FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
momolo este un mincinos !!!!
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 3:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
parerea mea este ca (daca suntem barbati) nimic nu trebuie sters, niciodata


Corect!!!! Trebuie asumat si ce e bun si ce e rau. NU BAGAM MIZERIA SUB PRES !!! - ca am bagat-o destul si uite unde am ajuns - ca si tara!!!

_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 3:05 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 4:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz a scris:
parerea mea este ca (daca suntem barbati) nimic nu trebuie sters, niciodata


Oare chestia asta defineste barbatia ?

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 4:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
chestia asta defineste barbatia ?

daca "chestia asta" este asumare si transparenta, cu siguranta nu poate, ea singura, sa defineasca in totalitate barbatia, dar nici nu poate lipsi din profilul unui om de omenie

poate pentru tine sau pentru cutarescu barbatie inseamna neaparat muschi, sau succes la femei, sau mers pe stadion si rupt scaune - ar accepta toata lumea asemenea definire? presupun ca suntem de acord ca nu, tot asa cum am putea sa fim de acord ca omul adevarat are toate calitatile necesare unei convietuiri rezonabile cu semenii lui - sau nu despre asta este vorba? forumul nu este comunitate unde oamenii convietuiesc? ne imbrancim si ne scuipam si ne promitem bataie, in scopul construirii unei imagini cat mai barbatoase?



Decat sa ne preocupe imaginea (falsa, dealtfel, ca suntem toti de fata si intelegem ca nu e decat cosmetizare) de adunare de oameni politicosi, amabili si cu eleganta in discurs si dezbatere, mai bine ne-am stradui sa devenim acea adunare de oameni politicosi si amabili, nu?

(si apoi sa nu minimalizam rolul de neinlocuit al exemplului negativ, ca ar fi mai mare paguba)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 9:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

szacaz,

Nu am inteles, prea bine, mesajul tau.

Asa cum am mai spus-o cred ca acest topic ar trebui sters.

Nu cuprinde decat insulte, adresate unei persoane, care nu mai activeaza pe acest forum.
Este adevarat ca momolo se foloseste de tot arsenalul din dotare atunci cand i se pune pe cineva. Nimeni nu-l baneaza, nimeni nu mai apuca sa-l contrazica. Este suveran si duce o lupta inegala.
Nu comentez aceste manifestari, dar nici nu (mai) mi se pare normal sa replicam cu aceleasi arme.

In real, daca aceste doua persoane s-ar afla "face to face", crezi ca ar avea acelasi dialog ?

Mi-am pus si eu aceasta intrebare dupa micile discutii avute pe forum cu catalinmetal si aifaq. Din punctul meu de vedere raspunsul este NU.
Cine castiga: nimeni.

De aceea consider ca trebuie sa ne oprim undeva, si sa ne controlam inainte de a posta ceva.
Suntem oameni chiar daca ne ascundem in spatele tastaturii si al display-ului Idea

_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Dec 04, 2010 11:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

improscatul cu cacat intre 2 persoane pe internet e cea mai proasta idee...Si stii care e faza, ca intr-un fel momolo castiga. E ca si cum ai merge pe strada, te injura un tigam si tu il injuri la loc....(presupunand ca nu se ajunge la bataie) cine credeti ca castiga? tiganul pentru ca el nu are ce pierde, toata ziua injura, pe cand noi oameni dichisiti cu servieta in mana etc. ne coboram la acel nivel, deci noi pierdem. Gandeste-te cata lume zice "a, momolo, da-l ma drecu ca n-ai ce sa vorbesti cu el". Asta e stadiul lui final, nu ai ce sa ii mai faci, mai jos decat atat in ochii oamenilor (oamenii ok) nu poate sa ajunga, decat daca face un cacat si mai mare decat tot ce a facut pana acum. E, pai in pozitia asta omul n-are ce pierde asa ca abuzeaza de cele mai sordide mijloace....
Solutia e...da-l incolo, n-ai ce-i face
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bnt



Conectat la: 02 Ian 2005
Mesaje: 1074

MesajTrimis: Dum Dec 05, 2010 12:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

3 pagini deja pt un topic care parea atat de putin ofertant... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
szacaz



Conectat la: 22 Sep 2005
Mesaje: 390

MesajTrimis: Dum Dec 05, 2010 12:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarianS a scris:
szacaz,

Nu am inteles, prea bine, mesajul tau.

