FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Naim vs Accuphase, sau vesnicele aberatii inerente
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 2:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal a scris:

de asemenea comparatii m-am ferit, ca sa nu faca infarct proprietarii de accu. dar or sa vina si vremea lor, ca am mai facut comparatii intre accu si scule non-naim, si - chiar cum ziceti voi - m-a bufnit rasul!!!


Prietene, tu chiar vrei cu tot dinadinsul sa ii aduci mari deservicii - de business in special - lui Jack Exclamation
Asta trebuie sa fie un semnal de alarma, pe praful asta si asa e greu sa vinzi hi-fi si high-end.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 2:46 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
FM Acoustics



Conectat la: 20 Apr 2005
Mesaje: 405

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 2:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:
Deci ala care recunoaste valoarea sculelelor Accuphase si le incadreaza acolo unde merita, adica in crema audiofiliei, e om nebun. Ca un corolar, cei care isi cumpara sunt deci nebuni de legat.

ROFL

Ceea ce trebuia demonstrat s-a demonstrat deja. Sunteti (sper sa nu pana la urma) irecuperabil pierduti ! Twisted Evil


Ce trebuia demonstrat! Si ce trebuia ma rog demonstrat? Unde si ce s-a demonstrat ca sunt curios?

"Scula mea are valoare, ta na na! Si dusmanii ie invidiosi!" Cam la asta se reduce ce scrii tu.

Nici nu ma mira ca cunosti (iertata-mi fie cacofonia) manelisti, cred ca se ia, mentalitatea adica.

Am spus eu ca Accuphase n-ar face parte din "crema"?

Eu am vrut doar sa stiu pe ce te bazezi in afirmatii. Niste link-uri ar fi binevenite totusi...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 2:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Catalin, te superi pe TJ cand iti reaminteste din ce categorie face parte Naim-ul, adica Roksan, Arcam, Exposure, Creek, dar cam asta e adevarul!

Cand nu ai de ce sa te legi la E-560 spui ca nu face 10.000 euro la doar 30W, e 8900 euro la lista la nemti, si iti mai dau cateva exemple de amplifuri similare:

PassLabs INT 30 A (2x 30W clasa A) 7.500 euro
Vitus Audio SIA-025 (2 x 25W clasa A): 18.500 euro (apropo, ai auzit de firma asta?)
Audio Note Ongaku (2 x 25W) 95.000 $ (http://blog.stereophile.com/ces2009/ongaku_means_ecstasy/)

Toate niste tepe, ale naibi!

_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 2:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal a scris:

repet, ce simplu se twisteaza realitatea, cand tabara e "groasa"!
vreti PE BUNE, hai la un PE BUNE cu accu vs ARC, sau symphonic sau jadis, sau Naim.

oops! aici va fi buba cea mare! proba adevarului, care doare, ca orice adevar!


Jadis sau ARC le putem compara cu Audio Note daca vrei, lampa cu lampa ar fi corect si tranzistorat cu tranzistorat.

Sunt curios daca o parte dintre noi cei cu Accuphase ne-am da pe BAT sau Gryphon ce ai mai spune, dar sigur ai gasi ceva iar sa ne ataci...

_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 2:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

djradu2004 a scris:
Catalin, te superi pe TJ cand iti reaminteste din ce categorie face parte Naim-ul, adica Roksan, Arcam, Exposure, Creek, dar cam asta e adevarul!

Cand nu ai de ce sa te legi la E-560 spui ca nu face 10.000 euro la doar 30W, e 8900 euro la lista la nemti, si iti mai dau cateva exemple de amplifuri similare:

PassLabs INT 30 A (2x 30W clasa A) 7.500 euro
Vitus Audio SIA-025 (2 x 25W clasa A): 18.500 euro (apropo, ai auzit de firma asta?)
Audio Note Ongaku (2 x 25W) 95.000 $ (http://blog.stereophile.com/ces2009/ongaku_means_ecstasy/)

Toate niste tepe, ale naibi!


