FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Libertatea de exprimare - forumuri vs. forumuri
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rectific: designul... Din respect pentru useri: tastare eronata, etc, ar fi trebuit macar butonul edit Confused
_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:04 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:
ar fi trebuit macar butonul edit Confused

Pai vorbeste cu proprietarul Hurrah
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
clannad



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 132
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@cosminbro: man, ai mare grija ce imi recomanzi; avand in vedere ca esti cam "digital"(adica lipsit de dinamica, fad) mai ia o pauza si asculta o muzica n'o mai fa pe postacul de serviciu.... te simti julia?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domnujim a scris:
cosminbro a scris:
ar fi trebuit macar butonul edit Confused

Pai vorbeste cu proprietarul Hurrah


ROFL

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

clannad a scris:
@cosminbro: man, ai mare grija ce imi recomanzi; avand in vedere ca esti cam "digital"(adica lipsit de dinamica, fad) mai ia o pauza si asculta o muzica n'o mai fa pe postacul de serviciu.... te simti julia?


Asta e amenintare sau ce ? Sa am grija, ca altfel ce o sa faci ? Ai impresia ca ma poti atinge, cand de fapt sunt doar digital cum spui.... Mr. Green

In fond ai si tu dreptate, degeaba imi racesc gura de pomana: dupa atitudinea si background-ul vostru celor din jurul Audioconcept, vizibil jignitoare, in zeflemea, superioare si mai nou amenintatoare, orice potential client ar trebui sa isi vada linistit de drum !

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
clannad



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 132
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@cosminbro: man, mai ai multa muzica de ascultat ca sa ne tragem de sireturi... asculta scule, eu ascult muzica. si te'as sfatui sa ai desteptaciunea sa nu raspunzi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cosmin, pot să îți spun sigur că acest forum nu este proprietatea Audioconcept.

Nu că ar fi ceva rău, dar este aiurea să se vorbească chiar așa, după bănuieli.
Eu sunt amic și cu Vasile și cu Momolo și cu Jack și cu toată lumea, cunoscută sau virtuală. Nu am nimic de împărțit cu nimeni, în afara unor polemici amicale. Numai cu Alexx nu sunt amic, dar aste e o altă poveste.

Acum pe bune, hai să judecăm logic, este vreo problemă ca cineva să-și facă un forum ? Dacă vrea să câștige bani din reclame, da, este o problemă, dar dacă nu este interesat, care ar fi problema ?

Eu am fost admin pe acest forum.
Știu bine cum funcționează sistemul și mai știu și că nu există vreo influență din afară. Nici dracu nu se amestecă.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

clannad a scris:
@cosminbro: man, mai ai multa muzica de ascultat ca sa ne tragem de sireturi... asculta scule, eu ascult muzica. si te'as sfatui sa ai desteptaciunea sa nu raspunzi.


Ia uite ce bine ma cunosti tu: stii ce ascult, cat ascult si am ascultat pana acum, etc ! Sunt uimit de-a dreptul Twisted Evil

In cealalta privinta, da, ai dreptate, o sa mai iau o pauza de postat pe acest forum, sper sa fie destul de lunga, oricum numai mizerii se posteaza de la un timp incoace...
Insa am sa urmaresc cu interes, in masura timpului si a dispozitiei, ce se mai posteaza pe aici ROFL
Oricum multe valori au plecat deja, in curand o sa ramana numai gunoaie, bune de reciclat ce-i drept ! Laughing

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:
Cosmin, pot să îți spun sigur că acest forum nu este proprietatea Audioconcept.

Nu că ar fi ceva rău, dar este aiurea să se vorbească chiar așa, după bănuieli.
Eu sunt amic și cu Vasile și cu Momolo și cu Jack și cu toată lumea, cunoscută sau virtuală. Nu am nimic de împărțit cu nimeni, în afara unor polemici amicale. Numai cu Alexx nu sunt amic, dar aste e o altă poveste.

Acum pe bune, hai să judecăm logic, este vreo problemă ca cineva să-și facă un forum ? Dacă vrea să câștige bani din reclame, da, este o problemă, dar dacă nu este interesat, care ar fi problema ?

Eu am fost admin pe acest forum.
Știu bine cum funcționează sistemul și mai știu și că nu există vreo influență din afară. Nici dracu nu se amestecă.


Stai linistit, nici eu nu am nimic de impartit cu cineva.

Apropos de latura financiara, stii foarte bine ca intretinerea oricarui forum de asemenea dimensiuni costa - si sumele acestea sunt suportate de cineva (poate chiar si de Audioconcept prin sponsorizari, in caz ca nu detin chiar ei forumul dupa pledezi si tu atat de sigur) Twisted Evil

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mar Oct 05, 2010 11:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mă îndoiesc de chestia asta cu sponsorizările.

Dacă cineva mi-ar spune că Iura îl sponsorizează pe Momolo, ori că Hafner face chestia asta cu Dorian, aș fi la fel de sceptic.

Din ceea ce am observat eu, ca fin observator și cu genialitatea care mă caracterizează, oamenii sunt pasionați și prea puțini interesați de vreun avantaj material. Sigur, există relații de prietenie, nimeni nu contestă asta, dar lumea audoifilă este atât de mică încât ar fi total aiurea ca oamenii să nu se întâlnească între ei.

Un forum nu are cine știe ce costuri de întreținere.
Nu este moca, dar nici bu sae face gaură în buget cât China.
Cine este pasionat, va plăti aceste costuri.

Pe bune, calm oameni buni, ce dracu ?!