Asa cum am mai spus-o cred ca acest topic ar trebui sters.

Uite mesajul meu, reluat si concentrat doar pe problema acestui subiect: inteleg si sunt de acord ca asemenea copilarii (sau ciobaneli) n-ar trebui sa-si gaseasca locul intr-o zona de oameni cu pretentii, ok?

Dar daca tot s-a produs, sa nu ne prefacem ca asa ceva nu exista (stergem tot, ascundem tot si pe urma suntem iar fecioare), ci sa incercam sa lucram pe problema si sa ne asumam cariile.

Citat:

improscatul cu cacat intre 2 persoane pe internet e cea mai proasta idee...

Nu, e o ocupatie veche de cand lumea (umflatul in pene, cleveteala la adapostul anonimatului etc)care beneficiaza de progresul tehnologic - de aici si aparenta de conflict serios, ca doar "vedem" doi oameni (sau userii a doi oameni) ca-si arunca insulte si amenintari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kaav



Conectat la: 11 Mai 2008
Mesaje: 569

MesajTrimis: Dum Dec 05, 2010 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Genul asta de situatzii apar pentru ca oamenii se iau, prea in serios si fac din tantzar, magar Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Dum Dec 05, 2010 10:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uitați care este treaba.

Momolo poate să fie enervant, poate să te scoată uneori din minți ( vorbesc din experiență Laughing ), dar nu poate fi acuzat că nu este cinstit.
Își face "fani" tocmai pentru că spune ceea ce gândește ( la fle ca și mine, dealtfel ). Un astfel de om nu este un mincinos.

Acest topic este o porcărie.

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diy-audio



Conectat la: 25 Feb 2009
Mesaje: 924
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Dum Dec 05, 2010 11:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA, eu pot dovedii ca e mincinos. END OF STORY.
_________________
ahegyes
www.diy-audio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
oake



Conectat la: 28 Iun 2005
Mesaje: 609
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 5:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stau și mă întreb...e chiar atât de greu să fim civilizați?
Fel de fel de neaveniți își exprimă frustările pe acest site
Poate ar trebui ceva.
Stau și mă întreb...putem fi dominați de acești...?

_________________
Mielul blind suge la oaia neagra a familiei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
oake



Conectat la: 28 Iun 2005
Mesaje: 609
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 6:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

diy-audio a scris:
DNA, eu pot dovedii ca e mincinos. END OF STORY.

Am să-l citez pe Caragiale'' ești idiot amice'' retragete în scorbura de unde ai ieșit, sper că ști cu cine vorbești

_________________
Mielul blind suge la oaia neagra a familiei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
g@by



Conectat la: 13 Sep 2009
Mesaje: 87
Locatie: Hunedoara

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 10:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

oake a scris:
diy-audio a scris:
DNA, eu pot dovedii ca e mincinos. END OF STORY.

Am să-l citez pe Caragiale'' ești idiot amice'' retragete în scorbura de unde ai ieșit, sper că ști cu cine vorbești


lass ca te-ai bagat tu,betmenule!!!

_________________
Vorbele-n vant raman atat, nimic mai mult sau mai putin
Nu ma cunosti, nu te cunosc, nu sunt aici sa te-ntretin.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stuparu_mihairadu



Conectat la: 20 Mar 2009
Mesaje: 388
Locatie: craiova

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

oake a scris:
diy-audio a scris:
DNA, eu pot dovedii ca e mincinos. END OF STORY.

Am să-l citez pe Caragiale'' ești idiot amice'' retragete în scorbura de unde ai ieșit, sper că ști cu cine vorbești


tu esti prieten cumva cu inculpatul ?Smile)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Discover



Conectat la: 22 Apr 2008
Mesaje: 190
Locatie: Beclean

MesajTrimis: Vin Dec 24, 2010 11:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incredibil dar adevarat, mie sincer nu mai trebuie divertis la TV, ajunge sa citesc acest forum!
Acuma sincer, chiar in prag de sarbatori a trebuit sa apara subiectul asta?
nu ma intereseaza cine pe cine injura sau are conflict, dar totusi domnilor e aici Craciunul, macar zilele astea sa treaca fara conflicte.
Acuma cu ocazia asta va doresc la toti un Craciun Fericit si multa sananate!
In rest toate trec.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pubela Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community