FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Intalnire membrii forumului - part II
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Unde doriti sa aiba loc intalnirea?
Musicbox - Calea Calarasi
18%
 18%  [ 4 ]
Gentleman Jack (The Jack) - Calea Grivitei
40%
 40%  [ 9 ]
Terasa Verona
22%
 22%  [ 5 ]
In alta parte imi place mai mult (specificati)
18%
 18%  [ 4 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 10:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domnujim a scris:
Beti o bere (ideal doua) si in memoria mea Preach

O sa ma sacrific eu...

Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 10:35 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 10:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
Hai cu ora... Pe la 16:00 e bine?


La ora 16:00 nu sunt in Bucuresti. Pe la 19, 20:00 cel mai sigur.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 10:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hai sa zicem 19:00, atunci. In cel mai rau caz, o sa avem o bere-doua avans, nimic dramatic sau de nerecuperat Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminbro



Conectat la: 02 Mai 2008
Mesaje: 1866
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci ramane la Gentleman's Jack.

Rog toti participantii sa confirme prezenta.

_________________
Vreți să știți dacă o țară este bine condusă și civilizată, atunci ascultați muzica acesteia. (Confucius)

Vand diverse: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=22633
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ahhh... tare mi-ar fi placut sa ajung si eu dar am o aniversare in familie de la care nu pot lipsi.
Urmatoarea intalnire promit sa nu o ratez!!!

_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 10:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cosminbro a scris:
Deci ramane la Gentleman's Jack.

La GJ la 19:00. Cheerleader
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 11:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incerc si eu sa ajung.
Imi puteti da niste puncte de reper sau , eventual, o adresa ?

Multumesc,

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 11:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Calea Grivitei 55.

N-am fost niciodata, dar am gasit o harta, din ce inteleg e intre intersectia cu Titulescu si Gara de Nord uite aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 11:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx a scris:
Calea Grivitei 55.

N-am fost niciodata, dar am gasit o harta, din ce inteleg e intre intersectia cu Titulescu si Gara de Nord uite aici


Multam

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 18, 2010 10:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ora 19 este cam dificila pentru mine, dar am sa incerc sa ajung... Very Happy
_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Sep 18, 2010 1:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dinica a scris:
Ora 19 este cam dificila pentru mine, dar am sa incerc sa ajung... Very Happy

Am incredere in tine. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 8:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am petrecut cateva ore intr-o atmosfera placuta si destinsa cu Alexx, EVO, Cosminbro si Dinica.
Ar fi fost grozav sa participe mai multi.
Personal sunt incantat de noile cunostiinte si recomand acest tip de reuniuni.

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 12:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-adevar, a fost o seara foarte placuta, cel putin din punctul meu de vedere.

Poate data viitoare voteaza mai putini si vin mai multi Very Happy Eventual chiar si persoana care propune locatia, sa nu mai bananaim pe strazi ca aseara Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 9:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Domnilor, iaca tocmai am aterizat si eu de la mare.
Pe de o parte regret ca n-am fost, pe de alta deloc - sper ca ma-ntelegeti, haha.
Promit sa fac tot posibilul ca pe urmatoarea sa nu o ratez.
Poate o repetam tot acolo weekendul asta daca ramane vremea omenoasa.
Ma bucur ca v-a placut in livada din Jack, chiar si fara ghid, e un loc de demult si frumos, cu muzici asemenea. Acolo se aduna ascultatorii de muzici vechi de ani multi (de la copii de la facultatea de Arte, care e la doi pasi pana la domni carunti si nostalgici Smile).

