FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare amplificator zdravan
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 10:44 am    Titlul subiectului: Recomandare amplificator zdravan Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua, vrea sa achizitionez un amplificator cat mai puternic posibil si plin de bass http://forum.poweraudio.ro/viewtopic.php?t=3665 cam pana in 10-11 milioane, preferabil nou. Ce imi recomandati? boxele vor avea 4 ohmi. Camera 40 mp. Aplicatii: Bubuiala matinala, inainte de liceu; chefuri mici (ft rare daca nu inexistente); ascultat muzica la volume destul de mari.

Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 10:44 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 10:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Personal nu stiu nimic nou in banii astia care sa duca bine boxe pe 4 Ohm in camera mare dar as cauta Harman Kardon HK-680 / HK - 690 second hand.
_________________
Stereo: Squeezebox Touch, CA DacMagic, HK-990, Kef iQ7
Multicanal: Oppo BDP-83, NAD T765-HD, HK-990, Kef iQ7 + iQ3 + iQ6c + PSW2500
Cabluri: Digital - Chord Signature SPDIF; Analog - Chord Chorus XLR, Chord Chorus MK1; Boxe - Chord Epic Super Twin, QED Silver Anniversary XT
Control: Squeezebox Controller, Logitech Harmony One
Muzica: http://www.last.fm/user/ttsto/library
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 11:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=26147

Iti recomand cu cea mai mare caldura Exclamation
La pret va mai intelegeti voi...

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kurupt



Conectat la: 15 Aug 2003
Mesaje: 356
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 4:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca vrei putere de ce nu cumperi ceva amplif pt PA?
_________________
/// Alpine 9855R - Audison LRX 1.400 - Audison LRX 4.5 - U-dimension JR comp - JL Audio 12W7
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 4:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nicu_martin a scris:
La pret va mai intelegeti voi...

De la 1200 euro la sub 1200 ron destul de greu sa se inteleaga...

Probabil ceva pro ar fi solutia cea mai buna, la banii aia amplificatoarele hi-fi sunt extrem de entry si stau prost la putere bruta.

_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
clannad



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 132
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 4:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

HK680: ultimul mohican facut in japonia de harman kardon

vezi tnt-audio la review.

stiu ce vb. e imbatabil la ceea ce vrei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
clannad



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 132
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 4:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nota bene: atentie la volum iti va zbura boxele; e capabil de peakuri de 70A; control total al boxelor, dinamica americana
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 7:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pro...nu prea se mai fac AB ampurile pro...au aparut statiile astea clasa G, D, H doamne iarta-ma ce mai sunt, care nu cred ca suna atat de bine...Putere bruta nu o vreau ca sa o folosesc pe toata, doar sa dau 60% volum din statie fara sa o supere asta. Ce ziceti de asa ceva http://www.musicdepo.ro/product/26/1565540 ?
clannad daca imi poti explica putin ce vrei sa spus ar fi perfect. Producatorii (p.audio) zic ca un difuzor din asta are 200W ... nu stiu ce watti sunt aia, probabil muzica compresata, nu dinamica de cd audio.

tata a vazut asta intamplator la un magazin si m-a intrebat cum e dar eu nu stiu daca e buna sau nu http://www.o firma.ro/produse/Amplificatoare_HiFi/Denon/PMA-510AE/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
clannad



Conectat la: 02 Noi 2004
Mesaje: 132
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 9:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

uite linkul cu un review adevarat:

http://tnt-audio.com/ampli/hk680_e.html

eu am luat acest amplificator din germania de pe ebay, se comporta exact la fel ca in review, am si purtat corespondenta cu autorul recenziei.

este cel mai bun amplificator integrat al harman kardon si este ultimul manufacturat in japonia asa cum se faceau amplifurile odata....

il am si acum pt chefuri si putere fara sfarsit, nu exista boxa sa n'o ingenunchieze datorita curentului maxim de 70A pe care'l poate debita.

am trecut pe symphonic line acum, dar HK-ul ramane cu mine ca al doilea amplif fara regret...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 9:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu la banii astia as cumpara un Pioneer A-757 sau A-777.
Bafta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 9:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu ti-as recomanda un onkyo sau harman kardon....gasesti destule sh pe net.....

ce pot eu sa-ti recomand cu caldura ..sunt amplificatoarele onkyo (eu unu sunt fan)


la banii aia iti iei un amplificator stereo Onkyo Integra A-8850 fara probleme.


ti-am zis..eu unul sunt fan Onkyo...si la cate exista pe piata ai sigur ocazia sa auzi un "frate mai mic sau mai mare" prin oras la tine.


bafta la cautari!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 11:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai eu sunt din bucuresti...ar fi fost bine sa fie nou Smile . De asa ceva ce ziceti http://www.musicdepo.ro/product/26/1565540 Smile) sau voi audiofilii nu suportati sa vedeti asa ceva?
o sa caut ceva onkyo.

Integra a-9155 cum e?


Ultima modificare efectuata de catre petru2ioan la Joi Sep 16, 2010 11:10 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bacanutinu2



Conectat la: 26 Noi 2008
Mesaje: 30

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 11:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am eu un Pioneer 757Mk2,dar care nu are 3 capacele(butoane) care vin pe potentiometre(cel de pe volum este).Le poti(sau le pot eu rezolva) la strung.Nu a fost reparat niciodata.Arata destul de bine,in afara de problema de mai sus.Poate sa conduca boxe cu SPL mic cu mare usurinta.Are rezerve uriase de putere si este foarte bun dupa parerea mea pt ce vrei tu sa-l folosesti.Are vreo 20 Kg daca nu ma insel.Il pot da asa cum este cu 7.5 milioane,pret fix.Stima.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 11:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu prea vreau sa cumpar ceva sh Smile, asa ca mai intai ma uit la astea noi ce pot sa gasesc. Eventual dupa poate ma gandesc si la ceva sh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Joi Sep 16, 2010 11:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

petru2ioan a scris:
pai eu sunt din bucuresti...ar fi fost bine sa fie nou Smile . De asa ceva ce ziceti http://www.musicdepo.ro/product/26/1565540 Smile) sau voi audiofilii nu suportati sa vedeti asa ceva?
o sa caut ceva onkyo.

Integra a-9155 cum e?


cu atat mai bine ca esti din bucuresti.....ai sansa sa probezi o gramada inainte.

crede-ma..si daca e sh...daca ai rabdare si cauti pe aici....o sa gasesti o gramada de lucruri bune...si impecabile ca si aspect.
eu cel putin am vazut o gramada pe aici.

ti-am zis, ai avantaj ca esti din bucuresti si pe langa vazut,inspectat etc, ai sansa sa le si auzi pe boxele proprietarului (sau ale tale)

cat despre onkyo-ul a-9155...este fabulos.
iti las un link de pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=GxbTof_nhrQ
(poti sa cauti si tu...doar bagi numele aparatului sau dai "onkyo 50-th anniversary "..si sunt cam 3 filmulete cu aparatul in functiune..eu unul am fost placut impresionat)


bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 1 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community