FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
42% versus 1%
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 6:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bnt: ...
19 Franta 94
20 Bulgaria 94

Asta ce mai e: <manarie> sau <succes da stima>? Cine sunt fratujii astia, de-au modificat alfabetul pentru ei?

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 6:15 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 6:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA: ...De asemenea, jumătate dintre români cred în numere norocoase.

Cu toate astea, se castiga atat de rar la loto.

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 6:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA: Nu suntem noi ăia care cu un patent și o sârmă reparăm și navete șpațiale ?

S-avem pardon: cu un ciocan si-o dalta poti face tot ce vrei. Eventual, <cu un ciocan mai mare>, da' asta e de la american. Think, man.

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 6:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

melo a scris:
Cine sunt fratujii astia, de-au modificat alfabetul pentru ei?


merde Very Happy

în plus, în ciuda locului codaș ocupat, diferența dintre România și locul 1 nu e chiar așa de mare precum lasă să se întrevadă clasamentul. E tot un soi de manipulare (ca și graficele comparative retezate)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 6:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bag de seama ca subiectul a fost cercetat la greu: http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_the_Wealth_of_Nations
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher: ...totuși românii au votat de trei ori cu ...

Votul universal e o porcarie, dar nici cu ala cenzitar nu as fi de acord: sa ne piloteze cativa bogatani din Romanica? Ca acuma nu e asa...
Fie painea cat de re-a / tot mai bine-n Ger-ma-ni-a. (Stiu, nu mi-a iesit ritmul, da' o dau pe FF.)
Desi, mai stii? In definitiv, de la cine o sa mai colecteze astia taxe? Odata si-odata o sa le treaca si lor asta prin cap. Ar fi nasol sa-si ia taxe doar ei intre ei: cine castiga, il jupoaie pe ala de a pierdut.

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
melo



Conectat la: 18 Ian 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 6:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil: ...diferența dintre România și locul 1 nu e chiar așa de mare precum lasă să se întrevadă clasamentul.

Vrei sa spui: decat lasa sa se vada realitatea din teren.

_________________
...si eu am fost trancotar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 6:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...si oricum, s-ar putea ca un expert in numerologie sa demonstreze ca 94 e mai bun decat 107. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Sam Iul 31, 2010 7:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PS: as fi vrut sa zic "valoros" da' de cand cu asta http://www.youtube.com/watch?v=3gV2OVklLEI mi-e frica sa folosesc cuvantul.... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vizitator



Conectat la: 29 Apr 2008
Mesaje: 818
Locatie: focsani

MesajTrimis: Dum Aug 01, 2010 9:59 pm    Titlul subiectului: opnie Raspunde cu citat (quote)

Apropo de testele IQ ; era unul si pe aici pe forum de se lauda ca a obtinut 127 dar pt el 1/3 era mai mare decat 1/2. Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kappa_ii



Conectat la: 22 Sep 2004
Mesaje: 1285
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 03, 2010 3:39 am    Titlul subiectului: aha Raspunde cu citat (quote)

Tot ce se discuta aici este subiectiv si fara baze reala corecta .
1. IQ la baza repreziinta un test care nu are legatura de nici un fel cu informatiile sau cunostiintele acumulate ci doar cu inteligenta subiectului in , ceea ce nu este respectat intocmai . Dealtfel exista si teste de IQ corect "fabricate" dar foarte putin folosite , daca doreste cineva as putea prezenta citeva - sint teste extrem de grele dar foarte putin asemanatoare cu ceea ce se cere in testele actuale .

Cat despre intrebarile respective , ele nu arata cit de capabil este repondentul , arata doar cit de bun este sistemul in care si-a pentrecut viata .
Daca ar fi sa caut vinovatii ar fi : pariintii , urmati in aceeasi masura de profesori , mass media si evident persoana in cauza .

Daca valorile sint luate in ras , daca tot ceea ce este bun nu este scos in fata , nimeni si nimic nu o sa poata scoate "aceasta lume" din letargia actuala .

Am avut deaface cu oameni din tariile nordice - si nu mi-au parut foarte inteligenti , dar sint docili , au mai mult respect si moralitate , plecata din respectarea legilor de baza .

Pana la urma tara asta a fost dusa in neant de invatatii tarii - au dovedit cit de inteligenti sint prin distrugere . - nimic din tot ceea ce exista :mai bun mai rau - acum nu mai exista .
nu este indeajuns sa fi inteligent pentru a fi ridicat in slavi .
Majoritatea celor inteligeti sint niste capuse ai oamenilor prosti .

Apropo - vi se pare ca horoscopul nu este o stiinta ?

Cunostiinta omului fata de univers este pur teoretica
- foarte putine bazatae pe cunostiinte practice ,
nu de mult teorile lu Einstein erau contrazise de marii "inteligeti" ai lumii - prin urmare totul este RELATIV .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
amlethus



Conectat la: 18 Aug 2005
Mesaje: 304
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mar Aug 03, 2010 8:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce sunt alea cunoștiințe?
eu știu de cunoștințe și conștiințe, cunoștiințele ce mama dracului sunt?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 03, 2010 6:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
DNA a scris:


 Există oameni posedați de diavol - 16% dezacord total, 10% dezacord, 24% acord, 32% acord total;



Sunt de "acord total". Am și un exemplu: Boc.


da' base ce-are ?

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Aug 03, 2010 6:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:
Rycher a scris:
DNA a scris:


 Există oameni posedați de diavol - 16% dezacord total, 10% dezacord, 24% acord, 32% acord total;



Sunt de "acord total". Am și un exemplu: Boc.


da' base ce-are ?


Păi Băse e diavolul Laughing

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Aug 03, 2010 8:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar astea ce sunt:,, repreziinta, pariinti, tariile''?
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community