P.S. Alexx, sper ca ti-ai onorat promisiunea Beer Beer
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 19, 2010 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi pare rau ca doar am votat si nu am si participat, dar am avut ceva motive:
-nu cred ca stiu pe careva din cei prezenti(de fapt nu e motiv, ci mai degraba o observatie post-eveniment)
-n-am urmarit foarte atent thread-ul, dar mi s-a parut ca va fi mai mult o confruntare NAIM-ACCUPHASE, ceea ce pe mine nu ma intereseaza ABSOLUT DELOC, mai ales ca eu nu cred in judecarea sculelor pe brand-uri, ci individual, aparat cu aparat.
-intre orele 18 si 1 noaptea am participat cu niste amici la deschiderea(de fapt re-deschiderea) unui restaurant cu specific romanesc, unde am mancat AB-SO-LUT FA-BU-LOS, incredibil, nu credeam ca se mai poate manca in ziua de astazi asa bine!
Am inceput cu niste parjoale moldovenesti calde si pufoase, o nebunie, dupa care au venit "mizilicurile", toate facute "in house":tot soiul de muschiuleti, jamboane, sunci, bacon , pastrame din piept de rata si alte nebunii, toate cu gustul ACELA pe care nu l-am mai simtit de foarte multi (zeci de) ani. Fara NICI O LEGATURA cu ce cumpar de la Angst, Aldis si toate Cristim-urile de azi!Astea sunt niste glume triste!
In acelasi timp, au venit : zacusca (mai multe feluri, incredibil de gustoase), fasolea batuta, o nebunie, o salata de batog de peste cu un gust absolut unic, nu ma mai puteam opri ! Pate de casa in crusta de aluat, telemea grasa de bivolita, ceapa verde, ceapa rosie de apa, masline, rosii, salata, deja ma saturasem numai din antreuri si nu sunt sigur ca mi le amintesc pe toate!
Chifle mici de toate felurile(alba, neagra, integrala) abia scoase din cuptor si un vin rose Terra Romana au ajutat ca toate bunatatile astea sa se aseze frumos in stomac, pregatind locul pentru "artileria grea".
Tranzitia s-a facut cu un fel din care n-am mai mancat niciodata, desi am avut ocazia: supa din coada de bou: in niste boluri mici ne-au adus o supa condensata si foarte gustoasa, in care printre fideaua fina trona o bucata de coada de bou bine fiarta; nemaipomenita. Cei care mai mancasera au zis ca asta a fost cea mai buna, mie mi-a placut foarte mult, desi initial am avut o oarecare retinere.
Tot ca tranzitie au fost niste placinte cu un amestec de carne, praz si nu mai stiu ce, branza parca, servite cu iaurt cu ierburi aromate, poate cea mai interesanta si potrivita tranzitie intre antreuri si felul principal. Imi lasa si acum gura apa!
Felul principal a fost compus din : patricieni dupa retete originale de-ale lui Bacalbasa,n-am mai mancat niciodata asa ceva, o nebunie, carnaciori picanti gen Plescoi, dar mult mai gustosi decat "originalii", mai multe feluri de pastrame care se topeau in gura, niste sarmalute cu afumatura cica nemaipomenite (n-am mancat, ca explodam!), varza calita cu afumatura (la fel, n-am mancat, desi mirosea fantastic) si CEI MAI INCREDIBILI MICI mancati in ultimii (multi) ani, desi nu sunt convins ca am mancat vreodata ASA buni: zemosi(din carne tocata manual, cu satarul), dar bine facuti, destul de grosi si cu un formidabil gust de gratar de carbuni. Se pare ca cei de la restaurant sunt atat de rafinati si perfectionisti, ca pana si carbunii de gratar sunt facuti pentru ei din nu stiu ce lemn special...
Tot felul de fleici, fripturi si ceafa de porc la gratar, garnituri de cartofi prajiti, cartofi la cuptor, o formidabila iahnie de fasole, tot felul de legume la gratar sau cuptor si niste castraveciori murati in saramura, o nebunie.
Si finis coronat opus pe care l-am asteptat toata seara: desertul, o prajitura de lamaie cu inghetata de lamaie deasupra, un cheesecake nemaipomenit (am capatat reteta!) , o prajitura de ciocolata cu alune si o mousse au chocolat formidabila au incheiat o nemaipomenita masa, nicaieri in lume n-am mancat atatea lucruri TOATE minunate ( si credeti-ma, am mancat in multe restaurante, pe vreo patru continente, inclusiv "instelate" de Michelin ) !
Nu sunt un gurmand, mananc rareori asa mult ca acum, incerc sa nu maninc prea mult si IN NICI UN CAZ asa de tarziu si atat de copios, dar nu m-am putut abtine! Nu sunt prieten cu patronul restaurantlui, nu vreau sa-i fac reclama (de altfel nici n-o sa-i dau numele) vreau insa sa ma credeti ca n-am irosit de pomana timpul alocat intalnirii audiofile.
De altfel, am scris toate astea tocmai pentru ca mi-a venit o idee: ar fi interesant de organizat o intalnire audiofila intr-o incapere separata(aseara am stat la terasa, vremea a fost splendida , dar am vizitat si restaurantul, unde am identificat niste separeuri numai bune de niste auditii si degustari , feriti de ochii non-audiofili), unde sa putem instala niste scule de test(nu stiu daca sunt si ei de acord, trebuie vorbit) si unde sa putem imbina placutul (auditiv) cu placutul (culinar).
Inainte de asta insa trebuie sa ma lamuresc cu preturile, sa vedem daca nu ne costa o masa cat o pereche de boxe bune(masa de aseara a fost din partea casei Rolling Eyes ), ramane de vazut, o sa ma duc sa verific in perioada urmatoare PE VIU, mai ales ca toate ingredientele sunt de la producatori de elita, nimic nu este de la supermarket sau piata , totul este cumparat de la crescatori de vite/porci/pasari crescute traditional, la curte, la aer si cu mancare naturala, nu concentrate si alte prostii si asta s-a vazut, credeti-ma. A, uitasem, inainte de desert am primit niste coque au vin fabulos, practic erau niste vase ceramice in care erau cate o pulpa de pui cu ceva legume ,date la cuptor si fierte in vin pana ajung sa se topesca EFECTIV in gura, ceva ce n-am mancat niciodata .
Va tin la curent, eu am mai organizat o asemenea intalnire (pe un alt forum) si stiu deja unde am gresit de n-a fost pe placul tuturor. Din pacate, neavand niste scule sub ochi, toata seara am batut campii cu ABSOLUT toate subiectele posibile, fara sa fi ajuns la vreo concluzie in vreun domeniu(nici nu se putea, de altfel si nici nu ne-am propus asa ceva), dar cred ca ar fi interesanta o intalnire cu tema de genul: CD versus vinyl sau orice alta tema care sa poata fi abordata intr-un timp limitat, in paralel cu degustari de diverse bunatati. Drept e ca nu poti face mare branza de audiofilie intr-o seara , printre sarmalute, dar daca am putea gasi un loc potrivit, am putea permanentiza genul asta de intalniri si poate ca, usor-usor incepem sa mai lamurim cate o dilema si sa ne simtim si bine. Ideal ar fi sa gasim un patron de crasma audiofil, dar eu nu stiu nici unul.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community