FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Merita EDIFIER S550 banii?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Crist



Conectat la: 13 Noi 2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Sam Dec 11, 2010 1:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

.

Ultima modificare efectuata de catre Crist la Sam Dec 11, 2010 1:55 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Dec 11, 2010 1:47 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Crist



Conectat la: 13 Noi 2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Sam Dec 11, 2010 1:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mahonyhiphony a scris:
Crist a scris:
Poate merge si second hand dar problema e ca riscul e mare , nu poti fi sigur de nimic sunt tot felul de tepari care vand.


Prietene, poate pe forumurile alea de calculatoare si gsm-uri pe care ai stat tu pana acum, da.Asta reiese cel putin din limbajul care il folosesti, de ortografie ce sa mai vorbim.....

Uita-te la rubrica feedback si mai vorbim.Teparii sunt putini comparativ cu ceilalti Wink .


Bine ca esti tu destept si stii sa scrii.Hai scitir fraiere , m-am saturat de destia care vor sa para inteligenti si se apuca sa corecteze pe altii ca au uitat sa puna o virgula sau mai stiu io ce scuteste-ma fraiere.Poate nu nimeresti tepar dar una e nou si alta e uzat , nu am zis ca sunt toti tepari am zis ca exista fel de fel. Legat de subiect Edifierul meu e uzat ca il am demult si probabil as lua putini banii pe el daca il vand asa ca nu se merita. Cipry cumpara edifierul ala sau alt sistem asemanator. Edifier e suficient pentru filme si e bun si pe muzica nu te mai lua dupa audiofili dracesti ca ei nici nu l-au auzit doar spun ca suna prost din start. Iti spun eu ca il am acasa si suna si muzica si ce vrei mai mult decat decent pentru banii aia. Este cu mult peste banii pe care ii dai pe el..Probabil ca o sa imi iau injuraturi acum dar eu nu m-am luat de nimeni alti s-au luat de mine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 12, 2010 1:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma mir ca moderatorii nu ti-au dat ban definitiv vis-a-vis de limbajul tau de cartierist manelist.
_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Crist



Conectat la: 13 Noi 2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Dum Dec 12, 2010 5:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mahonyhiphony a scris:
Ma mir ca moderatorii nu ti-au dat ban definitiv vis-a-vis de limbajul tau de cartierist manelist.


Moderatori ar trebui sa curete forumul de fraieri destia ca tine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mahonyhiphony



Conectat la: 14 Feb 2008
Mesaje: 256
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Dec 12, 2010 6:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Crist a scris:
mahonyhiphony a scris:
Ma mir ca moderatorii nu ti-au dat ban definitiv vis-a-vis de limbajul tau de cartierist manelist.


Moderatori ar trebui sa curete forumul de fraieri destia ca tine.


Se spune dintr-astia, bou manelist , nu destia.

_________________
Rock'n'Roll All Nite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Crist



Conectat la: 13 Noi 2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Dum Dec 12, 2010 6:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dintr-astia se zice in cocina la tine de unde ai venit tu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petru2ioan



Conectat la: 11 Feb 2010
Mesaje: 165
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 12:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

imi aduce aminte cand am fost eu la meciul steaua-dinamo mai demult si a castigat steaua discutia asta Laughing .
Stii care e faza crist cu edifierul? O parte dintre noi l-am auzit, o parte nu, dar majoritatea de-aici au boxe destul de scumpe pe acasa si stiu ce se mananca boxele. Gandeste-te doar ca noi avem pe acasa boxe din lemn cu bass, medii si tweetere, nu sateliti de plastic ca la edifier.
Dar, daca tu nu ai ascultat niciodata un sistem care sa iti placa mai mult decat edifierul nu inseamna ca nu existe mai bune, lafel cum eu zic ca nu am auzit boxe care sa sune mai bine decat astea pe care le-am terminat eu, nu inseamna ca nu exista si boxe mai bune. Pentru ca si eu si tu daca am auzi niste boxe care ar suna mai bine am zice imediat ca cele vechi sunt naspa. (exemplu imagineaza-ti doua boxe cu bassi mai mari si mai puternici decat ai edifierului care iti umfla hainele de bass, n-ai zice dupa ca edifier sucks?)
Chestia e ca TDAurile alea de pe z5500 si ce 5.1uri mai sunt pe piata nu se compara cu puterea unui receiver zdravan SH....asa ca din combinatia receiver/boxe, amp/boxe obtii si mai multa putere (PUTERE, nu GALAGIE) si un sunet mai bun....

