FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Laika

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2010 1:06 am    Titlul subiectului: Laika Raspunde cu citat (quote)

Trupa electro trip-hop. Sunt prin preajma de peste 15 ani, insa i-am descoperit foarte recent Embarassed

Suna superb, IMHO. Pentru cei care nu au avut de-a face, dar le place genul, merita cu siguranta o auditie.

Pentru moment ascult "Silver Apples Of The Moon", dar mai am cateva albume aliniate in continuare Cool

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Sep 20, 2010 1:06 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Mie Sep 22, 2010 9:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie imi place foarte mult Laika. Sa iti raspunnd doar eu, dintre sute de forumisti la acest topic, consider ca este cel putin ''ciudat''. Ce consideratzie crezi ca as avea eu fatza de un dealear de scule audio care vrea sa imi vanda ceva si imi sugereaza ''suspine & harmony'' si incearca sa ma ''dreseze''?
ZERO.
Eu nu am cu cine vorbi in acest spatziu ''eteric'' si in final ma bucur ca este asa cum m-am temut (prematur si degeaba) ca va fi....
Bla, bla, bla, bala....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kosminp



Conectat la: 03 Mai 2010
Mesaje: 6
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 22, 2010 10:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

suna bine, si Sounds of the Satellites e una album care merita ascultat, daca iti place genul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 22, 2010 11:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

kaav a scris:
Mie imi place foarte mult Laika. Sa iti raspunnd doar eu, dintre sute de forumisti la acest topic, consider ca este cel putin ''ciudat''.

Ei, poate ca nu e chiar atat de tragic. De exemplu, asa cum am spus si mai sus, eu nu am auzit pana acum de ei, cu toate ca ma preocupa muzica in general si cea electronica poate in chiar mai mare masura decat altele. Sa le dam sansa si altora sa-l asculte, asta era scopul postului Wink

kaav a scris:
Ce consideratzie crezi ca as avea eu fatza de un dealear de scule audio care vrea sa imi vanda ceva si imi sugereaza ''suspine & harmony'' si incearca sa ma ''dreseze''?

Un dealer serios te lasa sa pui ce vrei tu, cred eu. Daca iti pune fecioara cu lauta, intr-adevar e o problema, ori cu el, ori cu sculele ce le vinde. Daca are suficienta competenta, iti recomanda sculele care se potrivesc cel mai bine cu muzica ce-ai adus-o.

kaav a scris:
Eu nu am cu cine vorbi in acest spatziu ''eteric''

Hei, pai eu tocmai ce ziceam ca ai vazut ca ai cu cine vorbi. Stai sa mai scotocesc prin arhiva, s-ar putea sa mai fie si altele de interes, pur si simplu m-am entuziasmat mai mult acum, dar sunt multe care mi se par remarcabile prin colectia mea. Nu ca ar fi meritul meu ca sunt remarcabile, dar e pacat daca tot le am sa nu le amintesc. Cool

kosminp a scris:
Sounds of the Satellites e una album care merita ascultat

Era urmatorul la rand, intre timp l-am ascultat. Bun, foarte bun Thumb Up
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kosminp



Conectat la: 03 Mai 2010
Mesaje: 6
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 23, 2010 10:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

prin zona industrial e un album recent care imi place foarte mult, scos de In Strict Confidence, La Parade Monstrueuse. Nu sunt foarte cunoscuti si nici foarte promovati, dar albumul asta suna foarte bine. Si artwork-ul este la inaltime Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Joi Sep 23, 2010 5:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alexx, am exagerat in ce am spus si recunosc asta. Sunt impulsiv in calmul meu si nu reflectez in mod deosebit la ce spun pe moment, nu imi fac niciodata ciorne care sa le modific la ce am de spus ca sa arate ca iesite de la coafor si la care sa reflectez mai ''tarziu''daca trebuie. Asta este... (nu spun asta celor care citesc, daca citesc acest topic, ci tie, pentru ca tu ai raspuns...)

Andrea Parker - ''Kiss My Arp''
Lali Puna - ''Scary World Theory''
Smoke City - ''Flying Away''
Múm - ''Please Smile My Noise Bleed''
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kerio



Conectat la: 18 Mai 2006
Mesaje: 318
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Joi Sep 23, 2010 6:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am ascultat si eu cateva piese pe Youtube.
Interesant intr-adevar!

Un amestec care ma trimite cu gandul la Tricky cu ceva influente Bjork/PJ Harvey si ceva condiment ambient.

Oricum,destul de dark! Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alexx



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 1116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 26, 2010 3:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kerio a scris:

Un amestec care ma trimite cu gandul la Tricky cu ceva influente Bjork/PJ Harvey si ceva condiment ambient.

Oricum,destul de dark! Shocked

Este, da. Dar mai interesant, cu mai mult ritm si mai putin dark decat Portishead. "Sound of the Satellites" parca e mai usor. In tot cazul, la fel ca orice alta muzica, daca o asculti in conditii bune, suna mai bine (adica nu pe youtube)Wink

kaav a scris:
Smoke City - ''Flying Away''

Ooo, da. Super album. Mi-a trebuit multa vreme sa il gasesc, dar merita.

O sa caut si restul, sunt sigur ca sunt interesante.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community