FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandare boxe interior

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
jORDy



Conectat la: 14 Oct 2008
Mesaje: 14
Locatie: Buzau

MesajTrimis: Sam Noi 06, 2010 1:37 pm    Titlul subiectului: Recomandare boxe interior Raspunde cu citat (quote)

Vreau sa achizitionez si eu ceva boxe pentru home-use (muzica, filme). Nu vreau sistem 5.1, ci doar 2 boxe. In prima instanta am vrut sa-mi iau niste monitoare de studio active, in principal pentru ca sunt micute, nu ma mai complic cu statie, etc (le pot lua oriunde, oricand...). Dar dupa ce am citit multe review-uri si dupa ce am ascultat si eu un model de monitoare de studio, am zis ca nu ar fi cea mai buna alegere. Suna ok, dar vreau ceva mai... hi-fi, nu un sunet asa flat.
Nu stiu exact ce sa aleg, as merge catre ceva portabil, 2 bookshelf-uri, dar pentru ca nu vreau subwoofer, nu stiu daca o sa fiu multumit de ele complet (boxele vor trebui sa se auda bine cam pe orice, de la rock pana la hip-hop...).
Cam cea mai buna alegere cred ca e sa cumpar 2 standfloor.
Ceva recomandari?

As avea buget maxim 1200-1300 ron pentru boxe + statie. Nu vreau neaaparat nou, sunt dispus sa cumpar si SH.
Astept ceva propuneri, multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Noi 06, 2010 1:37 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
ionutgo



Conectat la: 04 Ian 2010
Mesaje: 14

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 5:10 pm    Titlul subiectului: Re: Recomandare boxe interior Raspunde cu citat (quote)

jORDy a scris:
Vreau sa achizitionez si eu ceva boxe pentru home-use (muzica, filme). Nu vreau sistem 5.1, ci doar 2 boxe. In prima instanta am vrut sa-mi iau niste monitoare de studio active, in principal pentru ca sunt micute, nu ma mai complic cu statie, etc (le pot lua oriunde, oricand...). Dar dupa ce am citit multe review-uri si dupa ce am ascultat si eu un model de monitoare de studio, am zis ca nu ar fi cea mai buna alegere. Suna ok, dar vreau ceva mai... hi-fi, nu un sunet asa flat.
Nu stiu exact ce sa aleg, as merge catre ceva portabil, 2 bookshelf-uri, dar pentru ca nu vreau subwoofer, nu stiu daca o sa fiu multumit de ele complet (boxele vor trebui sa se auda bine cam pe orice, de la rock pana la hip-hop...).
Cam cea mai buna alegere cred ca e sa cumpar 2 standfloor.
Ceva recomandari?



Daca vrei boxe care sa se auda bine pe orice atunci nu vb de HI fi ca nu exista asa ceva ,daca vrei boxe bookself atunci iti recomand mission ...au bas si se aud bine ,kef....dar sunt scumpe si nu seria cea mai ieftina ,Wharfedale ,etc ...daca vrei standfloor atunci la ce vrei tu ia HECO VICTA ,WHarfedale DIAMOND,sau daca te tine PSB T6.


Dar conteaza ce sunet bagi in ele calitativ si cu ce amplificator le amplifici...la toate merg Marantz ,Cambridge Audio si ONKIO...bafta.
As avea buget maxim 1200-1300 ron pentru boxe + statie. Nu vreau neaaparat nou, sunt dispus sa cumpar si SH.
Astept ceva propuneri, multumesc anticipat.

_________________
Pasionat HI FI,,,,,,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community