FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Apel pentru un catel :)
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 2:22 pm    Titlul subiectului: Apel pentru un catel :) Raspunde cu citat (quote)

La rugamintea unei organizatii de protectie a animalelor imi permit sa supun atentiei celor din Bucuresti o situatie destul de nasoala:

de vreo patru zile prin Piata Romana / Amzei rataceste un catel pierdut, care poarta si botnita = nu poate manca, nu se poate apara in caz de atac etc.

Poza si datele de contact sunt in imagine.

In plus, in seara asta la ora 6 jumate, la coloane in Romana se va strange un "hunting party" care sa ajute la gasirea si prinderea lui, pentru a fi dus la un cabinet veterinar.
Se pare ca este asteptata orice persoana doritoare sa se implice.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 2:22 pm    Titlul subiectului: Mitica




Poza & contact.jpg
 Description:
 Filesize:  43.57 KB
 Viewed:  214 Time(s)

Poza & contact.jpg


Sus
felixx



Conectat la: 17 Iul 2005
Mesaje: 1179
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 2:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa ne spui rezultatul cu detalii amanuntite....sau macar mie.
Merci.

_________________
"I'm glad I can build my own mistakes."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 4:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dat fiind ca "la coloane in Romana" este putin cam vag, m-am mai interesat:
organizatorii vor avea in mana afisul de mai sus pentru ca cei ce vor sa participe sa ii poata recunoaste, daca am inteles bine, locatia va fi "coltul" coloanelor, intersectia Dacia / Magheru.
Se va astepta de la 6 pana la 6.15

O sa revin deseara cu amanunte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
fluffy38



Conectat la: 04 Iun 2006
Mesaje: 789
Locatie: Lugoj

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 4:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laudabila intiativa ta,domnujim,sincerele mele felicitari,daca as fi din Bucuresti as participa sigur.

Insa,nu stiu de ce suna asa de urat expresia "hunting party"....cel putin pentru mine Confused Ca sa fiu mai explicit,mai degraba "party" decat "hunting".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 6:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In cazul in care mai exista doritori sa ofere o mana de ajutor acestea sunt asteptati la Pt. Romana.
Numarul de telefon al lui Jim este 0721427018.

Jim va multumeste anticipat pentru ajutor! Smile

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 7:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitari, Jim, pentru initiativa !
_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
akaiofil



Conectat la: 12 Iul 2007
Mesaje: 592

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 8:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fluffy38 a scris:
Laudabila intiativa ta,domnujim,sincerele mele felicitari,daca as fi din Bucuresti as participa sigur.

Insa,nu stiu de ce suna asa de urat expresia "hunting party"....cel putin pentru mine Confused Ca sa fiu mai explicit,mai degraba "party" decat "hunting".


party are si sensul de echipa, grup. banuiesc ca l-ai interpretat (lingvistic corect) ca si petrecere si de aia suna aiurea. daca ma insel, scuze de "corectie" Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 9:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru gandurile bune.

Din pacate catelul nu a fost gasit.
Ma rog a fost si un numar destul de redus de oameni, zona foarte vasta.
Si nici cel mai favorabil moment - in mod normal, pe ploaie cateii se ascund si ei ca tot omul.

Dat fiind ca situatia este totusi tragica, imi permit sa va rog sa raspanditi vorba, impreuna cu primul numar de telefon.
Ideal ar fi ca persoana care il localizeaza sa stea cu el sau sa il urmareasca pana la sosirea ambulantei de la Speed Vet, fiindca altfel se poate pierde iarasi foarte usor.
Stiu ca e greu, cata vreme suntem mai toti grabiti si concentrati pe tot soiul de chestii, dar poate se intampla ceva ...

Asta e singura lui sansa, ca un numar cat mai mare de oameni sa stie de el si sa stie ce sa faca daca il vad. Cautarea punctuala in grupuri mici are sanse minime.

(daca va fi gasit, garantez ca i se va gasi si o casa. exista chiar si un dresor care ofera dresaj gratuit pentru catei comunitari adoptati Smile ).