De ce stim noi ca sunt mai puternice receiverele hi-fi? uite de pentru ca electronica z5500lui ne arata ca maxim cu boostul boostului intra 80W in subwooferul ala, si se stiu cazuri cand au ramas oamenii fara subwoofer ca l-au dat prea tare. La un receiver vorbim de multicanal cu puteri de peste 100W, pe boxe si mai potente

Ma scuzati daca spun prostii imi este foarte somn acum, corectez maine postul daca am zis ceva aiurea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Crist



Conectat la: 13 Noi 2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 2:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Edifier e 100 la 100 din lemn si de un strat foarte gros. Nu am zis ca e cel mai bun sistem din lume am zis ca la pretul lui nu ai ce sa cumperi nou mai bun nu exista poate doar second dar cu riscurile de rigoare .Am auzit si alte configuratii care erau mai bune dar si preturile erau astronomice.. Edifier poate nu scoate sa zicem puterea declarata dar e pe aproape sigur iar ca fiabilitate e mult peste logitech io il am demult si l=am tinut la maxim mult timp si nu a dat nici un semn de oboseala deci rezista si la abuz foarte bine. Logitechul ala e ramas mult in urma ca technologie si e o teapa sigura sistemul Nu mai stiu cat costa logitech acum vreo 14 milioane parca nu merita banii sigur , am auzit loghitec si suna prost rau si subwooferul si sateliti , nu se compara cu edifier la nici un capitol e mult sub edifier si culmea pretul e cam acelasi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 10:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Crist a scris:
Logitechul ala e ramas mult in urma ca technologie si e o teapa sigura sistemul .


Minunea aia de edifier stie sa decodeze DTS din sursa externa? - iti zic eu - NU , are intrare optica ? iti zic eu - NU, decodeaza Dolby Pro Logic? - iti zic eu - NU, asta ca sa vedem care dintre ele e mai invechit tehnologic. Te rog eu daca chiar nu pricepi ce iti zic unii pe forumul asta nu mai insista cu edifierul ala ca saracu nu-i nici o sfaraiala, e extrem de scump la banii aia. Logitech-ul macar face ce am zis eu mai sus.

_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Crist



Conectat la: 13 Noi 2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 2:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar logitechul se aude ca edifier de bine iti zic eu -nu se aude infect degeaba decodeaza si drege daca sunetul e praf rau de tot cica putere 500w logitech si cum zisa petru nu intra nici 80 de wati in el doar ca decodeaza si nu stiu ce porcarii nefolositoare mai face nu merita 14 milioane logitechul , degeaba daca sunetul e infect.Si are si edifier intrare optica asta ca sa vezi ca nu cunosti prea bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 3:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu nu am gasit nici un fel de intrare optica pe s550 dar daca tu zici ca are...o avea desi nu cred. In privinta decodarilor te inseli amarnic din necunoastere si din lipsa de vointa de a intelege ce-ti zic altii. Daca, candva vei dori sa dai un semnal dintr-un Media center sau Blue Ray iar aparatele respective nu-ti vor decoda semnalul intern nu o sa auzi nimic, si chiar daca ti-l decodeaza iti vor face un downmix la stereo apoi minunatul de edifier va face el o emulare pe genunchi de 5.1 care nu are nici un fel de legatura cu realitatea din filmul sau muzica respectiva. Cu timpul o sa te convingi si tu de unele lucruri dar o sa mai treaca destul pana atunci. Sunt sigur ca un difuzor in plus de tweeter nu compenseaza lipsa acestor decodoare. Ca e boxa din plastic sau lemn la valorile alea, e IRELEVANT atata timp cat ai un subwoofer, ambele fiind din lemn. Tu sustii o idee, ok e ideea ta, dar si eu am voie sa-mi zic ideea mea la fel de mult ca tine, si parerea mea este ca si cu ochii inchisi as alege Logitech Z5500 in locul edifierului daca vreau sa am ceva pt jocuri si filme. Succes.
_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Crist



Conectat la: 13 Noi 2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 3:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu ochii inchisi si cu urechile astupate probabil ca ai alege logitech dar cu ochii deschisi si urechile "Deschise" ai alege edifier.

Ultima modificare efectuata de catre Crist la Lun Dec 13, 2010 3:59 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
johnniewalker



Conectat la: 27 Oct 2008
Mesaje: 257
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 3:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mahonyhiphony a scris:
Se spune dintr-astia, bou manelist , nu destia.

@mahonyhiphony Dar de ce te cobori tu la mintea lui, nu vezi ca risti sa te bata cu experienta ? Very Happy
Eu zic sa-l ignori si atat, crezi ca noi nu vedem cine si ce ? Moderatorul probabil nu are timp/chef sa se ocupe de el...

_________________
...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Crist



Conectat la: 13 Noi 2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 3:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

johnniewalker eu zic sa ma ....... stii tu ce vreau sa zic ca vad ca esti inteligent sau doar pari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Valdi



Conectat la: 22 Ian 2008
Mesaje: 156
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 3:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Crist a scris:
Cu ochi inchisi si cu urechile astupate probabil ca ai alege logitech dar cu ochi deschisi si urechile "Deschise" ai alege edifier.


Am vrut sa-ti zic ca se scrie - Cu ochii deschisi, nu "Cu ochi deschisi" dar vad ca ti-ai gasit un prieten de joaca. Very Happy

_________________
Si iar s-a facut vineri ! !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community