FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Dupa ce m-am hotarit ce sa cumpar-nu se mai fabrica .

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 11:26 am    Titlul subiectului: Dupa ce m-am hotarit ce sa cumpar-nu se mai fabrica . Raspunde cu citat (quote)

Salutam,

Este adevarat ca m-am gindit cam 2 luni , pina m-am hotarit . Ma hotarisem la BR5 . Luni , cind am dat telefoane , surpriza ; nu se mai fabrica si ultima pereche din stoc s-a vindut vineri .

E asta este ; am patit ca ala cu taurul comunal. Acuma trebuie sa o iau de la inceput .

Mi s-a sugerat sa ma intrept catre variante apropiate , adica M4 sau BX5.
Am studiat cite ceva si am constatat :
-M4 nu se afla in oferta europeana ??? ; nu m-am lamurit cum au basul , cite camere , frecventele de acord , etc
-BX5 , mi se par mai urite , au driverele capsulate fara posibilitate de a fi desfacute ,
-ambele au picioare de sustine urite si nu prea se stie cum se aud.

Poate stiti voi ceva mai multe amanunte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 11:26 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Cosmin_C



Conectat la: 04 Noi 2004
Mesaje: 2023
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 11:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite aici niste detalii despre cum suna noua serie BX...
http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=26544
Monitor M sunt exact vechile Bronze pe care eu personal nu le aveam deloc la suflet dar gusturile difera asa ca... iar BR mi s-au parut un pas in fata prea mic fata de Bronze clasic, in schimb BX pare sa fie un pas ceva mai mare in directia buna.

Nu-ti place cum arata BX? Sper ca nu ai de gand sa-ti cumperi boxele dupa cum arata in poze. Shocked

_________________
Arguing on the internet is like running in the special olympics - even if you win, you're still retarded.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
mariusantonio



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 70
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai le iei sa le asculti , sau sa le f....i? Naughty Trink
_________________
Luxman L , Marantz PM, Denon DCD , Sony CDP, Supra , Wharfedale .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pacifica



Conectat la: 26 Iun 2010
Mesaje: 10
Locatie: resita

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 9:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am eu de vanzare o pereche. Ca noi, max. 50 ore auditie cumparate din Olanda. 1300Ron.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 10:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

-chestiunea cu aspectul ; asemenea piese , in mod normal stau in sufragerie , in un spatiu in care in mod curent sint posibilitati de auditie , in care exista acces pentru un numar de oameni . Din timpul total , poate sa functioneze 10-15% . in rest fac parte din mobilierul ambient . Deci , boxele au si functie estetica si de functionalitate . Daca ar fi dupa estetica , as cumpara Yamaha 555 .
-resita este cam departe de galati... cum sa le cumpar ?
-BX5 ; de sint mai scumpe ? de ce au driverele capsulate ? de ce nu mai au picioare ? de ce au fost rotunjite peste tot unde s-a nimerit la aspect ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
pacifica



Conectat la: 26 Iun 2010
Mesaje: 10
Locatie: resita

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 10:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai cred ca pot sa le trimit. Am ambalajele originale insa habar n-am cat costa. Daca va intereseaza am sa intreb cat costa. Cu plata e simplu, se poate face prin transfer bancar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hspinache



Conectat la: 22 Oct 2007
Mesaje: 390
Locatie: Galati

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 10:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu stiu ca le poti trimite ; dar tu ce ai face tu in locul meu ? ai cumpara asa ceva fara sa vezi , sa asculti , in conditiile de sh ? e greu sa cumperi si cind beneficiezi de legislatia actuala de cumparare on-line .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community