FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
imperechere cu b&w 602s3

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
biggie



Conectat la: 17 Noi 2004
Mesaje: 380
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 06, 2010 12:55 pm    Titlul subiectului: imperechere cu b&w 602s3 Raspunde cu citat (quote)

Salve,

Am o pereche de boxe b&w 602s3 puse pe un modest (pt un audiofil) receiver denon pe care il folosesc si pt muzica (stereo) si pt filme (deocamdata tot stereo ca n-am restul de sateliti).
Vreau sa imi completez sistemul pt a face un 5.0 (nu vreau subwoofer, basul directat pe fata) si cum nu se mai fabrica modele din seria 600/601/602 m-am orientat catre piata de second hand. Problema e ca nu vinde nimeni cu anii asa ceva si nu sunt dispus sa astept prea mult o ocazie. Am pus si un anunt in acest sens aici pe forum.
Asadar va cer parerile legate despre alternative la imperecherea cu boxele actuale (noi sau second).

Pt centru se mai gaseste inca in magazine LCR60 S3 pe la 1200ron sau LCR600 S3 dar second (aici pe forum) la aceeasi bani insa este neagra iau boxele mele sunt Sorrento (light oak). Daca fac abstractie de culoare intrebarea e daca la boxele pe care le am merita sa iau 600-le (second) sau 60-ul nou.

Initial vroiam ca spatele sa fie identic cu fata in ideea de a asculta dublu stereo (quadrofonie) insa nu am ascultat nici un sistem de genu si nu stiu daca merita efortul financiar (pt filme sunt suficienti niste sateliti mai mici/ieftini).
Pentru spate ma gandeam la o pereche de monitor audio bronze BR2.

Practic variantele la care m-am gandit eu ar fi:

B&W DM602 S3 Sorrento - fatza (existente)
B&W LCR60 S3 Sorrento - centru (noua)
MonitorAudio BR2 Cherry Pearlescent (similar Sorrento) - spate

sau
B&W DM602 S3 Sorrento - fatza (existente)
B&W LCR600 S3 BLACK - centru (second)
MonitorAudio BR2 BLACK - spate

Evident, orice sfat e binevenit.


Bugetul pt centru+spate ar fi 2500ron (de preferat sa intre si un set de standuri pt spate).
Camera are 22m cu 2.6m inaltime.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Sep 06, 2010 12:55 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
pavlov



Conectat la: 27 Dec 2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun Dec 27, 2010 10:05 pm    Titlul subiectului: centru Raspunde cu citat (quote)

Avand in vedere ca difuzorul central este cel mai important element intr-un sistem sorround - te sfatuiesc sa gasesti un b&w htm7.
pe ebay am gasit la 400$ ... iar daca te intrebi daca merita? iti spun ca merita pe deplin- un difuzor excelent care se potriveste perfect cu b&w dm601 s3. Am avut aceste difuzoare dm601s3 si htm7... dar am trecut la vienna acoustics.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
biggie



Conectat la: 17 Noi 2004
Mesaje: 380
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 03, 2011 2:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pavlov, merci de raspuns!

Intre timp am cumparat chiar de aici de pe forum un LCR600 de care sunt multumit iar pe spate am niste floorstandere chinezesti de imprumut pana gasesc ceva decent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community