FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Libertatea de exprimare - forumuri vs. forumuri
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 10:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz, Bibi s-a referit la cosminbro, nu la tine.
_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 10:52 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 11:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
Omul s-a suparat (si-s convins ca, dupa parerea lui, supararea cu pricina este foarte intemeiata) si a decis sa renunte la functia de moderator - asta nu inseamna ca vrea sa-i aratati sustinere, nu inseamna ca vrea sa va vada ca va certati, nu inseamna decat ca nu mai vrea (...) sa participe la ceva care, dupa parerea lui, este nedrept si discriminatoriu fata de ceva sau cineva.


Absolut corect Exclamation

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 11:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nicu, mi-ar fi placut sa te stiu in continuare moderatorul acestui forum.
Chiar daca tu esti de alta parere, eu tot imi scot palaria Exclamation

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 5:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cand este timpul sa se incheie ceva, se incheie. Fiecare este singur (la modul real, nu includ aci liantul care il poate inchega o prietenie, ca este altceva acest aspect in viatza) dar aspectul solitudinii ar fi foarte sanatos sa fie inteles cat mai repede, pentru ca dezamagirea intotdeauna va bate la usa, daca are in ce sa bata.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 6:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La inceputul topicului am citit un pasaj citat din regulament, care spunea ceva de genul : proprietarul forumului devine automat si proprietarul mesajelor. Intreb si eu: in acest caz, pe acest forum, sau pe www.elforum.ro (banuiesc ca are acelasi regulament), daca cineva destept scrie sau pune o poza, o schema inovatoare, pierde in mod automat dreptul de proprietate intelectuala asupra ceea ce a publicat ?

As mai avea cateva nelamuriri: ca moderator, ai acces la toata baza de date a forumului, inclusiv la mesageria privata ? daca da, ma bag eu moderator Twisted Evil Nicule, ti-ai salvat macar tot ce trebuia ? Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 7:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
ca moderator, ai acces la toata baza de date a forumului, inclusiv la mesageria privata ?

Nu, nici macar ca admin.

Ca sa accesezi mesajele private ale cuiva, e nevoie sa prestezi ceva potlogarie pe care numai un incepator naiv (presupusul user-tinta) n-ar recunoaste-o. Si tot un naiv ar scrie (pe canalele oferite de platforma forumului) ceva ce ar vrea el sa ramana cu-adevarat secret.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 8:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

greierasul a scris:
Intreb si eu: in acest caz, pe acest forum, sau pe www.elforum.ro (banuiesc ca are acelasi regulament), daca cineva destept scrie sau pune o poza, o schema inovatoare, pierde in mod automat dreptul de proprietate intelectuala asupra ceea ce a publicat ?


Da ! Le-ai cedat de bună voie de cînd te-ai înscris și ai acceptat condițiile. Discuția asta a mai avut loc demult (AdWiser). De aceea nu atașez nimic aici (nu că ar reprezenta cine știe ce valoare - din principiu) și prefer Photobucket.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 8:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu e clar dacă paragraful se referă la dreptul intelectual în general sau la afișarea unor chestii pe forum (cu mai mult timp în urmă mi-am șters conținutul mesajelor la fel ca și alți cîțiva, chestie ce a înfuriat conducerea și a scos butonul de edit).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 8:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bibi.audiofil a scris:
(cu mai mult timp în urmă mi-am șters conținutul mesajelor la fel ca și alți cîțiva, chestie ce a înfuriat conducerea și a scos butonul de edit).

Aha, deci tu esti unul din cei carora le datoram frustrarea pentru lipsa butonului 'edit'.

Laughing Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bibi.audiofil



Conectat la: 27 Ian 2010
Mesaje: 702
Locatie: București

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 8:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 9:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

greierasul a scris:

As mai avea cateva nelamuriri: ca moderator, ai acces la toata baza de date a forumului, inclusiv la mesageria privata ? daca da, ma bag eu moderator Twisted Evil Nicule, ti-ai salvat macar tot ce trebuia ? Wink


Am ras cu lacrimi ROFL

P.S. Cum ar fi sa fiu eu moderator ? Twisted Evil

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 9:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

greierasul a scris:

As mai avea cateva nelamuriri: ca moderator, ai acces la toata baza de date a forumului, inclusiv la mesageria privata ? daca da, ma bag eu moderator Twisted Evil Nicule, ti-ai salvat macar tot ce trebuia ? Wink


Am ras cu lacrimi ROFL

P.S. Cum ar fi sa fiu eu moderator ? Twisted Evil

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 9:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:

P.S. Cum ar fi sa fiu eu moderator ? Twisted Evil

Nasol.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 9:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
cosminbro a scris:

P.S. Cum ar fi sa fiu eu moderator ? Twisted Evil

Nasol.


Imi place ca esti sincer Mr. Green

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 9:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:
Imi place ca esti sincer Mr. Green
Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
Pagina 7 din 9

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community