FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Apel pentru un catel :)
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 19, 2010 10:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu voia domniilor voastre, v-ati ras pe bot de upgrade.
S-a dat!
Manole isi va lua vineri in stapanire casa si familia.
Sa fie primit Smile

Cu catelul vedem mai dupa miezul noptii ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Oct 19, 2010 10:09 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
johnniewalker



Conectat la: 27 Oct 2008
Mesaje: 257
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 1:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

domnujim a scris:
Exista un zvon conform caruia anuntul va aparea maine in Libertatea, ziarul celor multi dar inimosi Smile

http://www.libertatea.ro/stire/daca-nu-l-salvam-acest-caine-moare-in-7-zile-307908.html

_________________
...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 1:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

(Cu scuze ca e copy/paste al mesajului postat si pe audiofil - de obicei evit dar momentan nu am chef de reformulari)

"Este frustrant - nici azi noapte.
Au fost in jur de 15 persoane, impartite in grupuri mici care au maturat zona Victoriei / Dorobanti / Amzei de la 11 pana la 1. Noi am ramas pana pe la 3. Tot degeaba.
Ma abtin sa va mai povestesc intamplari cu necuvantatoare bipede.
Am fost insa foarte impresionat de reactia politistilor de la circulatie si a angajatilor de la salubritate care maturau strazile in mijlocul noptii si si-au rupt din timpul lor ca sa se aplece pe problema asta.

Dincolo de orice conotatii - o plecaciune adanca pentru Jack, care a bantuit zona impreuna cu doamna lui de pe la 9 la 10 jumate. Tot degeaba.

Din pacate ma tem ca ne apropiem de deznodamant. Teoretic un catel poate rezista doar cu apa vreo 10 zile.
Prima oara se pare ca a fost vazut miercurea trecuta. Avem deja (cel putin) 7 zile. Daca tinem cont si de teama, agitatia si disperarea catelului = consum imens, intervalul de rezistenta se reduce ..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 2:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In urma cu putin timp BGS a dat catelul in urmarire generala la toate dispeceratele din Bucuresti!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 2:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nimic
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 9:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Catelul tocmai a fost vazut pe Dacia mergand spre Mosilor, daca cineva e in zona poate arunca un ochi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 2:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Catelul a fost gasit!! Revin cu amanunte mai tarziu, acum nu mai am energie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 3:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitari Exclamation
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
felixx



Conectat la: 17 Iul 2005
Mesaje: 1179
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 4:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Very Happy
_________________
"I'm glad I can build my own mistakes."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 21, 2010 4:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitari si din partea mea !

(Avem ce invata de la unii...).

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 22, 2010 3:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tot cu copy-paste de peste gard, ca n-am chef de compozitii extinse Smile

Inainte de a incepe, daca ati urmarit relatarea in media s-ar putea sa "stiti" lucrurile putin diferit - eu am vazut doar un titlu pe nu stiu ce site, in care se folosea cuvantul "prins" - din momentul ala am incetat sa mai urmaresc "ecourile publice" - o sa intelegeti de ce.

Cele de mai jos sunt amanunte aflate live de la casa impricinatului. Acolo am ajuns dupa ce la un moment dat se raspandise printre cautatori zvonul ca domnul fusese gasit, impreuna cu stapanul lui. Inainte de a transmite zvonul mai departe am decis sa verificam. Mai ales ca parea improbabil aparitia brusca a unui stapan inexistent timp de o saptamana. Prin diverse metode Grin am reusit sa aflam telefonul si sa ne invitam.

Iata detaliile: este un catel batran (aprox. 10 ani), pe numele lui Nero, a fost "mostenit" de actualii lui stapani, acum multi ani, de la romii de la care au cumparat casa. De atunci, Nero este plimbat zilnic, impreuna cu collie-ul familiei, prin zona Eminescu - Dacia - Mosilor, unde locuiesc stapanii lui.
Acum ceva timp, a mancat un os gasit pe strada, in timpul plimbarii si a avut mari probleme intenstinale. Medicii i-au avertizat stapanii ca la urmatorul episod risca sa-si piarda viata, si le-au recomandat sa-l plimbe cu botnita ca sa previna astfel de incidente.
Astfel ca, de ceva vreme, Nero este plimbatr cu botnita, insa fara lesa, pe care nu o tolereaza. Pana acum, nu s-a despartit niciodata de stapan in timpul plimbarilor.
Saptamana trecuta insa, domnul s-a pierdut. Stapanii lui au pus afise in Mosilor si au anuntat pe cabinetul veterinar unde merg de obicei. Pana cand am vorbit cu ei, habar n-aveau ca atata lume il cauta pe catel. Au fost impresionati pana la lacrimi cand le-am povestit ce se intamplase in ultimele zile si ne-am despartit cu imbratisari Cheesy
Par niste oameni ok, in jur de 50 de ani, respectabili si iubitori de animale, care au mai cules din drum caini accidentati si i-au tratat. Ziceau ca nu il vor mai scoate pe Nero la plimbare astfel (fara lesa si fara botnita) pentru ca nu vor sa riste sa-l mai piarda din nou.
Nero a fost gasit chiar de catre fiul sau nepotul lor, intamplator, langa Perla, sambata seara. A fost dus imediat la medic, hidratat si controlat. Acum este bine, arata ingrijit, multumit si foarte atasat de stapanii lui.
Ce semnifica faptul ca si dupa aia au tot existat povestiri cu diverse aparitii ale catelului nu stiu si am si obosit sa ma concentrez pe chestiunea asta Smiley. Doar ma bucur ca individul e acasa.

Poze, facute cu telefonul, asa ca nu-s mare smecherie. Am si un filmulet dar trebuie sa il descarc de pe telefonul sotiei. In spate, in doua dintre poze se vede si botnita care a declansat scandalul.
(acum cica era in lant fiindca aveau trafic pe poarta tinuta deschisa si le era frica sa nu o tuleasca. tind sa cred, nu parea obisnuit cu lantul si se vedea ca ii e destul de inconfortabil):



IMG00091-20101021-1423.jpg
 Description:
 Filesize:  129.1 KB
 Viewed:  106 Time(s)

IMG00091-20101021-1423.jpg



IMG00089-20101021-1422.jpg
 Description:
 Filesize:  151.02 KB
 Viewed:  91 Time(s)

IMG00089-20101021-1422.jpg



IMG00088-20101021-1422.jpg
 Description:
 Filesize:  146.94 KB
 Viewed:  89 Time(s)

IMG00088-20101021-1422.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
domnujim



Conectat la: 17 Sep 2008
Mesaje: 386
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 22, 2010 3:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si ultima


IMG00090-20101021-1422.jpg
 Description:
 Filesize:  155.81 KB
 Viewed:  91 Time(s)

IMG00090-20101021-1422.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bramburel
Vizitator





MesajTrimis: Vin Oct 22, 2010 4:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca v-ati emotiona la fel si pentru copiii orfani ca si pentru caini... Twisted Evil
Sus
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Vin Oct 22, 2010 5:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bramburel a scris:
Daca v-ati emotiona la fel si pentru copiii orfani ca si pentru caini... Twisted Evil


ouch Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fcon



Conectat la: 26 Oct 2006
Mesaje: 702
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 22, 2010 6:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bramburel a scris:
Daca v-ati emotiona la fel si pentru copiii orfani ca si pentru caini...

Daca tot nu te-ai putut abtine, ia povesteste-ne despre ultima ta fapta buna, altruista, fata de un copil orfan...
Uite... il rog, chiar, pe initiatorul topicului sa accepte un off-topic de calitate.

_________________
Knowledge is not wisdom, although it helps.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community