FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Onkyo + Yamaha. Pareri pls

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mihai.balaci



Conectat la: 12 Noi 2010
Mesaje: 76
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Noi 12, 2010 3:45 pm    Titlul subiectului: Onkyo + Yamaha. Pareri pls Raspunde cu citat (quote)

Salut,
Sunt nou pe forum si as dori sa ma ajutati sa aleg corect.
Ma gandeam sa achizitionez un received Av :
http://www.eu.onkyo.com/products/TX-SR608.html

si o pereche de incinte pentru el:
http://europe.yamaha.com/en/products/audio-visual/speaker-systems/home-speaker-systems/ns-9002_black__g/?mode=model

Receiverul este din punctul meu de vedere mai mult de cat imi trebuie.Ma intereseaza calitatea muzicala mai mult si intr-o proportie mai mica partea de efecte movie.
Nu stiu daca la incinte am ales foarte bine, in limita banilor nu stiu ce as mai putea gasi.Am vazut multe modele magnat, insa nu stiu nimik despre ele.

Astept un sfat de la voi.
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Noi 12, 2010 3:45 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Noi 14, 2010 11:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Astea sunt scule pro cand o face plopul pere.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai.balaci



Conectat la: 12 Noi 2010
Mesaje: 76
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 15, 2010 1:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

scuze, am gresit locul.
Se poate muta ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ionutgo



Conectat la: 04 Ian 2010
Mesaje: 14

MesajTrimis: Mie Noi 24, 2010 11:03 am    Titlul subiectului: Salut Raspunde cu citat (quote)

Vad ca pe acest forum numai are nimeni rabdare cu cei care vor o idee sau un sfat .....acel Onkio este ok ,dar Yamaha cel putin Standfloor nu sunt de referinta ptr ce vrei tu.Daca vrei sa asculti stereo ...poti sa iei NS 555 sau 777 care merg asa cit de cit la o stereo asta ca o varianta ieftina.
Daca vrei efecte iti trebuie sistem de boxe iar la acest capitol aproape orice firma de renume te poate ajuta .Adica MIssion ,Kef,Klipsch,Mordaunt-Short....etcdar te costa bani buni...variante ieftine dar bune poti gasii la quadral ,heco si poate wharfedale ....urmareste ofertele pe care le fac siturile de hi fi acum de sarbatori.

Eu nu prea am gasit DVD uri trase in sistem 5+1 sau 7+2 ....cu adevarat ....am gasit mai mult niste incercari de asa ceva ....de aceea ideea de a lua sistem de boxe in Romania eu nu o recomand ..dar daca vrei atunci alege din cele de mai sus.

_________________
Pasionat HI FI,,,,,,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community