FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Denon AVR-1911 sau Onkyo TX-SR 608?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Gabone99



Conectat la: 14 Ian 2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Ian 26, 2011 12:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.bestcovery.com/best-av-receiver-overall

http://hometheatergears.com/top-10-home-theater-receivers/ (aici sunt amestecate categoriile, dar totusi Onkyo 608 lipseste cu desavarsire)

http://reviews.cnet.com/best-av-receivers/ (Onkyo 608 este reprezentat de versiunea RC 260)

Ideea este ca nu poti fi categoric in clasamente ca Onkyo e cel mai bun, pentru ca nu e "cel mai" ci doar bun (dupa altii nici atat).

Eu am Pioneer 1020k, dar nu ma bagati in seama...

Stima
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Ian 26, 2011 12:54 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
daniel-san



Conectat la: 24 Dec 2009
Mesaje: 20
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 26, 2011 2:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am avut Onkyo si dupa ce l-am vandut m-am orientat catre Yamaha RX-V667 , in gama lui de pret cred ca este imbatabil .

Este parerea mea onesta , nu sunt un audiofil cu pretentii dar dupa ce am ascultat Denon 1911 si Onkyo 608 am decis sa iau Yamaha RX-V667 care a prestat cel mai bine in modul stereo , repet in gama asta de preturi
Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 26, 2011 2:45 pm    Titlul subiectului: Yamaha! Raspunde cu citat (quote)

Yamaha recomand si eu, presteaza foarte bine si in mod stereo pe muzica fata de celelalte firme, au acel "natural sound" cu care se si lauda.
Pe filme presteaza toate bine, diferenta se face in mod stereo pe muzica.
Bafta si sa ne spui ce decizie ai luat! Wink

_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
djradu2004



Conectat la: 14 Ian 2004
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 26, 2011 3:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

alecsus27 a scris:
daca esti interesant in special de sunet surround, onkyo 608 ofera si formatul odyssey dsx. de asemenea onkyo e singurul care e fabricat in malayesia - celelate sunt made in china (in caz ca asta prezinta importanta pentru tine). atentie insa ca onkyo consuma cel mai mult: 620 w(sigur, doar la volum maxim, dar comparativ cu celelalte, e de cel putin 2 ori mai mult). de aia se si incalzea asa, incat incepand cu seriile lansate anul trecut au decis sa-i puna un ventilator (din fericire silentios).
pana la urma pentru ce ai optat?


Yamaha tot in Malaysia le produce.
Personal nu imi plac cele cu ventilator, este destul de greu sa fie silentios si alt dezavantaj este ca aduna praf in ele...trebuie mereu sa le cureti si daca il ai asezat in biblioteca sau intr-un rack cu o puzderie de cabluri conectate la el te apuca pandaliile cand trebuie sa il deconectezi ca sa ii poti curata ventilatorul.

_________________
What one individual considers great sound can differ from another’s perspective!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
bvl



Conectat la: 17 Oct 2010
Mesaje: 9

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 4:54 am    Titlul subiectului: sal Raspunde cu citat (quote)

o sa ma hotarasc in cateva zile intre onkyo 608 si yamaha rx v667

ce face acea functie odyssey dsx de la onkyo? ...yamaha nu are asa ceva?acum pe partea de filme yamaha e mai slab?


ms!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bvl



Conectat la: 17 Oct 2010
Mesaje: 9

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 4:57 am    Titlul subiectului: re Raspunde cu citat (quote)

si inca ceva acel THQ de la onkyo 608 are efect doar cu boxe TXQ? deoarece eu intentionez sa leg receiverul cu MA BX5 5.0 sau KEF C7 5.0, acum ramane si aici sa ma hotarasc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bvl



Conectat la: 17 Oct 2010
Mesaje: 9

MesajTrimis: Joi Ian 27, 2011 2:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

rectific "THX" am vrut sa scriu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
oga



Conectat la: 29 Oct 2006
Mesaje: 11

MesajTrimis: Vin Ian 28, 2011 2:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc mult pentru pareri. Momentan m-am apucat de renovarea locuintei si am sistat procesul de achizitionare a sculelor audio.

Dupa ce termin de renovat si mai fac rost si de ceva bani, o sa reiau.

Voi merge cu siguranta la auditii si voi lua ce o sa imi placa cel mai mult (oricum nu cred ca poti sa gresesti grav daca alegi oricare din variante).

Mult succes tuturor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community