi ramane credincios pentru totdeauna. Trink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bogdi



Conectat la: 04 Ian 2007
Mesaje: 206
Locatie: Bistrita | Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 8:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ttsto a scris:
Cam 75% ascult prog-rock, 15% pop-rock, 10% este impartit de folk, jazz, electronica si clasica
Impartirea statistica este data de last.fm unde am adunat vre-o 10,000 de melodii


Chiar asa, cu last.fm se face cel mai bine o clasificare. Eu las linkul spre contul meu de last.fm : http://www.last.fm/user/vintu_bogdan

_________________
Liquid Sound A1 | Neotech BTC Dual Shielded | HP Pavilion dv9500t | Monitor Audio BR5 (SE VAND!) | Cat5 diy Speaker Cable - Bass | Real Cable INNo CU+AG - Highs
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 8:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Manelele puteți să le treceți în contul meu Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
deeppurple



Conectat la: 04 Mar 2005
Mesaje: 593
Locatie: Salonta

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 9:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Manele...jazzistice?! Rock
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 9:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De ce nu ?

Al Jawala - Lost In Manele

http://www.youtube.com/watch?v=YvdTpeAZJWM

[/b]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 9:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://omr.musiqum.net/
Face statistica pe genurile muzicale ascultate si inregistrate in last.fm (apasati click here) si genereaza si un badge care poate fi incarcat in pagina personala

eu pe last.fm
http://www.last.fm/user/ttsto

_________________
Stereo: Squeezebox Touch, CA DacMagic, HK-990, Kef iQ7
Multicanal: Oppo BDP-83, NAD T765-HD, HK-990, Kef iQ7 + iQ3 + iQ6c + PSW2500
Cabluri: Digital - Chord Signature SPDIF; Analog - Chord Chorus XLR, Chord Chorus MK1; Boxe - Chord Epic Super Twin, QED Silver Anniversary XT
Control: Squeezebox Controller, Logitech Harmony One
Muzica: http://www.last.fm/user/ttsto/library
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
deeppurple



Conectat la: 04 Mar 2005
Mesaje: 593
Locatie: Salonta

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 9:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am vrea noi sa se faca (doar cam) ASTFEL de manele... Cheerleader Thumb Up
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Disco5100



Conectat la: 25 Ian 2010
Mesaje: 31
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iul 26, 2010 11:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu ascult:classic house,classic techno,italodisco,eurodisco,eurodance.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2010 10:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

electro/ idm/ dub/ ambient/ trip-hop/ drone si diverse ''ciorbe acustice'' din electronica si jazz...

Nu mi-au placut niciodata - muzica rock (chestiile din sfera AC/DC, Metallica, Iron Maiden e.t.c) muzica disco de ani '80 sau muzica folk/hip-hop/ragga.
Singurul gen muzical (daca poate fi numit asa, care il detest sincer sunt manelele)
Nici o aluzie (potentzial malitzioasa) la adresa lui Bibi, este doar o antipatie personala vis-a-vis de genul respectiv.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2010 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu o iau personal Smile stai liniștit. Very Happy

Legat de subiect - Fernando de la Caransebeș unde se încadează ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2010 10:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fernando de la Caransebeș ?
Muzica clasica, normal Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marescosmin



Conectat la: 07 Iun 2010
Mesaje: 53
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 10:41 pm    Titlul subiectului: Muzica Raspunde cu citat (quote)

Ascult in special muzica veche,anii 60 - 80 si ceva din anii 90.Asta ca "baza".Din noutatile de astazi,prea putine piese sunt reusite in lumea comercialului.
Tom Jones,Joe Dolan,BZN... si exemplele ar putea continua.Sa nu uit,ABBA si Queen.
Italo disco,disco anii 80-90,clasica,jazz si fara manele.Acestea din urma,le mai pun la sonorizari de nunti si alte evenimente dar in general in ultimul timp am avut astfel de evenimente fara manele.Personal NU le agreez dar nici n-as omora vreun manelist.Au si ei publicul lor,sa-i lasam in pace!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La mine este mult mai simplu. Eu ascult doar Queensryche. Habar n-am ce genuri muzicale mai există.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 1 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community