FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Concert Herbie Hancock

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
atlantic3009



Conectat la: 20 Mar 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 30, 2010 11:59 am    Titlul subiectului: Concert Herbie Hancock Raspunde cu citat (quote)

Am asistat aseara la un concert superb, Hancock live transmite o energie cu totul speciala! As fi vrut mai multe piese clasice dar per total a fost mai mult decat ok. Instrumentistii din trupa au fost unul si unul si au facut un show adevarat (sala - atat cat a fost de plina - a aplaudat in picioare minute in sir). Nu prea mi-a placut solista cu care au venit aici (o voce prea "atletica" si cam atat, fara profunzime). Nu mi-a placut nici faptul ca o parte din public venise doar sa mai bifeze o "cantare" a unui artist de care nu prea mai auzise (probabil multi au avut invitatii).
Mi-am dat seam (din nou!) ca e imposibil sa obtin acasa un asemenea sunet: cel putin intr-o camera de bloc, toba si basul nu vor suna niciodata ca la un concert live.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Oct 30, 2010 11:59 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 30, 2010 12:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am fost si eu cu Jack la concert. Sunet bun, atmosfera frumoasa, instrumentistii lui H.H. excelenti, etc.
Din punctul meu de vedere acest concert ar fi trebuit sa fie pe agenda oricarui audiofil care se respecta.

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MarianS



Conectat la: 27 Ian 2009
Mesaje: 1302
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 30, 2010 1:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu contest, dar nu trebuie sa uitam de preferintele unora dintre noi.
_________________
In audiofilie aprecierile sunt 100% subiective !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
atlantic3009



Conectat la: 20 Mar 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 31, 2010 5:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare ca Nicolas Cage are gusturi bune in materie de muzica:

http://www.romanialibera.ro/arte/vedete/nicolas-cage-prezent-la-concertul-lui-herbie-hancock-din-capitala-204196.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community