FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Opinii System Fidelity SA-250

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Deathwish86



Conectat la: 01 Sep 2010
Mesaje: 16
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Sep 01, 2010 2:12 pm    Titlul subiectului: Opinii System Fidelity SA-250 Raspunde cu citat (quote)

Buna,
Sunt nou pe acest forum la fel ca si in domeniul hi-fi, experienta mea in acest domeniu este foarte restransa si nici nu merita mentionata. Dar sper ca, cu ajutorul vostru o sa iau decizia corecta Very Happy Sa nu mai lungim lucrurile, doresc sa-mi construiesc un sistem stereo care sa aiba ca sursa, cel putin pt moment, PC-ul. Placa de sunet este un din gama medie si anume Creative X-Fi Xtreme Gamer. Bugetul de care dispun nu este unul consistent deloc, 2000ron, dar totusi sper ca nu o sa fie misiune imposibila. Deci m-ar interesa un amplificator stereo si o pereche de boxe floorstandere, preferabil. Eu am pus ochii pe System Fidelity SA-250, recunosc, pentru faptul care are un aspect placut dar si un pret destul de mic. Am cautat review-uri pe net dar sunt foarte putine si nu mi-am putut forma o idee completa. Ca alternativa ar fii NAD c316beee care din cate am citit "it's a sure thing" dar e mai scump cu vreo 200ron. Deasemenea m-ar interesa si o recomandare de boxe(preferabil negre) care sa "mearga" cu ampliful.
Astept opiniile/sfaturile voastre!
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Sep 01, 2010 2:12 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 01, 2010 2:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

exista rubrica "ce sa cumpar?" pt acest tip de thread. la stereophile incercam sa dezbatem alte chestiuni...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mie Sep 01, 2010 2:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

NAD e sure thing la banii astia.
Niste Monitor Audio BX2 negre se gasesc la el.
Total ar fi sub 2000.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Deathwish86



Conectat la: 01 Sep 2010
Mesaje: 16
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Sep 01, 2010 2:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi cer scuze, rog un moderator sa-mi mute threadul la sectiunea indicata.
Totusi despre SA-250 nu stie nimeni nimic?
Boxe as prefera floorstandere chiar daca calitatea e mai slaba in target-ul de pret, nu am alta optiune de amplasare(raft,masa etc).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dani4utd
Vizitator





MesajTrimis: Mie Sep 01, 2010 10:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deathwish86 a scris:
Boxe as prefera floorstandere chiar daca calitatea e mai slaba in target-ul de pret, nu am alta optiune de amplasare(raft,masa etc).

Daca ai loc pentru boxe de tip floorstand ai si pentru bookshelf, pe standuri potrivite. Poate ar trebui sa mentionezi si suprafata camerei. Daca completezi si locatia in profil, poate primesti o invitatie la o auditie din partea unui forumist.
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community