Trebuie sa te corectez: Roksan este peste Naim. Twisted Evil

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal a scris:
ai ascultat tu Cd555 de la naim si l-ai comparat cu sursa la care faci referire?
NU!
atunci, nu faci decat sa incurajezi o stare de spirit! si sa te aliniezi, ideologic, aceleiasi "echipe"...
QED.


Dar TU ai ascultat un Cd555 de la Naim comparativ cu Accuphase 800-801, de-ti permiti sa dai verdicte despre sculele Accuphase ?

NU - dar hai sa-i credem pe cuvant pe altii care nu dau 2 bani pe forumul nostru, pe dealerii de la noi si pe supararile noastre, ce zici?

"Accuphase's SACD transport DP-800 / DC-801 digital processor combo received from German Audio hifi-magazine all-time-highest 140 points for both CD and SACD re-production" Exclamation

Adica, cataline, "nec plus ultra" Cool

QED - daca mai era nevoie...

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
dar hai sa-i credem pe cuvant pe altii care nu dau 2 bani pe forumul nostru, pe dealerii de la noi si pe supararile noastre, ce zici?


bine spus, dar acum or sa se spuna ca sunt aia sunt platiti sa scrie rewievuri...

_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

djradu2004 a scris:

Sunt curios daca o parte dintre noi cei cu Accuphase ne-am da pe BAT sau Gryphon ce ai mai spune, dar sigur ai gasi ceva iar sa ne ataci...


Prin opozitie, te-ar umple de laude si aprecieri daca ti-ai lua.... Symphonic Line de exemplu Mr. Green

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TomJones a scris:
Citat:
dar hai sa-i credem pe cuvant pe altii care nu dau 2 bani pe forumul nostru, pe dealerii de la noi si pe supararile noastre, ce zici?


bine spus, dar acum or sa se spuna ca sunt aia sunt platiti sa scrie rewievuri...


si-ar taia singuri craca, pentru ca ar desfiinta automat si review-urile aferente sculelor pe care le ridica in slavi.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Sunt curios daca o parte dintre noi cei cu Accuphase ne-am da pe BAT



oooo, BAT VK-600 se l-as lua cu ochii inchisi pe acel monstru de 62kg.....l-am ascultat la un coleg forumist care nu scrie aici (robinson) si m-a uns pe suflet cum se auzea...

_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Apropos, Nicu, esti bun sa redenumesti titlul topicului ? Nu de alta, dar nu suporta o astfel de comparatie. Sau sa il muti la Pubela, acolo unde ii e locul.

Sau bag de seama ca e bine sa existe aici la Stereophile o "pubela" din asta, pentru ca din aceasta sectiune pleaca scandalurile ! Twisted Evil

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TomJones a scris:
Citat:
Sunt curios daca o parte dintre noi cei cu Accuphase ne-am da pe BAT



oooo, BAT VK-600 se l-as lua cu ochii inchisi pe acel monstru de 62kg.....l-am ascultat la un coleg forumist care nu scrie aici (robinson) si m-a uns pe suflet cum se auzea...


Da, dar pe urma sa ai grija sa nu accepti comparatii cu Naim, sa nu iasa sifonat B.A.T.-ul Very Happy

_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

probabil si genul de muzica ascultat mai contribuie in cazul lui cu ceva Twisted Evil
_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

djradu2004 a scris:
TomJones a scris:
Citat:
Sunt curios daca o parte dintre noi cei cu Accuphase ne-am da pe BAT



oooo, BAT VK-600 se l-as lua cu ochii inchisi pe acel monstru de 62kg.....l-am ascultat la un coleg forumist care nu scrie aici (robinson) si m-a uns pe suflet cum se auzea...


Da, dar pe urma sa ai grija sa nu accepti comparatii cu Naim, sa nu iasa sifonat B.A.T.-ul Very Happy


Nu are cum pentru ca este B.A.T.man ! Twisted Evil

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 10, 2010 3:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Gluma-i gluma dar e foarte rau sa devii fanatic de un brand, ajungi sa nu mai vezi nimic in jurul tau...
_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Urmatorul
Pagina 17 din 19

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community