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 12:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:
iau o pauza de postat pe acest forum, sper sa fie destul de lunga

S-a mai vazut ... o zi ... ?

cosminbro a scris:
oricum numai mizerii se posteaza de la un timp incoace

Fucking shit, felicitari, acum chiar ai reusit sa ma iriti.
Chiar atat de mult te orbeste complexul sec si nejustificat de superioritate incat sa nu iti dai seama ca de o buna bucata de vreme nu mai aparuse absolut nici o porcarie pe forumul asta?
(cu exceptia taraniei mele pe topicul cu clase de amplificare dar n-am putut sa ma abtin si ii cer inca o data scuze omului - oricum sper ca a fost evident ca nu era directionata nici spre el, nici spre Luxman)
Se discuta agale din an in paste despre cate un subiect sau altul, ultimul vag "fierbinte" fiind cel despre camere de ascultare si despre HiFiArena 2010.

Totul pana cand s-a redeclansat brusc circul manipularii / proprietatii forumului (pentru a cata oara?), referitor la care Vasile a facut niste afirmatii transante.
Din punctul meu de vedere singurele mizerii sunt acuzatiile gretoase despre stapani din umbra care care manipuleaza tot ce misca.
Chiar atat de putin credit merita mintea putinilor oameni care participa la miscarea asta audiofila?
Esti constient de implicatiile lucrurilor pe care le spui? Arunci cu kkt in mintile oamenilor care s-au adunat intamplator aici pentru un interes comun?

Ai mai gasit ceva la sapatura cu IP-urile si numerele alea de telefon? Sau ai dat de apa?
Sper sa nu te retragi de pe forum inainte sa ne comunici concluziile transante care sa faca lumina si sa aduca eliberarea maselor de manipulati imberbi mintal.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 7:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu tot nu am inteles, cu ce ajuta pe unii sau altii sa afle cine sunt proprietarii forumului?

Daca stau sa gandesc simplu,pe mine m-ar interesa cine sunt proprietarii doar atunci cand as fi interesat sa-l cumpar (ceea ce nu e cazul Laughing )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 9:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si adica de ce naiba ar conta o setare (voita, rau-voita, uitata de cand lupii albi - nici nu mai conteaza de ce exista acea setare) care nu permite afisarea, in clar, a numelui vreunei firme? Va impiedica sa postati omeneste (si aici ma adresez si celor care discuta cu-adevarat civilizat, dar si celor care-si imagineaza ca-s buricele internetului si ca discursul lor este bun de etalon) sau ciobaneste (ei bine, aici ma adresez celor care-s constienti ca-s bulangii si ca nu se poarta politicos decat cu cine cred ei ca merita)? ce importanta are daca, atunci cand vrei sa tastezi un nume de firma trebuie sa bagi niste stelute sau niste talpi? Te impiedica sa impartasesi o experienta, sa exprimi o nedumerire, sa ceri sau sa oferi un ajutor?


Si de ce naiba trebuia ajuns la judecarea integritatii, verticalitatii, moralitatii lui Nicu Martin? cand nici macar nu s-a facut o delimitare clara si o judecare a personajului pe un criteriu limpede (exemple: Nicu este un baiat nemaipomenit, ti-e mai mare dragul sa petreci cateva ceasuri cu el vs Nicu e un nesuferit, cand il vezi pe strada, travesezi si fugi!; Nicu e un audiofil rasat, ai ce invata de la el vs Nicu e un habarnist, nu stie cu ce se mananca sunetul; plus ca asculta numai muzica proasta, si o asculta si cu vata in urechi; Nicu a fost dintodeauna un user cuminte, cu un discurs argumentat si mereu politicos vs Nicu nu-i decat un scandalagiu certaret si intrigant, care mai si face reclama mascata unor firme si partide; Nicu este un moderator rabdator, amabil si echidistant vs Nicu a taiat si a spanzurat dupa cum a vrut pipota lui), ci s-a trecut la adunat un nesolicitat si neconcludent punctaj.

Omul s-a suparat (si-s convins ca, dupa parerea lui, supararea cu pricina este foarte intemeiata) si a decis sa renunte la functia de moderator - asta nu inseamna ca vrea sa-i aratati sustinere, nu inseamna ca vrea sa va vada ca va certati, nu inseamna decat ca nu mai vrea (poate ca numai declarativ, cine stie; sau poate a fost un puf de moment, si cand o sa-i treaca o sa ceara de la Vasile reinscaunarea) sa participe la ceva care, dupa parerea lui, este nedrept si discriminatoriu fata de ceva sau cineva.






Userii si moderatorii vin si pleaca, forumurile cresc si descresc (mai mult descresc; a cam apus vremea forumurilor), dar oamenii care au ceva de discutat or sa caute mereu parteneri de conversatie si or sa discute (si daca n-or sa gaseasca pe hi-fi.ro oamenii potriviti sau atmosfera propice, or sa mearga in alta parte; iar hi-fi.ro nu inseamna doar imposibilitatea de a tasta numele acelie firme, ci este o suma de useri si de moderatori si de subiecte si de maniere de abordare); pasiunile (pentru sunet, pentru scule, pentru muzica) unesc oamenii, pe cand prostia si rautatea (si, de nenumarate ori, simpla imaturitate, ori pripeala, ori orgoliile; tot niste "pasiuni", nu?) strica prieteniile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 10:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
ce importanta are daca, atunci cand vrei sa tastezi un nume de firma trebuie sa bagi niste stelute sau niste talpi?


Ba dimpotrivă, aș zice. Dacă bagi steluțe și tălpi e mult mai vizibilă :


*_* Hi_Fi Expert *_*


@cosminbro - dacă tu crezi că așa stau lucrurile, cum îți explici că threadul ăsta există, că nu ți-a șters nimeni posturile și încă mai ești aici ca să postezi



.... sau nu mai ești Rolling Eyes Laughing Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 10:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
... sau nu mai ești

cu cine vorbesti? nu suntem decat noi doi aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
Pagina 6 din 9

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community