FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
PROGRAM PT EDITARE MELODII

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 11:05 am    Titlul subiectului: PROGRAM PT EDITARE MELODII Raspunde cu citat (quote)

in cazul in care nu postez unde trebuie imi cer scuze de acuma si rog sa fie mutat unde trebuie.

revenind...ma intereseaza un program care sa faca urmatoarea chestie.

in winamp de exp ascult cu crossfader de 10 secunde.si cand inregistrez pe caseta apare totul dintr-o bucata..fara pauze si melodiile normal sunt legate intre ele.

vreau un program care sa faca asa ceva.sa pot sa fac un mp3 de exp de 30 de melodii legate una de alta prin procedeul enumerat mai sus.

cum nu ma pricep si nu vreau sa incep vreo cariera de dj ...precizez de acuma ca vreau doar pt satisfactia mea sa fac lucrurile astea.
asta ca sa nu ma trezesc cu replici mai "acide" sau sa mi se puna vre-un program foarte complicat..specific doar oamenilor cu experienta.


Multumesc anticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 11:05 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 11:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai cred ca orice program de editat sunet - eu folosesc cool edit pro 2 (cunoscut, de ceva ani incoace, drept adobe audition), pentru ca m-am obisnuit cu el si pentru ca nu e nevoie de mai mult.

Principala slujba pe care mi-o face este sa-mi uneasca toate piesele dintr-un album, asa incat albumul intreg devine un fisier unic (in urma cu 4-5 ani aveam nevoie de asa ceva pentru playerele care nu acceptau decat un numar insuficient de piese intr-o lista).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mrc



Conectat la: 09 Sep 2007
Mesaje: 22
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 11:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cool edit poate fi putin complicat daca nu ai mai folosit. poti incerca si rograme pt dj gen traktor si de ce nu, sa inregistrezi direct din winamp cu un alt soft sau, de ce nu, direct pe caseta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mrc a scris:
... poate fi putin complicat daca nu ai mai ...

Toate au in inceput; nici nu vreau sa ma gandesc la cat de greu este sa prestezi ceva chirurgie pe inima (sau pe creierul, sau pe alt organ vital) unei fiinte vii, si la cat de multe ai de invatat si exersat pana cand sa-ti iei inima (pe a ta) in dinti si sa "incerci".

(CEP nu e chiar greoi, serios; nu te pune nimeni sa scoti toata zeama din el, ajunge "sa-ti faci treaba")
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 12:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mrc a scris:
cool edit poate fi putin complicat daca nu ai mai folosit. poti incerca si rograme pt dj gen traktor si de ce nu, sa inregistrezi direct din winamp cu un alt soft sau, de ce nu, direct pe caseta.



pe caseta am tras deja...dar mai mult pt mine.
vreau sa trag pe un cd pt ca na...nu ai la orice petrecere un calculator pe langa tine, si decat sa ma car cu deck-u dupa mine Very Happy...mai bine iau cd-u.


merci frumos de sfaturi...o sa caut pe net si mai astept propuneri..si in final vad eu la ce ma opresc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 12:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:

Principala slujba pe care mi-o face este sa-mi uneasca toate piesele dintr-un album, asa incat albumul intreg devine un fisier unic (in urma cu 4-5 ani aveam nevoie de asa ceva pentru playerele care nu acceptau decat un numar insuficient de piese intr-o lista).



asta vreau sa fac si eu....sa fie un fisier continuu ..dintr-o bucata Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2010 8:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ii multumesc lui szacaz pt ajutorul oferit si pt recomandarea programului...
l-am luat l-am instalat si mi-am facut treaa cu el...

micile probleme pt care l-am "batut la cap" la inceput se datorau faptului ca luasem un demo..dupa aia am luat versiunea full si mi-a mers totul.

inca o data multumesc pt pareri si sfaturi!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community