Insa nu a fost totul in zadar.
In timp ce bantuiam cu sotia mea undeva prin spate la Gradina Icoanei am fost acosati brutal, de pe un gard, de un matzoi negru, cu ochi galbeni care miorlaia in ploaie pe varful gardului. Casa parea parasita. El slabut si cu blana cam busita. Pare maidanez pur-sange.
O blandete incredibila si dat fiind ca paraia intens si nu se satura de mangaieri l-am bagat la piept si am mai defilat asa cu el vreo jumate de ora prin oras in cautarea catelului.
Acum e deparazitat intern si extern, miercuri face primul vaccin si momentan doarme la noi in baie Very Happy
(conform evaluarii veterinarului se pare ca are in jur de 6 luni)
Poze mai tarziu cand se trezeste individul Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mihailll



Conectat la: 18 Mar 2005
Mesaje: 227
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 10:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sincere Felicitari
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 10:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

News flash:
cautarile vor continua si maine, incepand de la ora 12.00

Vor fi coordonate de catre o persoana pe nume Oana - 0766.741.899
La orice ora dupa 12.00, orice persoana doritoare sa participe o poate suna, pentru ca aceasta sa le spuna in ce zone se desfasoara cautarile si de catre cate persoane (ca sa se evite suprapunerile excesive).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 19, 2010 12:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si acum prima reprezentatie in public a motanelului Manole Very Happy
Momentan cam slabut dar ditamai pisicoshenia.
(se aude paraitul de la un metru si intra in priza de cum te vede cu ochi inchisi si paraiala la maxim)
Desi aseara a vazut prima oara o litiera cu nisip, a si invatat sa o foloseasca la maxim!

Dat fiind ca noi suntem deja dotati cu 5 potai si 2 matze nu prea avem cum sa il pastram definitiv.
Asa ca orice doritor isi poate upgrada sistemul cu cel putin o clasa, gratie acestui matzoi Laughing
(daca sunt doritori imi pot scrie sau ma pot suna la numarul de mai sus)



Manole1.JPG
 Description:
 Filesize:  199.13 KB
 Viewed:  148 Time(s)

Manole1.JPG



Manole2.JPG
 Description:
 Filesize:  231.82 KB
 Viewed:  140 Time(s)

Manole2.JPG



Manole3.JPG
 Description:
 Filesize:  176.88 KB
 Viewed:  135 Time(s)

Manole3.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 19, 2010 1:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Catelul se pare ca tocmai a fost vazut pe Iancu de Hunedoara, aparent in fata spitalului Grigore Alexandrescu. 2 persoane se indreapta spre locatie iar ambulanta e si ea pe drum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
felixx



Conectat la: 17 Iul 2005
Mesaje: 1179
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Mar Oct 19, 2010 2:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am 2 metani,Felix si Oake....pe ultimul l-am luat din fata unei masini.Era cat un deget de mare si nu vedea.Un ochi era zgariat si inflamat...scos 3cm in afara si celalalt era alb....un whiskas mic.
http://www.whiskas.ro/
Acum are aproape 1 an (in noiembrie) si e mai greu decat Felix (10 ani).Avem ora noastra de joaca si e foarte iubaret.
Am cateva istorioare cu pisici....... Smile
Vede destul de putin....cu un singur ochi dar asta nu-l impedica sa fie un warior.
Asteptam vesti.

_________________
"I'm glad I can build my own mistakes."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 19, 2010 2:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca nu as fi avut deja doi papagali (si o broscuta testoasa) l-as fi luat eu pe motan Rolling Eyes
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 19, 2010 6:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tot nimic. Acul in carul cu fan.

O doamna a avut inspiratia sa discute cu paznicii de la depoul de tramvaie din Victoriei.
Daca ar fi sa ii credem, pe acolo isi face veacul noaptea - ei spuneau ca l-ar fi vazut + auzit plangand.
Sotia mea imi spunea ca a discutat cu niste persoane sa incercam sa ajungem la noapte impreuna cu echipajul ambulantei veterinare.

Exista un zvon conform caruia anuntul va aparea maine in Libertatea, ziarul celor multi dar inimosi Smile

Din ciclul celor care nu cuvanta, in Romania:
- strada Grigore Alexandrescu, un paznic matura alene trotuarul din fata insitutiei. Sotia mea vrea sa ii dea un flyer cu catelul: "nu-mi dati mie duamna ca io-s ocupat si n-am timp", in timp ce mai ardea alene o matura unei frunze.
- sediul guvernului - paznicii: "da, sigur, anuntam - da nu ne lasati foaia, ca am retinut numerele"

Manole e bine-mersic si va multumeste pentru atentie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 1 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community