FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Priza Schuko
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2010 7:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Marca Tenpo de la "moldovenii din piete" este turceasca, cu nimic mai buna

O sa te rog sa ma crezi ca n-am niciun interes (nu-s moldovean bazargiu, nu-s furnizor, nu-s producator, nu-s distribuitor) sa laud prizele astea, insa eu n-am gasit de cumparat ceva mai fiabil (si m-am uitat si pe la scumpaciunile "de firma").

Si daca o fi turceasca, o fi din alta categorie decat prostiile obisnuite (nu stiu ce ai enumerat tu acolo, ca nu le cunosc) cu auriu si cu ceramica sfaramicioasa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Oct 12, 2010 7:07 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
tibian



Conectat la: 10 Sep 2009
Mesaje: 26
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2010 1:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca produsele Berker. Am cumparat gama S1 si sunt foarte bune din punct de vedere al contactelor . In plus, sunt si configurabile. Timp de doi ani, una din prize a fost "chinuita" zilnic si este ca noua.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2010 1:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc de sugestie, unde se pot gasi in Bucuresti?
_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tibian



Conectat la: 10 Sep 2009
Mesaje: 26
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2010 2:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Le-am luat in 2007 de la un distribuitor de pe bulevardul Basarabia, nr. 250, in sectorul 3. Nu stiu daca am voie sa dau numele ei aici.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2010 2:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi poti lasa numele pe MP, desi au trecut 3 ani de-atunci...eu n-am gasit vreun distribuitor oficial in Romania, uitandu-ma pe site-ul lor.
_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2010 9:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O varianta audiofila ca sa zic asa, poate fi Priză Schuko Furutech FP-SWS, costa din cate stiu 60 euro/buc

un link cu specificatii si alte produse similare :
http://www.venhaus1.com/VH_Audio_Test.html

_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2010 11:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Faina (ca sa ma incadrez in tendinta: pretul ala face toti banii)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanvrs



Conectat la: 24 Aug 2009
Mesaje: 466
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2010 11:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca vrei sa fii in trend ar fi trebuit sa spui produsul ala face toti banii
_________________
Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare.
Anunturi de Publicitate !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MariusO



Conectat la: 14 Sep 2004
Mesaje: 1141
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2010 11:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

M-am uitat mai demult si in directia aceasta, am vazut ca Oyaide si Furutech au in oferta niste prize "audiofile". Eu aveam insa nevoie de cel putin o priza dubla, si desi Furutech am vazut ca avea in oferta asa ceva, pe site, in Romania nu pot fi vazute cum sunt lucrate (cel putin nu stiu eu un loc in Bucuresti), iar "specificatiile" nu m-au convins sa risc o suma de 10 ori mai mare fata de o priza decenta Smile

Dupa o analiza atenta (a se citi prize desfacute Very Happy ) prin magazine, am optat intr-un final pentru o pereche de prize duble Legrand, fabricate in Franta,achizitionate din Bricostore. Motivul alegerii a fost o lucratura foarte buna a clemelor interioare (tablite otelite securizate cu o clema la baza, care sa permita un contact foarte ferm pe pinii stecker-ului), faptul ca prinderea cablului de curent din perete se face mecanic, cu strangere pe surub (un avantaj daca se doreste la un moment dat priza, dat fiind ca fata de tipul cu strangere tip "crocodil" nu exista riscul smulgerii din perete a cablului), si nu in ultimul rand un pret decent, de 25 RON per priza dubla.

Variante relativ asemanatoare dpdv calitativ ofera si Schneider. Celelalte firme, Gewiss, Vimar si Relee Medias, fie nu ofera prindere pe surub a cablului de alimentare, fie clemele interioare sunt nealiniate (Relee Medias), nepermitand un contact ferm.Din pacate Berker nu mai este distribuit in Bucuresti, asadar nu am avut ocazia sa vad cum sunt lucrate.

Multumesc tuturor pentru sugestii si ajutor!

_________________
Intotdeauna e loc si de mai bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community